Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.415
Поени од реакции
31.303
Автоматски споено мислење:

Тоа се смени и уште се менува, кога им наметнаа на жените да работат машки работи наместо да ги работат природните и нормални улоги во семејството.
Апропо муабетот...

 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
37.600

Го гледам претседателот на Ел Салвадор кај Карсон на интервју, и ви го ископирав делот да го гледате(тој што сака нормално) од каде што почнува да збори за сите невладини организации, организации за човекови права и слични Уранија Пировска срања, дека добивале напади од нив и негодување за све што почнале да го прават во државата. Дека повеќе се грижеле за довчерашните убијци и членови на банди, каков третман и права ќе имале, наместо за обичниот народ кој морал да живее во хаосот создаден токму од овие. НВО се канцер во секое опшество и држава на планетава и се главната алатка на центрите на моќ, да можат да ја уништат било која држава што сакаат од внатре.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.938
Поени од реакции
8.917

Една од најголемите канадски добротворни организации за борба со ракот се извини за тоа што го користела зборот „сервикс“ (грло на матката) а не зборот „предна дупка“, кој е поприфатлив за транс-лицата и не ги дистанцира истите.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.048
Поени од реакции
8.623

Една од најголемите канадски добротворни организации за борба со ракот се извини за тоа што го користела зборот „сервикс“ (грло на матката) а не зборот „предна дупка“, кој е поприфатлив за транс-лицата и не ги дистанцира истите.
Замисли колку треба да си отиден со паметот за да отидеш кај гинеколог кој користи уличен жаргон и непрецизен и нестручен термин како "предна дупка" и тоа да го сметаш за пријателско обраќање.:tapp:
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.938
Поени од реакции
8.917
Замисли колку треба да си отиден со паметот за да отидеш кај гинеколог кој користи уличен жаргон и непрецизен и нестручен термин како "предна дупка" и тоа да го сметаш за пријателско обраќање.:tapp:
Ова е истата организација која во 2023 им препорача на транс-жените (мажи што станале жени) да разговараат со својот доктор околу преглед за рак на грло од матката.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.415
Поени од реакции
31.303


Автоматски споено мислење:Автоматски споено мислење:

Сега почнале и сообраќајни знаци да тргаат, не биле доволно геј односно љгбтп. :unsure:

 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.428
Nевероватно.

сообраќајниот знак за забрането полукружно да ти бил анти-LGBTQ
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.848
Поени од реакции
10.191
Таман помислив дека поглупо суштество во шарпшутер не постои...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom