Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Колку се забегани овие од BLM

Black Sperm Donor Shortage Forces Compromise For Black Baby Demands

A chronic shortage of black sperm donors has left IVF hopefuls who insist on black babies with almost no choice but to compromise on their demands, a USA Today report reveals.

“I like chocolate babies,” said one mother, who insisted on a ‘smart’ donor and found no choices from black-only donors, so she settled for a half-black donor - as many others have reportedly had to do.

Some experts have claimed the shortage stems from sperm banks traditionally being run by white people who target white donors and clients, strict medical background checks going back three generations that prove difficult for many black men to provide, and systemic racism in the American medical experimentation system.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.788
Поени од реакции
30.457

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.878
Поени од реакции
8.690
“I like chocolate babies,” said one mother, who insisted on a ‘smart’ donor and found no choices from black-only donors, so she settled for a half-black donor - as many others have reportedly had to do.

Some experts have claimed the shortage stems from sperm banks traditionally being run by white people who target white donors and clients, strict medical background checks going back three generations that prove difficult for many black men to provide, and systemic racism in the American medical experimentation system.
Паметен црнец без историја на сексуално преносливи болести?

Well, there is your problem.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Some experts have claimed the shortage stems from sperm banks traditionally being run by white people who target white donors and clients, strict medical background checks going back three generations that prove difficult for many black men to provide, and systemic racism in the American medical experimentation system.
Овие глупости се надраскани од феминистица. Како никој друг феминистиците вина префрлаат од себе на други, типично обвинуваат белци и “системот“. Секогаш некој друг им е крив, нула рефлексија врз сопствените постапки, одбиваат одговорност а приграбуваат авторитет во секоја можна ситуација.
А Црникињите што се неприкосновени шампиони по број на абортуси, самохрани мајки, со најмали шанси да се во брак и најголема стапка на развод- ова не смее да се спомне. Ама во секој случај белио Ачко или белио Цацко се криви.
Смрзнувањето јајцеклетки е скапа работа која дотичниве татини принцези не ни можат да си ја позволат. Што мрчат тогаш...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.788
Поени од реакции
30.457

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.788
Поени од реакции
30.457
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.459
Со корпоративна Америка дојде на ред да раководи генерацијата образувана 100% од феминизмот: хардкор феминистици ги изготвуваат наставниот план и програма, хард кор феминистици ги пишуваат учебниците, феминистици тој материјал го предаваат низ школите... критичка расна теорија, феминистичка биологија каде луѓето немаат само еден пол, виножитни знамиња по училишните мензи, “љубов е љубов и само љубов“. Резултатот веќе не може да се крие: Дизни тоне, Бад Лајт е избришан, сега Таргет е на ред, па Најки па така на ред сите брендови што се кријат зад виножитното знаме- на сите нив ќе им дојде редот.
И на изворот на ова виножитно феминистичко мултиродово лудило- високото образование во Америка- му се спрема бојкот. Школарините се превисоки за мнозинството млад свет, тие што добиваат попусти или бесплатно високо образование се исклучиво жени и тоа од одредено расно и етничко потекло (коишто потекла веќе се малцинство, ионака танкиот слој на млад свет што се решава да оди на колеџ се тенчи уште повеќе), тие што веќе завршиле се до гуша во долгови од студентските кредити а не можат да најдат работа според професијата за која се школувале, ова го гледаат идните матуранти па дигаат раце од помислата за одење на колеџ... нема да видиме онолку брзо како во случајот на Бад Лајт или отпуштањата низ ИТ фирмите низ Америка, ниту можеби низ медиумите ќе се документира тонењето на високошколскиот Титаник (“не им кажувајте, може ќе се излажат да тргнат на факултет“), но тоа тонење е неминовност- стотици илјади невработени бесни хардкор феминистици со докторати по родови/полови студии ти подготвуваат капучино во 6 сабајле со задолжителна насмевка. Хееее, хееее, хееее...
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.878
Поени од реакции
8.690

British Cycling BAN transgender women from racing in female competition, with raging Emily Bridges now threatening to leave 'this terrible island' over 'culture wars'

British Cycling have banned transgender women from female category races
They says rules have been introduced to 'safeguard the fairness of competition'
Emily Bridges has hit out at British Cycling over their handling of the matter

British Cycling will change their current men's category to an 'open' category, where transgender women can compete against other male-born riders, while the female category will be reserved for those who were female at birth.

Bridges as a man, Zach, had set a national junior men's record over 25 miles in the same year. Now known as Emily Bridges, she was going to race against women including Laura Kenny in March last year but this was stopped
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
837
Поени од реакции
1.929

British Cycling BAN transgender women from racing in female competition, with raging Emily Bridges now threatening to leave 'this terrible island' over 'culture wars'

British Cycling have banned transgender women from female category races
They says rules have been introduced to 'safeguard the fairness of competition'
Emily Bridges has hit out at British Cycling over their handling of the matter

British Cycling will change their current men's category to an 'open' category, where transgender women can compete against other male-born riders, while the female category will be reserved for those who were female at birth.

Bridges as a man, Zach, had set a national junior men's record over 25 miles in the same year. Now known as Emily Bridges, she was going to race against women including Laura Kenny in March last year but this was stopped
Да иде на Марс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom