Wizz Air летови од/до Македонија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Пробувам да се чекирам (пријавам) преку интернет за утрешниот лет од Скопје до Нирнберг во 13.15ч, меѓутоа безуспешно!!
Еве што ми покажува:
http://i.minus.com/i3SkfnQ9KpvgT.jpg
http://i.minus.com/ilObUlKk0Ak0g.jpg
Изгледа чекирањето преку интернет веќе не е достапно, туку само на аеродромот или се работи за нешто друго? Ве молам за одговор. Фала. Поздрав...
Таму кај нема опција онлајн се чекираш на аеродромот бесплатно
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.214
Поени од реакции
21.405
Letav od Nirnberg i dobro e sto i od tuka pustija linija. Ali mi se cini sedistata se mnogu potesno postaveni od predhodno. Ali ok, za cenata ke se izdrzi 2 saati.
 
G

Gjoksi

Гостин
Само за информација: Денес на скопскиот аеродром ми беше кажано дека системот за чекирање преку интернет привремено НЕ работи, па поради тоа и опцијата за чекирање преку нет не била достапна, по што бевме чекирани на аеродромот БЕЗ никаков надомест! Затоа, кога ќе сакате да се чекирате да не ве загрижува ако ви даде опција дека тоа може да го направите САМО на аеродромот.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
174
Поени од реакции
139
Здраво. Сакам да прашам колку кошта доколку сакам да ја променам резервацијата од 09.09 оваа година за некој ден порано ? Од Нинберг до Скопје. позз
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.955
Поени од реакции
5.515
Можда се глупи прашањава и сигурно се одговарани претходно, ама не можев да најдам ништо на последниве неколку страни.
Прво, кога треба да внесам пасош, откако ќе ги купам билетите или кога ќе се чекирам? Затоа што во моментов ми е истечен пасошот.
Второ, која е разликата меѓу интернет чекирање и чекирање на аеродром?
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Кога ги купуваш билетите,треба да внесеш број на валиден пасош.Интернет чекирање ти е бесплатно, а на аеродром ти е 600 денари мислам.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Можда се глупи прашањава и сигурно се одговарани претходно, ама не можев да најдам ништо на последниве неколку страни.
Прво, кога треба да внесам пасош, откако ќе ги купам билетите или кога ќе се чекирам? Затоа што во моментов ми е истечен пасошот.
Второ, која е разликата меѓу интернет чекирање и чекирање на аеродром?

Мислам дека пасош се внесува при чекирање, така да кога ги купуваш билетите внесуваш само име и презиме на патниците.

Разликата ти е во тоа што веб чекирање е бесплатно, а на аеродром е 600 денари/човек.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
А, бе, да ве прашам

Вчера резервирав карта преку Wizz Air за до Милано. Ова ќе ми е вторпат да летам со нив.

Откако букирав, ми се појави опција нели секој нареден лет да ми биде 10 евра поевтин, што е супер. Арно ама ми се исклучи компјутерот баш тогаш, сеа не знам како да се вратам на страницата и да си го подигнам тој ваучер.

Ваљда не е пиши пропало само затоа што компјутерот ми се изгасил. Некој искуство?
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
А, бе, да ве прашам

Вчера резервирав карта преку Wizz Air за до Милано. Ова ќе ми е вторпат да летам со нив.

Откако букирав, ми се појави опција нели секој нареден лет да ми биде 10 евра поевтин, што е супер. Арно ама ми се исклучи компјутерот баш тогаш, сеа не знам како да се вратам на страницата и да си го подигнам тој ваучер.

Ваљда не е пиши пропало само затоа што компјутерот ми се изгасил. Некој искуство?
Не вервам дека е ваучер туку да се зачлениш во визз дискаунт клуб за шо се плаќат 30еур
 
Член од
9 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
7
Здраво. Сакам да прашам колку кошта доколку сакам да ја променам резервацијата од 09.09 оваа година за некој ден порано ? Од Нинберг до Скопје. позз
Провери на следниов линк колку ќе те чини промената на карта.
https://wizzair.com/en-GB/useful_information/service_fees
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Постои ли такво нешто како враќање на веќе купена карта од WIzz Air, па и со губење на некои 10-20% од картата?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Наместо пријавување преку интернет и печатење на картата на грешка одбрав пријавување на аеродром. Знае некој како иде таа процедура и колку е цената ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom