Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
И уште две прашања ако може. Како се добива таа картичка discount club, дали треба да се плати за неа или ти ја даваат после купен лет? И да не случајно знаеш, пример на некој резервации од booking.com пишува дека ти следува одредена сума ваучер од wizz air. Ова на секој следува или на некои луѓе ко наградна игра кој ги изберат тие?
картичката се купува и чини 1999 денари за една година, добиваш попуст на твојот билет и со тебе може да патува уште едно лице не е битно кој (ама ти мора да си на летовите што ќе ги имате во тие година дена), имаши картичка за 5 лица која чини 3000 денари и пак важи правилото лицето на чие име ќе купите мора да биде на летот ако сакате попуст

незнам ништо за тоа со букнг
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Каде на страната можам да пријавам закаснет лет? Се отепав од барање таква опција не најдов
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
zdravo lugje, imeno kupuvav karta preku wizair no namesto za posakuvanata destinacija za milano kupiv povratna karta za rim .. dali ima nekakov nacin da go smenam letot bez da im platam poso barat 3700 denari?
 
G

Gjoksi

Гостин
zdravo lugje, imeno kupuvav karta preku wizair no namesto za posakuvanata destinacija za milano kupiv povratna karta za rim .. dali ima nekakov nacin da go smenam letot bez da im platam poso barat 3700 denari?
Мислам дека НЕ ПОСТОИ друг начин за промена на летот (маршрутата), освен да им ја платиш сумата што ти ја побарале.
Повеќе инфо на:
https://wizzair.com/mk-mk/information-and-services/informacii-za-rezerviranje/promenuvanje-na-rezervacijata#/
(на страната оди малку подолу и кликни на ПРОМЕНИ НА ЛЕТОТ)
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
дали има проблем ако во багажот се стават дезодоранс upload_2018-5-7_14-33-31.jpeg , пена за бричење (по едно парче), жилети, за лична употреба,, или да го ставам во ранец за во авион

ќе летам со адриа од скопје до љубљана
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Може ама не повеќе од 100ml

И не ја сфаќам потребата тоа да се носи кога и таму има.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Dali nekoj ima iskustvo so otkazuvanje na karta od wizz i dali ima sansi da se dobie refund ?


дали има проблем ако во багажот се стават дезодорансПрегледај го приврзокот 190302, пена за бричење (по едно парче), жилети, за лична употреба,, или да го ставам во ранец за во авион

ќе летам со адриа од скопје до љубљана
ako imas chekiran bagaz nemas gajle i domestos za dezinfekcija na sholja nosi ako sakas, ama ako ides samo so bagas sto e gore vo avionot (racen bagaz) nisto od toa sto nabroja nema da ti dadat ako se pogolemi od 100ml
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
jas ke odam na pat i se vrakam za 5 dena, ne gledam pricina da kupuvam od tamu
И јас бев на 5 дена па си купив од маркет. Над 100 мл во рачен багаж не е дозволено. по 2-3 евра се дезодоранси и стикови, не се заебавајте :D
Или најди од тука помали пакувања, инаку не е дозволено, џабе ќе ги мкнеш нема да пројдат у рачен багаж :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
jas ke odam na pat i se vrakam za 5 dena, ne gledam pricina da kupuvam od tamu
Другар, со колега одиме во Берлин, си купи Рексона од тука баш пред тргање зошто му се потрошила, одиме таму гледаме во маркет цената упола од тука што ја платил :pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
jas ke odam na pat i se vrakam za 5 dena, ne gledam pricina da kupuvam od tamu
Јас не гледам причина сите тие работи да се носат од дома кога имаш и таму. Пената е повеќе од 100мл.

Тоа е тоа македонското што го имате. За 5 дена, па и жилети и триста чуда, само да се однесе од дома.
И ако не си мазен да знаеш дека враќаат од аеродром.

Него колку литри ракија е дозволено?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
До 3 шишиња е дозволено у чекиран багаж и плус можеш да земеш на фреешоп уште едно литро ракија и 2 шишиња вино

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Јас не гледам причина сите тие работи да се носат од дома кога имаш и таму. Пената е повеќе од 100мл.

Тоа е тоа македонското што го имате. За 5 дена, па и жилети и триста чуда, само да се однесе од дома.
И ако не си мазен да знаеш дека враќаат од аеродром.

Него колку литри ракија е дозволено?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Kako sto znam e 1l na covek.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Јас не гледам причина сите тие работи да се носат од дома кога имаш и таму. Пената е повеќе од 100мл.

Тоа е тоа македонското што го имате. За 5 дена, па и жилети и триста чуда, само да се однесе од дома.
И ако не си мазен да знаеш дека враќаат од аеродром.



Него колку литри ракија е дозволено?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odam na službeni pat inače ne se sekiram
 

Kajgana Shop

На врв Bottom