Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Сигурно ова? Родители на жена ми ми носеа 5 литри домашна ракија и поминале без никаков проблем.
Zavisi nekoj znaat da kompliciraat a obicno kaj nas znaat so se nosi i pustaat..spored pravila mislam deka imaat po samo 1l
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Odam na služben pat zatoa moram da nosam, inace koga odam na odmor retko se bricam (da se odmori bradata)

znaci ako stavam dezodorans od 150 ml i penja za bricenje vo cekiran bagas , togas ke nema problem taka?

nemam patuvano odamna so avion pa ne znam kakvi se uslovite, a sum slusal deka od racen bagaz duri i vodata ja frlale i ne davale da se vnese vo avion
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Убаво е пишано не повеќе од 100ml


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Земи стик од малите, Рексона или нешто слично.

a penja za bricenje od 100 ml,

mislam deka za ziletot nema da mi pravat problem?[DOUBLEPOST=1525768607][/DOUBLEPOST]Значи без разлика дали е во чекиран багаж или во рачен багаж НЕ МОЖЕ повеќе од 100ml дезодоран и средства за бричење

Извинете на гњаважа!
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Има помали како во кутија за паста за заби.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
vo cekiran moza, vo racen ne.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
a penja za bricenje od 100 ml,

mislam deka za ziletot nema da mi pravat problem?[DOUBLEPOST=1525768607][/DOUBLEPOST]Значи без разлика дали е во чекиран багаж или во рачен багаж НЕ МОЖЕ повеќе од 100ml дезодоран и средства за бричење
Се зависи друже на кого ќе налеташ.
Мене ми правеа проблем за малечки ножички во несесер, ги рачунале за ладно оружје и сум можела да повредам некого со ножичките:свиркам: меѓу наброените за ладни оружја и жилет наброја:icon_mrgr:

Во рачен багаж или голема кабинска торба НЕ МОЖЕ, но се што е во течност со максимална зафатнина од 100ml може да го сместиш во провидна пластична ќеса од 1 литар (може да си ја земеш од кај нив) да им објасниш дека е пена за бричење или дезодоранс и да оставиш на нивната волја дали ќе ти дозволат или не.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Ај да не ве замарам и да не се заебавам по аеродромите, ќе си купам од таму.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Moze bikce vo racen I tecnosti do 100ml, a vo checkiran mozesh I povekje od 100ml.
 
G

Gjoksi

Гостин
Ај да не ве замарам и да не се заебавам по аеродромите, ќе си купам од таму.
е тоа ти е најдобрата опција! :) па може ќе ми ја земат, па може нема да ми ја земат, па каде да барам кеса, па оти да ми ја земат... :cautious: непотребно губење на време, кога се' има таму. па, макар и да си за кратко, најдобро од таму да си купиш. (y)
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
а кој ја прави контролата за внесување на дезодоронаски................. и др. царината или тие што ги гледаат куферите на скенер
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Руле турс автобуси идат секој ден Скопје - Љубљана , трга у 2-3 таму стига у 5-6 сабајле , нека ти прати некој пена за бричење и дезедоранс
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
а кој ја прави контролата за внесување на дезодоронаски................. и др. царината или тие што ги гледаат куферите на скенер
Тие шо гледаат на скенер. Дури и пастата за заби ако ти е над 100мл ке ја земат и иде у канта. Ја се бунев со гелот за коса им викам до пола е потрошен :) али не пројде ни тоа. Исто и рексоната за под мишки . За тоа ми беше најкриво пошто само што ја купив не беше ни еднаш прснато

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom