Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.768
Wizz air немат никаква врска со тоа дали носиш ракија ,виски ,куртони ....:facepalm:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Дали некој летал Скопје - Нирнберг?
Ќе летам до Нирнберг затоа што оттаму со автобус ќе патувам за Прага, па прашањето ми беше, дали некој направил сличен „трансфер“ на патување и ако да, дали може да ми каже колку време ќе ми треба од аеродром да стигнам до автобуската станица во Нирнберг и како?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Дечки имам лет за Милано за недела дена и сеа ме занима дали сум пропуштил нешо па да си средам на време ако да.

Ми пишува дека летот е потврден, ги иам симнато 2 пдф документа и треба да ги испринтам и тоа е тоа, ми фали нешо или спремен сум?
 
D

dagau

Гостин
Дечки имам лет за Милано за недела дена и сеа ме занима дали сум пропуштил нешо па да си средам на време ако да.

Ми пишува дека летот е потврден, ги иам симнато 2 пдф документа и треба да ги испринтам и тоа е тоа, ми фали нешо или спремен сум?
Stom gi imas dvata pdf dokumenti znaci veke si napravil online check-in, toa e se. Print od pdf ticket (vo boja ili ne, seedno) I spremen si. Prijaten let!
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Дечки имам лет за Милано за недела дена и сеа ме занима дали сум пропуштил нешо па да си средам на време ако да.

Ми пишува дека летот е потврден, ги иам симнато 2 пдф документа и треба да ги испринтам и тоа е тоа, ми фали нешо или спремен сум?
Ништо,само 2000€ вџеб
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Ај ја да прашам нешто пошто ме натегнаја денес ја испраќав внуката за копенхаген . Демек се средено и оп и викаат немаш направено онлине чек-ин туп да платиш 1900 денари плус 310 некоја такса. Она ми кажа дека другарка и ја извадила картата онлине и дека се било средено ама НЕ.
Е сеа за друг пат да прашам чек ин кога најрано може да се направи. Дали одма со купување на картата онлине или мора неколку саати пред полетување.
Дали се наплаќа ако го направиш навреме пошто таман на шалтер за плаќање она у wizzair апликацијата на тел. и даваше опција за чекин за 650 денари па си викам ај да не платам и на шалтер и плус преку апликацијата (ем ебан ем тепан).
Поточно ме интересира дали уопште треба да се иде на шалтер за чекин ако имаш онлине направено чекин или право накај ескалаторите за горе качување треба да се оди.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Ај ја да прашам нешто пошто ме натегнаја денес ја испраќав внуката за копенхаген . Демек се средено и оп и викаат немаш направено онлине чек-ин туп да платиш 1900 денари плус 310 некоја такса. Она ми кажа дека другарка и ја извадила картата онлине и дека се било средено ама НЕ.
Е сеа за друг пат да прашам чек ин кога најрано може да се направи. Дали одма со купување на картата онлине или мора неколку саати пред полетување.
Дали се наплаќа ако го направиш навреме пошто таман на шалтер за плаќање она у wizzair апликацијата на тел. и даваше опција за чекин за 650 денари па си викам ај да не платам и на шалтер и плус преку апликацијата (ем ебан ем тепан).
Поточно ме интересира дали уопште треба да се иде на шалтер за чекин ако имаш онлине направено чекин или право накај ескалаторите за горе качување треба да се оди.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Чек ин со визз најрано се прајт 1 месец а најкасно 3 сати пред летот. Од ко ке се напрајт чек инот морат да се испечатит бординг тикет. Ова опција е безпари. Ако несакаш да печатиш карти и да внесвиш сам број на пасош и сл. тогаш се плаќет тие 10тина еур за се да ти напрает на шалтер на аеродромот.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Добро шо е проблемов со онлјан чекин дали знае некој? Откога ја сменија веб страната само некои проблеми има. Еве не можам да направам онлајн чекин од Келн до Скопје, само ме враќа на претходната страна да бирам дополнителни услуги и пак да бирам седиште. Ако има некој сличен проблем и ако знае како го решил нека пише. Фала.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Добро шо е проблемов со онлјан чекин дали знае некој? Откога ја сменија веб страната само некои проблеми има. Еве не можам да направам онлајн чекин од Келн до Скопје, само ме враќа на претходната страна да бирам дополнителни услуги и пак да бирам седиште. Ако има некој сличен проблем и ако знае како го решил нека пише. Фала.
Јас имав ист проблем пред 1 недела. Прво при резервација ме враќаше назад, па при чекирање. Се пробав и преку мобилен и преку разни броузери исто ми беше. Прв ден така, втор ден исто, третиот сакаше и чекирав.
 
Член од
20 јануари 2016
Мислења
15
Поени од реакции
0
Картата до Милано ми е за 10кг багаж, знае некој колку би ми наплатиле доколку носам со мене дополнителен багаж од 15тина кг?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.768
Картата до Милано ми е за 10кг багаж, знае некој колку би ми наплатиле доколку носам со мене дополнителен багаж од 15тина кг?
Нивните цени за багаж се од 23 кг и 32 кг.Обично празни куфери тежат 3 кг па доволно тие од 23 кг. .Можиш да си платиш за куферот колку шо е цената до 3 саати пред полетување ,во спротивно ако сакаш тоа да го сториш на аеродром ке платиш екстра 20 евра и плус за куферот.(wizzair едвај чекаат да направиш ситна грешка и да те закрпат добро)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Дечки имам лет за Милано за недела дена и сеа ме занима дали сум пропуштил нешо па да си средам на време ако да.

Ми пишува дека летот е потврден, ги иам симнато 2 пдф документа и треба да ги испринтам и тоа е тоа, ми фали нешо или спремен сум?

Proveri si go pasosot, dali imas poveke od 6 meseci vaznost pred da ti istece...
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Значи цела недела пробувам да се чекирам. И цело време не ми даваше ни да ги внесам податоците, само ме враќаше на претходната страна. Е дури денеска ми дозволи да ги внесам податоците и ми се појавува цело време грешка. Пробав и на повеќе јазици (германската и англиската страна) и истото ми го покажува. Дали некој знае шо е работава више аман. Летам со Визеров од 2012 и ова прв пат ми се случува. Ја сменија веб страната и се се испоремети....

upload_2016-11-29_18-29-22.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom