Windows Phone 8 (генерална дискусија)

Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
И ја неам Кортана :( Сеа му правам reset, читав дека така можело да се среди, а со language и region само нејќеше :|
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Може некој да ми објасни што е работата со Cortana каде да ја најдам дали е потребно да се симне како апликација или ???

иначе вака од прв поглед 8.1. ми изгледа ок само што треба малце и да се навикнам :)
Со самата надградба ја има и Cortana, еден куп новини во секој случај добродојдени :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Чувајте Search копчето 3-4 секунди и се појавува. Бар кај мене е така.
И да, регион i јазик United Kingdom треба да е.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
75
Поени од реакции
12
Или United Kingdom или америка јас на америка наместив сега имам инаку само ме нервира што неможам за во нотификации да наместам скратено да можам да уклучам 3г.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Мало потсетување

Ова не е финална верзија, значи ќе има багови и такви некој ситни работи кој изгледаат недовршени.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Кај мене кортана нема, и после ресет и после триста пути мењање регион и јазик. У notification фали 3г моб. интернет, не ми е уште јасно како можеле да заборават на таа кратенка! Ова со кортана ми иде на живци...
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Кај мене кортана нема, и после ресет и после триста пути мењање регион и јазик. У notification фали 3г моб. интернет, не ми е уште јасно како можеле да заборават на таа кратенка! Ова со кортана ми иде на живци...
Ич не се секирај за кортаната, и да ја има никад нема да ја користиш. Претходно имав андроид со говорни команди и никад не ми притребало.[DOUBLEPOST=1397494470][/DOUBLEPOST]Офф, на првичната тастатура нема запирка :facepalm: Поголема глупост нема. И тоа макар со 3џи-то, се надевам ке има уште еден апдејт до утре :tapp:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Има некој проблем со маркетот за апп или само кај мене е?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Има некој проблем со маркетот за апп или само кај мене е?
Да.
Прееска сакаше, сеа не.
И со камерата имав исто проблем, прво беше во ред, па црна беше сликата па после се среди.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Ич не се секирај за кортаната, и да ја има никад нема да ја користиш. Претходно имав андроид со говорни команди и никад не ми притребало.[DOUBLEPOST=1397494470][/DOUBLEPOST]Офф, на првичната тастатура нема запирка :facepalm: Поголема глупост нема. И тоа макар со 3џи-то, се надевам ке има уште еден апдејт до утре :tapp:
Знам дека нема да ја користам, сакав само да видам како изгледа све тоа :) Ај ќе видиме како ќе иде, и store не работи моментално, очекувам мал апдејт до утре.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не работи бидејчи е преоптеретено. Чекајте малце нека се спушти прашина :)
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Ич не се секирај за кортаната, и да ја има никад нема да ја користиш. Претходно имав андроид со говорни команди и никад не ми притребало.[DOUBLEPOST=1397494470][/DOUBLEPOST]Офф, на првичната тастатура нема запирка :facepalm: Поголема глупост нема. И тоа макар со 3џи-то, се надевам ке има уште еден апдејт до утре :tapp:
За тастатурата: иди во keyboard, еден тап to change и у advanced бирај show comma key when available.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Ако некој има проблем со Store со активирана Кортана, до Кортана е. Прееска прочитав дека кај некои што се надвор од Америка со активирана Кортана не работел App Store.
Ни кај мене не работи од кога ја активирав Кортана.

За сега ми е интересна Кортана, ќе видиме колку ќе биде корисна па ќе одлучам дали ќе ја заддржам.
Ептен ми прави мерак што сега и на мојава 520ка може да се вклучат 3 колони на икони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom