Windows Phone 8 (генерална дискусија)

Член од
11 април 2012
Мислења
4.419
Поени од реакции
4.906
Дечки не се сеќавам кој беше од вас тука девелопер за вп ама паметно би било и една апликација за јавен превос во скопје да пушти. Знам дека ќе му е џабе труд не е исплатлива ама ќе ни олесни живот на нас :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Дечки не се сеќавам кој беше од вас тука девелопер за вп ама паметно би било и една апликација за јавен превос во скопје да пушти. Знам дека ќе му е џабе труд не е исплатлива ама ќе ни олесни живот на нас :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Можеш да пробаш да го исконтактираш девелоперот на ЈСП ВОЗЕН РЕД андроид апликацијата. Треба само да ја портира за WP.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Никој не се замара кај нас за да си ги прави апликациите за WP
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Никој не се замара кај нас за да си ги прави апликациите за WP
Факат :). Пореално би било ЈСП самите да ангажираат човек што би ја изработил апликацијата. Ај баш ќе им пишам чисто онака. Може и било кој друг да го стори истото. Може ќе пуштат срце па ќе ја опраат работата.

Edit: Им поставив барање тука на овој линк. Секој од нас би било пожелно да го стори истото. Па да се надеваме дека ќе се исполни барањето.
 
Последно уредено:
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Да не веруваш, еве гледам и банките во Србија си имаат и за виндоус и иос и андроид не си ги делат
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Проапгрејдил телефон до Win10. City Gude работал.Сделал Hard Reset и все - City Gude ја больше установить не могу, говорјат не совместимаја версија....Когда појавитсја версија длја Windows 10?Изменено 18 марта, 2016 пользователем nick6482
 

Kajgana Shop

На врв Bottom