Windows 8 - Touch the Future

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Здраво, може ли да добијам торент по пм од вин 8?
Однапред фала.
 
Член од
23 февруари 2014
Мислења
72
Поени од реакции
68
имам вин7, сакам да инсталирам вин8.1, да го форматирам Ц, на Е да ги задржам фајловите, пред некој ден инталирав на друг лаптоп вин8.1 ама тој беше нов со фридосс, кога го инталирав направив 2 партиции, кога завршив со инталирање мораше на втората партиција да направам формат за да ми ја дава во мај компјутер. Ке можам ли да ги заджрам фајловите пошто јас веке имам 2 партиции и мислам дека неморам да ја форматирам втората (Е) ама не сум сигурен дали е така??
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
имам вин7, сакам да инсталирам вин8.1, да го форматирам Ц, на Е да ги задржам фајловите, пред некој ден инталирав на друг лаптоп вин8.1 ама тој беше нов со фридосс, кога го инталирав направив 2 партиции, кога завршив со инталирање мораше на втората партиција да направам формат за да ми ја дава во мај компјутер. Ке можам ли да ги заджрам фајловите пошто јас веке имам 2 партиции и мислам дека неморам да ја форматирам втората (Е) ама не сум сигурен дали е така??
Moze da formatiras i da si gi zadrzis fajlovite na E, ke ti go pokazuva.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
66
Поени од реакции
25
дали може да се стави windows 8.1 на таблет Quart процесор 1.0, рам 1гб?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Boo eden milion verzii zakacile po torentive, aj neka prati nekoj 64biten 8.1 onaka posiguren so aktivator?[DOUBLEPOST=1415276454][/DOUBLEPOST]

Ti gi upravuvase deckive do poslednava strana, aj pomagaj. Oti koj ke cita na bugarski... :D
Оти на бугарски? Какво трсиш момчета? Пиши ми на ПП.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
64
Поени од реакции
56
Скајпот на вин 8.1 ако е минимизиран не се слуша кога ми звоната мора да ми е активен прозорецот за да слушам кога звони некој, а ако пише нкој порака ми ја дава десно горе како норификација, може некако да се подеси ова или мора да симнам класичана верзија?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Дали ви се симнуваат автоматски апдејтите на Win 8? Има ли ризик да открие дека е пиратски и да се блокира?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Дали ви се симнуваат автоматски апдејтите на Win 8? Има ли ризик да открие дека е пиратски и да се блокира?
Они више те знаат дека си на пиратски виндовс ама не те гибаат така да можеш слободно да правиш апдејти

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Они више те знаат дека си на пиратски виндовс ама не те гибаат така да можеш слободно да правиш апдејти

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
На стариот Win 7 се случуваше после инсталирање на апдејти да се појави црна позадина и порака дека е пиратски...
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
На стариот Win 7 се случуваше после инсталирање на апдејти да се појави црна позадина и порака дека е пиратски...
Не си го активирал со правилен активатор за windows 7 /vista користиш daz активатор за windows 8.1 користиш ms toolkit и нема да имаш проблеми

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom