Windows 7

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ај ако може помош.
Симнав зипувана верзија од windows 7, и сега не сум многу по компијутериве и не сум сигурен што треба да правам. Дали треба само да го отпакувам и да го изрежам со било која програма и да го инсталирам или треба да се прави нешто друго?
Однапред благодарам
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ај ако може помош.
Симнав зипувана верзија од windows 7, и сега не сум многу по компијутериве и не сум сигурен што треба да правам. Дали треба само да го отпакувам и да го изрежам со било која програма и да го инсталирам или треба да се прави нешто друго?
Однапред благодарам
100% си сигурен дека е ZIP?
Провери да не е ISO формат?
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Да, ISO е. Не сум многу компјутерски едуциран, исти ми изгледаат :pos2:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Ај ако може помош.
Симнав зипувана верзија од windows 7, и сега не сум многу по компијутериве и не сум сигурен што треба да правам. Дали треба само да го отпакувам и да го изрежам со било која програма и да го инсталирам или треба да се прави нешто друго?
Однапред благодарам
абе најверојатно iso ти е...но у winrar си направил т.е defauly опција му е и .iso фајловите да ги отвара у winrar...ако имаш Nero...отвори го со Nero(десен клик>Open With>Nero Burning Room)и стави цд и снимај си:XD:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
можиш и со power ISO, башка ти го покажвит целиот фајл од .ISO и ти кажвит дали е boоtable image или не
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
активациски клуч за 7 RTM build 7600, имам некој крак, ама ме јајат јанза, сакам активациски клуч да му клам, фала однапред
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
активациски клуч за 7 RTM build 7600, имам некој крак, ама ме јајат јанза, сакам активациски клуч да му клам, фала однапред
Така само од Microsoft лиценциран коа ќе си купиш :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom