Windows 7

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
кај мене не побара ниеден драјвер се си работи перфектно
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.387
Поени од реакции
18.282
Microsoft Windows 7 build (7000.0.081212-1400) - Official Beta Version!

Ја има некој пробано? Бајги била брза, побрза дури и од Windows XP, изгледа Microsoft најпосле ќе напрај добар оперативен систем.
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.068
Поени од реакции
2.188
Microsoft Windows 7 build (7000.0.081212-1400) - Official Beta Version!

Ја има некој пробано? Бајги била брза, побрза дури и од Windows XP, изгледа Microsoft најпосле ќе напрај добар оперативен систем.
DA. brza e .ram pomalku "jadi" od vista
i to ke bidi operativno sistem za narednite 3-4 odini,kako sto zasega e XP,mada i Vista se koristi ama od "nemajkade"
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
как бе без да инсталираш драјвери ли ти работе?:smir:
да бе друже ништо не инсталирав компатибилен ми е хардверот изгледа, и на виста освен за графичката за ништо не ми побара, седумкава ништо не побара си работи перфекто е сеа не пробав со некоја игра мислам тогаш ке ги побара нвидиа драјверите ама важно аерото си тера вака
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Windows-ov ke bide mnogu po-otimiziran od vista , ke bide mnogu pobrz i sl.Bratucet mi go ima premnogu e brz.Nema greshki a beta e pa racunajte sega, mu treba 1GB preporacana konfiguracija i 1ghz processor.Pojacan mu e firewall-ot.Znaci ke bide najdobar windows narednite godini definitivno.Microsoft Znaat so praat Professional se :D
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Стваро очекувам многу од овој виндовс... Гледам скриншот-и од него и стварно е добар, малку ке го јебе компјутерот али нема везе... ке видиме што како :pipi:
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
Имам добро предчувство за седмицата но немам и некои поголеми критики за вистата ми работи супер овие 2 месеца колку што ја користам.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
еве јас сум на виндовс седум и можам да кажам дека е еден од подобрите ако не и најдобар виндовс до сега и работи многу побрзо од вистата и еве колку рам ми зема со отворени опера,неро,медиа плеер и мсн
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Таскбарот ужасно ме потсеќа на KDE...
не дека тоа е лошо.. онака... сега ми текна.. just an observation :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Викате дека конечно по 98, Мајкрософтовци исфрлиа на пазарот нешто квалитетно? Ајде ке видиме колку ке биде добар, кога ке излезе и официјалната верзија. За сега ке го држам XP, а според препораките на еден другар, ке пробам да инсталирам Mint 6.0 па ке видиме како ке се покаже.

Вака 7-ката визуелно мноооогу наликува на Mint-от.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
А како да отворам нова партиција за инсталација на ова?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
Windows 7 a ? ?



Control Panel е малце гламурозен не е е оној кај што сме навикнати да го гледаме во предходните Windowsi

Подобрен UAC кој што е на 4 нивоа не како кај виста on, off

Исто така ногу подобрен Network and Sharing Center


Она што нај малце ме изненади што со години во времето на Windows 95 ,98,2000,XP, Vista , 7 конечно ке дојде со нов Paint :nesvest:

Интересно кога копирате нешто... има на таскбарот не е нешто важно но нели добро е да се спомне кога сме веке кај 7


Опааа WordPad исто како и paintot ногу подобрен скоро како Word ;)

Тоа е тоа 1 ден го тестирам а морам да признаам дека е баги солиден во однос на виста ногу брз но не како и XP, сега ја имам некој проблем или мана со 7 ако го оптеретам процесорот да дојде до 100 % ми се јавува BSOD :D што не ме плаши
,но сепак останувам да тестирам и понатаму да видиме што како ке се одвива оваа Windowv4e

А како да отворам нова партиција за инсталација на ова?
Бато незнам кој Windows го користиш ама ако користиш Vista ногу лесно се прави партиција ?! како еве како одиш десен клик на компјутер

и имаш manage го отвараш и потоа имас disk Management незнам која паритиција сакаш да ја поделиш стискаш десен клик на пример на D и имаш Shrink volume и ке почекаш и автомацки ке ти даде колку да ја поделиш :wink:

извинете на пост по посто :tapp:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
не е легално линк на форумов а ти со BSoD-от што процесор имаш? кај мене на п4 на 3.0 ништо не јавува а и ретко да го оптерети до 100% и многу е подобар(побрз) од вистата а богами и од хр јас мислам дка конеќно по 98ката мајкрософт направи добар оперативен

п.с бсод од вин7 не сум го запознал уште, и по експериментите со драјверите од тв картицата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom