Windows 7

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Лол, фул да не сакаше? Ке почекаш до 2010.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
А вака, тие што го имате инсталирано овој OS, колкава партиција е потребна за нормално да работи ?
 

StaneMk

The Rival
Член од
27 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
0
Не верувам дека е нешто посебно,бтв за толку кратко време,не може да се направи нешто добро,сигурно има некои подобрувања во системските алатки и безбедноста :smir:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
А вака, тие што го имате инсталирано овој OS, колкава партиција е потребна за нормално да работи ?
Не сум најсигурен али мислам дека минимум требаат 20GB (не ме фаќај за збор).
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
А вака, тие што го имате инсталирано овој OS, колкава партиција е потребна за нормално да работи ?
Треба да имаш минимум 14гб. Виндоусот зафаке околу 6-8 гб. Плус pagefile-то кое се пресметува 1,5*RAM колку имаш. Плус околу 4гб hibernation file, ама може на него после инсталацијата да му дадаш disable. Се на се, околу 10-11гб би требало да ти фате.

Финалната верзија би зафакала помалку, гледајки дека оваа верзија во себе има debug кодови и разни други работи потребни на развивачите.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610

Еве како изгледа.Видете малце,изгледа Microsoft ја дал некаде за тестирање.AWSOME!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559

Еве како изгледа.Видете малце,изгледа Microsoft ја дал некаде за тестирање.AWSOME!

Леле еј сега сите тачк скрин ќе купуваат :) лудила е ова особено за во фотошоп убајни :)
Е се надевам ќе биди подобар од вистата :)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Хаха и вистата е супер.
Зборат дека е многу спора,бидејќи немаат добри компјутери :tv:
Па што сакаат.Пример на мене си користам Windows Vista : Home Premium и све си беше супер.
Сега спуштам Windows Vista Ultimate =)

Конф:

CPU: Celeron 2.53GHz
VGA : 7300GT ; 256MB RAM
RAM : 1.25GB RAM DDR II

Сакам да кажам не е нешто специјално :)

И супер брзо оди :D
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
леле БЕТА е 3 ГБ кажи речи еми фул ке треба 6-7 да е:vozbud::vozbud::smir:
Како прво брат тоа не е Windows 7 тоа е Windows Vista 6.1 (Понова верзија....)

Како второ BETA има излезено ама не е таа што ја наоѓате по torrent.

Барем така мислам =)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
......................За сите твои постови.........
Добро бе.....

Како прво Microsoft не ја даде никаде за тестирање, тоа што гледаш се видеа од PDC 2008 (минатиот понеделник и вторник).

Како второ, бета сеуште нема официално излезено и рано е, таа верзија што ја има на нет е истата верзија која Microsoft ја даде на сите посетители на PDC.

Како трето, новиот Windows се вика Windows 7. Windows 6.1 е верзијата на кернелот што го користи.

Бај д веј, кога сме веке кај кернелот, Microsoft потврди дека MinWin е во Windows 7, само не целосно искористен... За негова целосна искористеност, ке почекаме до Windows 8 (кој би требало целосно да е базиран на MinWin).
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Хаха и вистата е супер.
Зборат дека е многу спора,бидејќи немаат добри компјутери :tv:
Па што сакаат.Пример на мене си користам Windows Vista : Home Premium и све си беше супер.
Сега спуштам Windows Vista Ultimate =)

Конф:

CPU: Celeron 2.53GHz
VGA : 7300GT ; 256MB RAM
RAM : 1.25GB RAM DDR II

Сакам да кажам не е нешто специјално :)

И супер брзо оди :D
Доста шо брзо ја тестирав на
Cpu Core 2 duo na 2.0 GHz
VGA : Ati Radeon HD tri iljadi i nesto mislam
Ram 4 GB i ne odi pak kuznej kolku brzo
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Windows 7 кракуван само по неколку часа

Потребно е само еден ден за „пиратите“ и новиот оперативен систем на Microsoft да се појави на озогласениот Pirate Bay, во 32-битна верзија. Првпат се појавил на 29 Октомври само еден ден откако Microsoft го презентираше Windows 7 на Конференцијата за професионални развивачи на програми. На таа конференција на самите посетители, меѓу кои и новинари и блогери, им биле поклонети неколку „рецензентски“ копии и .... се нашле на пиратски сајт.
До неделата на Piratе Bay http://thepiratebay.org/можеле да се најдат неколку верзии од Windows 7 - 32-битната била најбрза за симнување и тежи 2.7 ГБ, додека 64-битната верзија е 3.35 ГБ.
Ова не им е прв пат на Microsoft нивниот нов продукт да се најде на пиратските страници (Piratе Bay, MiniNova и др. торент сајтови) само денови, понекогаш и часови, откако Microsoft одржи прес конференција и подели неколку копии од алфа верзијата на софтверот.



Vista Service pack 1 во 2007 година им била дадена на само поканети тестери и за неколку дена била на торент сајтовите. Во Фебруари годинава финалната верзија на Vista SP1 се најде на пиратските сајтови недели пред воопшто да им биде дадена наградбата (update) на корисниците кои платиле за неа. Истото се случи и со Windows XP SP3 кој се најде на битторент сајтовите недели пред да се објави официјално.
Но од друга страна најдобриот фидбек за продуктот се добива од корисниците не од критичарите, па така Microsoft ќе знае што луѓето сакаат и ќе поправи, закрпи, додаде пред официјалната бета верзија на Windows 7, чие тестирање ќе започне на почетокот на 2009 година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom