Windows 7

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Немаш гајле бе инсталирај РЦ. Јас со истиот рам само 2.0 ghz имав виста пред две години,
Ахам, ок. Ај само ќе почекам за официјално да излезе, 5 мај, не сакам преку торенти да го пукам уште сега. :smir:

Бај д веј, до кога трае RC верзијата?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ахам, ок. Ај само ќе почекам за официјално да излезе, 5 мај, не сакам преку торенти да го пукам уште сега. :smir:

Бај д веј, до кога трае RC верзијата?
До смрт
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.720
Поени од реакции
52.656
Новиот оперативен систем од Microsoft, Windows 7, од вчера е достапен во пробна верзија RC и тоа целосно бесплатно за секој кој сака да го тестира.



Windows 7 RC ќе биде достапен барем до јули 2009, а ќе работи до 1-ви јуни 2010, што значи дека имате една година целосно бесплатно да си се поиграте со новиот Windows, нормално - со предупредување дека сепак станува збор за недовршен производ, па баговите и проблемите во работењето секако се можни.

Windows 7 RC е достапен на следнава адреса: www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Добро тоа е официјално инаку на торент беше пред 10 дена.

Еве првична фотка од мене.

 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Windows 7 RC ќе биде достапен барем до јули 2009, а ќе работи до 1-ви јуни 2010, што значи дека имате една година целосно бесплатно да си се поиграте со новиот Windows, нормално - со предупредување дека сепак станува збор за недовршен производ, па баговите и проблемите во работењето секако се можни.
Со напомена дека после 1 Март 2010 година, Windows 7 ќе се рестартира на секои 2 часа.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Со напомена дека после 1 Март 2010 година, Windows 7 ќе се рестартира на секои 2 часа.
Затоа ќе си го земеш ова и ќе си кулираш, другите нека се замараат со џамчето :icon_lol:

Едит: Моеш да му ставиш и KDE за да има посебен шмек :pipi:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Затоа ќе си го земеш ова и ќе си кулираш, другите нека се замараат со џамчето :icon_lol:

Едит: Моеш да му ставиш и KDE за да има посебен шмек :pipi:
Или воопшто да не ја спамираш темата за Windows 7 со линкови за Linux дистрибуции. :smir:

Junkie напиша:
Слушај ова вреди да се купи страшно добар оперативен е, до сега дефинитивно најдобар а плус сеуште не е целосна верзија.
Ќе го земам. Или ретаил или OEM во зависност од компјутерот што ќе го земам. Има една интересна понуда од страна на Microsoft, сите кои после 1 јуни ќе земат писи/лаптоп со Vista од некои од нивните партнери (Dell, Alienware, HP, и слично) се овозможени бесплатно да направат апгрејд во Windows 7. :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Слушај ова вреди да се купи страшно добар оперативен е, до сега дефинитивно најдобар а плус сеуште не е целосна верзија.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Или воопшто да не ја спамираш темата за Windows 7 со линкови за Linux дистрибуции. :smir:
Не спамирам, само ти кога веќе дополнуваш информации за Windows додади дека не е тоа како што го рекламираат... очигледно не си информиран за сите тужби против Windows во кои е докажано дека системот за безбедност и системот за онлајн активација не се уствари изум на мајкрософт корпорацијата... туку краден софтвер... и ќе ми глумат паметни после ќе ме казнувале што сум користел пиратерија... а они уствари склопуваат пиратски софтвер и го рекламираат како нивни... и на крај праат бизнис од истиот... :smir:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Не спамирам, само ти кога веќе дополнуваш информации за Windows додади дека не е тоа како што го рекламираат... очигледно не си информиран за сите тужби против Windows во кои е докажано дека системот за безбедност и системот за онлајн активација не се уствари изум на мајкрософт корпорацијата... туку краден софтвер... и ќе ми глумат паметни после ќе ме казнувале што сум користел пиратерија... а они уствари склопуваат пиратски софтвер и го рекламираат како нивни... и на крај праат бизнис од истиот... :smir:
:cough: :cough:

Steve Jobs да не ти е другар нешто?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
:cough: :cough:

Steve Jobs да не ти е другар нешто?
Вујко ми е и морамд а пирнзаам дека закон тип е.

Се надевам дека на мајкросовт нема да им биде проблем да издвојат 3.500.000 милиони долати од својот џеб да им платат на Uniloc што го користеле нивниот софтвер... поздрави го чичко Бил и кажи му друг пат да не користи пиратски софтвер и да не го продава истиот со маркетинг дека он измислил толку добар систем :icon_lol:

Едит: Да се поправам... казната изнесува 300.500.000 долари.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Вујко ми е и морамд а пирнзаам дека закон тип е.

Се надевам дека на мајкросовт нема да им биде проблем да издвојат 3.500.000 милиони долати од својот џеб да им платат на Uniloc што го користеле нивниот софтвер... поздрави го чичко Бил и кажи му друг пат да не користи пиратски софтвер и да не го продава истиот со маркетинг дека он измислил толку добар систем :icon_lol:

Едит: Да се поправам... казната изнесува 300.500.000 долари.
Абе добро не мораш да ни кажуваш за Линукс и слични ствари. Темава е за Windows 7.
Уникс е сосем трета ствар и не ги мешај тие ствари со Мајкрософт.
И на крај се е релативно и зависи од потреба немораш никого да убедуваш во своите коментари.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Абе добро не мораш да ни кажуваш за Линукс и слични ствари. Темава е за Windows 7.
Уникс е сосем трета ствар и не ги мешај тие ствари со Мајкрософт.
И на крај се е релативно и зависи од потреба немораш никого да убедуваш во своите коментари.
Не бе друже, таман работа некој да убедувам што да користи, ако сака и тетрис нека си земе, негово право си е тоа... али бев цитиран цека сум пишувал оф топик... темава е наменета за Windows 7... па реков да ги информирам љубителите на тој оперативен систем дека користат софтвер кој пола од сето тоа не е софтвер на мајкрософт (а плаќаат на мајкрософт за негово користење)... лично мене ненормално ме иритира тоа да му плаќам на некој за нешто што не го заслужил.

Мајкрософт има добар тим од професионални програмери, ама се додека трае борбата против пиратеријата Windows ќе оди во минус.
Едно е кога ќе се сконцентрираат на градење на самиот оперативен систем, а друго е кога сите погледи и проекти се вперени во борбата против пиратеријата.

Иначе лично мене ми се допадна Windows 7 (особено неговата брзина) само неможев да продолжам да го користам поради некои багови кои се надевам дека во иднина ќе ги средат (можда и досега ги средиле) и исто така се надевам дека во иднина нема да гледам како ги тужат мајкрософт поради крадење и користење на софтвер кој не е нивно производство.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Људи имам неколку прашања за вас....вака сега
Сакам да инсталирам Windows 7,само не знам ако ја инсталирам дали ке се избрише се што имам во обичниот Windows??
-Некои ми викаат ДА,некои НЕ.Вака вие како стручни да ми кажете.
И мора на ЦД прво да го ставам или.........??:toe::toe::toe::toe::toe:

И дајте на ПП Windows 7.фала однапред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom