Windows 7

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Не знам дали прашањево ми е на место, но се работи за Ворд 2007. Сега ми се инсталираше, но многу е штур. Нема ни маргини, каде можам да ги најдам за да ми се покажуваат од страна, односно сама да ги местам ?
 
L

Luki Junior

Гостин
Ќе кликнеш на Page Layout, и там треба имаш маргини..
ако не се гледат, ќе кликнеш на View и послe ќе селектираш да ти го покаже Ruler.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Што е со виндоусов што вади апдејти за дефендерот секои 3 дена? :eek: Не беше така до пред 2 недели негде.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Што е со виндоусов што вади апдејти за дефендерот секои 3 дена? :eek: Не беше така до пред 2 недели негде.
Тоа е одличната финта на виндоус.
Виндоус интегрира windows defender во виндоус 8.
Сите инсталираат виндоус 8.
Виндоус дифендер добива јака датабаза на вируси пошо е распространет.
MOAR UPDATES
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Pred nekoj den kupiv Nov pc I vo propertis na my computer pisuva i5 3.1 GHz I kaj ramot pisuva 8 gb (usable 3.85) ke moze li nekoj da mi kaze sto toa znaci kaj ramot a graficka imam so 4 gb
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Pred nekoj den kupiv Nov pc I vo propertis na my computer pisuva i5 3.1 GHz I kaj ramot pisuva 8 gb (usable 3.85) ke moze li nekoj da mi kaze sto toa znaci kaj ramot a graficka imam so 4 gb
Имаш 32 битен виндоус. Треба да ставиш 64 битен виндоус.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ќе може некој да ми прати линк од некоја асална Windows 7-ца Ultimate 32 bit-на, пожелно би било да се активира сама, при инсталација, да не морам да користам после инсталација активатори. Користев таква Win 7-ца, и беше пребрза, иако хард дискот ми беше пренатрупан. Откако напраив формат, и инсталирав некоја друга 7-ца, која што морав дополнително да ја активирам после инсталација, компјутеров се тетерави и е преспор. Благодарам однапред.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Нов компјутер купен пред неколку дена без windows, му инсталирале windows 7 ultimate и после неколку часа од инсталацијата се појавил bsod и при следно пуштање почнале да фалат фајлови од windows-от (не знам точно но .dll се сите). Вчера форматирав тоа, инсталирав нова копија на windows 7 се беше супер и при инсталирање на драјверите од цд што му го дале во АМЦ почна да скренува и неколку пати се појави bsod. Денес пак истото, пак фалат фајловите и не работи ко што треба компјутеров. Што може да биде? До windows-от или до драјверите? Ве молам за помош :X3:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Нов компјутер купен пред неколку дена без windows, му инсталирале windows 7 ultimate и после неколку часа од инсталацијата се појавил bsod и при следно пуштање почнале да фалат фајлови од windows-от (не знам точно но .dll се сите). Вчера форматирав тоа, инсталирав нова копија на windows 7 се беше супер и при инсталирање на драјверите од цд што му го дале во АМЦ почна да скренува и неколку пати се појави bsod. Денес пак истото, пак фалат фајловите и не работи ко што треба компјутеров. Што може да биде? До windows-от или до драјверите? Ве молам за помош :X3:
Не инсталирај драјвери. Нема потреба. Инсталирај седмица, активирај ја со лоудер (или легално лол) и апдејтирај ја фул.
Сами ќе се симнат потребните дравјери :)
Ако пак се деси исти проблем, компјутерот у кола и у АМЦ да си го опраат компјутерот. Може се и свашта да е. (најверојатно бед сектори)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Не инсталирај драјвери. Нема потреба. Инсталирај седмица, активирај ја со лоудер (или легално лол) и апдејтирај ја фул.
Сами ќе се симнат потребните дравјери :)
Па работата е што немаше интернет се додека не инсталирав драјвери и тогаш почна да скренува компјутеров. А до драјверите е?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Па работата е што немаше интернет се додека не инсталирав драјвери и тогаш почна да скренува компјутеров. А до драјверите е?
Па да се надеваме дека е до драјверите, пошо ако не е можеби хард-дискот пушта душа (се дешава и чичка нов да е).
И не ми е јасно како виндоус седум да нема интернет се дур не инсталираш драјвери.
Мене и вајлрес и се лан ми работи без драјвери/апдејти.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Па да се надеваме дека е до драјверите, пошо ако не е можеби хард-дискот пушта душа (се дешава и чичка нов да е).
И не ми е јасно како виндоус седум да нема интернет се дур не инсталираш драјвери.
Мене и вајлрес и се лан ми работи без драјвери/апдејти.
Не знам стварно, на мојот компјутер има интернет, вчера на тој ставам кабелот нема ништо пробувам конекција да напраам нејќе. И после ми текна дека можно е што нема драјвер и кога го инсталирав оп има интернет :) Како и да е, може ќе го симнам само тој драјвер и ќе го инсталирам па после ко ти што ми рече ќе направам.

И уште едно прашање, вчера ми се креирал некој фолдер c61860b4892f548ace7ad1f1dcf841 во D диск и во него ова:


Скенирам со антивирусот вика дека е ок, ама многу ми е чудно од каде е фолдеров
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не знам стварно, на мојот компјутер има интернет, вчера на тој ставам кабелот нема ништо пробувам конекција да напраам нејќе. И после ми текна дека можно е што нема драјвер и кога го инсталирав оп има интернет :) Како и да е, може ќе го симнам само тој драјвер и ќе го инсталирам па после ко ти што ми рече ќе направам.

И уште едно прашање, вчера ми се креирал некој фолдер c61860b4892f548ace7ad1f1dcf841 во D диск и во него ова:


Скенирам со антивирусот вика дека е ок, ама многу ми е чудно од каде е фолдеров
mrt.exe
malicious removal tool
од windows е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom