Windows 7

Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Фала psyside, тебе те чекав да одговориш, некако си ми веродостоен извор на информации :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
:) No problemo , бтњ избриши ги скроз кодеците/филтрите кои ги имаш во моментов, рестартирај, инсталирај CCCP, све на дифолт, next next, и на крај пак рестарт, and your done.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
:) No problemo , бтњ избриши ги скроз кодеците/филтрите кои ги имаш во моментов, рестартирај, инсталирај CCCP, све на дифолт, next next, и на крај пак рестарт, and your done.
Да да, тоа се подразбира, дека претходни кодеци ги исчистив комплет па рестарт па овие новиве.
Туку сега некое плеерче според тебе да кажеш кое е најдобро? Со BSPlayer и GOM не ми прави ќеф сликата, многу осветлена е, MPC-HC го користам засега.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Media Player Home Cinema & VLC тоа користам јас, BSplayer е срање....GOM онака али ништо посебно...друг добар плеер е KM Player.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тие се најдобрите кодеци што постојат за Windows, расчепкај се по нет ќе се увериш, далеку подобри се од K-lite.
Ги користев само тие, неколку фајлови ми ги пушти без глас и од тогаш сум само на K-Lite Full, до сега ме немаат заебано.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Да да, тоа се подразбира, дека претходни кодеци ги исчистив комплет па рестарт па овие новиве.
Туку сега некое плеерче според тебе да кажеш кое е најдобро? Со BSPlayer и GOM не ми прави ќеф сликата, многу осветлена е, MPC-HC го користам засега.
Во GOM имаш Control Panel(F7) намести си осветлувањето, а подобро од GOM користи KMPlayer
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
k lite се попознати од cccp... али кај и да читам по форуми сегде препорачуваат cccp + km player
година и нешо неам никакви проблеми со горново комбо :)
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Доволно е кажано во врска со кодеци за Windows7 да се задржиме на темата
 
S

Sagan

Гостин
Здраво.
Да не отворам нова тема, ќе прашам овде: како да направам измена во тастатура на пц со вин 7?
На пример, да можам да заменам букви со ѧ, ѣ, і во постоечки keyboard layout.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Ми се случи досега невиден феномен во користењето на Win 7, и не можам никако да си го објаснам. Значи отварам My Computer и да речеме сакам да влезам во D партиција. Кликам двапати и место да си се отвори во истиот прозорец со опција горе за back тоа глупото ми го отвора во нов прозорец. И после во новиот прозорец ако сакам да отворам нов фолдер место да си го отвори во истиот со опција за back пак во нов прозорец :mad: и така секој отворен фолдер во windows explorer ми го дава во нов прозорец?!?!?! Пробав со end process на explorer-от па new task, нов explorer и ок е некое време и после пак ......Има решение за ова или стигнал за формат?

...................

Леле најдов во Folder options имало? А како се сменало јас немам чепкано таму?!?!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ми се случи досега невиден феномен во користењето на Win 7, и не можам никако да си го објаснам. Значи отварам My Computer и да речеме сакам да влезам во D партиција. Кликам двапати и место да си се отвори во истиот прозорец со опција горе за back тоа глупото ми го отвора во нов прозорец. И после во новиот прозорец ако сакам да отворам нов фолдер место да си го отвори во истиот со опција за back пак во нов прозорец :mad: и така секој отворен фолдер во windows explorer ми го дава во нов прозорец?!?!?! Пробав со end process на explorer-от па new task, нов explorer и ок е некое време и после пак ......Има решение за ова или стигнал за формат?

...................

Леле најдов во Folder options имало? А како се сменало јас немам чепкано таму?!?!

^ова ми се дешаваше одамна на xp кога имав фатено вирус/црв.
инсталирај/апдејтирај/скенирај со Malwarebytes' Anti-Malware

исто така, оди во my computer, горе лево organize -> folder and search options, тука осигурај се деша е штиклирано open each folder in the same window
стави го тоа, стисни ок
иди провери пак, ако е сменето во другото ондак 99% е вирус
провери дали се случува истово и за hidden files and folders

ако не го решиш проблемов, симни rsit ќе ти рече да го инсталираш и hijackthis, agree блабла
кога ќе заврши скенот ќе има 2 лога во c:\rsit, прати ми ги по приватна порака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom