Windows 7 (mobile)

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Девелопер унлок уште кога го отворив му направив :pos:, ревју за утре малце онака сега уште редам од "платениве" апликации
--- надополнето: 7 април 2012 во 02:15 ---
А само да дополнам, само што ја спуштив нокиа мапс 2.0 ЛУДО е. Охрид има буклвално секоја уличка.
Да? Најс! Преку што направи unlock? И бтв, имаш ставено некоја апликација на Маркетплејс? Ако да, преку што? :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да? Најс! Преку што направи unlock? И бтв, имаш ставено некоја апликација на Маркетплејс? Ако да, преку што? :)
Unlock напрајв преку create.msdn.com се регистирав порано како студент девелопер (фрее е ако имаш ајсик картица) И со тоа си имаш да си отколучиш телефон. Легално и едноствано :D.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Џои колку пари го зема телефонот ?
Од ebay ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Можеш да си ставаш исто апликации од таа страна, само што нема да можеш да наплаќаш. Преку друга страна yallaaps се реди ја има македонија.
--- надополнето: 7 април 2012 во 02:59 ---
Џои колку пари го зема телефонот ?
Од ebay ?
123$ + 20$ достава.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Можеш да си ставаш исто апликации од таа страна, само што нема да можеш да наплаќаш. Преку друга страна yallaaps се реди ја има македонија.
--- надополнето: 7 април 2012 во 02:59 ---


123$ + 20$ достава.
Кинески така?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Unlock напрајв преку create.msdn.com се регистирав порано како студент девелопер (фрее е ако имаш ајсик картица) И со тоа си имаш да си отколучиш телефон. Легално и едноствано :D.
Errrm, чекај на AppHub која држава ја одбра?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Затоа ако редиш апликации кој сакаш да ги наплаќаш нема да можеш. Ама можеш да си ставаш фрее апликации, каде што имаш ставено реклами и од импресии и кликови да правиш пари.

Друго е yallaaps тука можеш да се регистираш од Македонија но треба да платиш 99$ но за разлика од апп хуб можеш да си подигаш пари од платени апликации. НО Тука оди 30% за Мајкрософт 20% за јаллапас и 50% за тебе. Минимум исплата тука е 400$
--- надополнето: 7 април 2012 во 13:09 ---
Ах :) а на Yallaapps регистриран си како студент? Македонија не е во Focus Countries таму ќе треба да се плати ... мех
Таму сум исто како студент преку Аргенитна, плаќањето оди преку пејпал, па така да мислам нема да ми прават проблеми .
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Затоа ако редиш апликации кој сакаш да ги наплаќаш нема да можеш. Ама можеш да си ставаш фрее апликации, каде што имаш ставено реклами и од импресии и кликови да правиш пари.

Друго е yallaaps тука можеш да се регистираш од Македонија но треба да платиш 99$ но за разлика од апп хуб можеш да си подигаш пари од платени апликации. НО Тука оди 30% за Мајкрософт 20% за јаллапас и 50% за тебе. Минимум исплата тука е 400$
--- надополнето: 7 април 2012 во 13:09 ---


Таму сум исто како студент преку Аргенитна, плаќањето оди преку пејпал, па така да мислам нема да ми прават проблеми .
Ахам, за ова со Yallaapps го знам. За тоа со рекламите не знаев, thx ;)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ахам, за ова со Yallaapps го знам. За тоа со рекламите не знаев, thx ;)
Можеш да редиш од гоогле реклами, и такви некој што се имаат за sdk за windows phone. Тоа си оди од кај нив исплатата нема никаква врска со мајкрософт. Ама треба апликацијата да ти ја дупнат од спуштање за да направиш некој денар.

Имам јас една апликација Zoo Sounds од Деќември до сега е спуштена 2200 пати, и цело време има околу 750 активни корисници.
--- надополнето: 7 април 2012 во 13:15 ---
Штета што го немам кодот да си ставам реклами :pos:

Но има корисници што роварат цело време на маркет, ако ти кликне на реклама добиваш 0,2$. 1000 души да кликнат 120$.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Можеш да редиш од гоогле реклами, и такви некој што се имаат за sdk за windows phone. Тоа си оди од кај нив исплатата нема никаква врска со мајкрософт. Ама треба апликацијата да ти ја дупнат од спуштање за да направиш некој денар.

Имам јас една апликација Zoo Sounds од Деќември до сега е спуштена 2200 пати, и цело време има околу 750 активни корисници.
--- надополнето: 7 април 2012 во 13:15 ---
Штета што го немам кодот да си ставам реклами :pos:

Но има корисници што роварат цело време на маркет, ако ти кликне на реклама добиваш 0,2$. 1000 души да кликнат 120$.
Кул, ај јас да видам како да дојдам до нокиата... :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom