Windows 7 (mobile)

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
639
Поени од реакции
300
многу е добар новиот виндоус 7 но ме нервира тоа што нема некои прости а потребни работи како што беа наведени претходно, мене лично највеќе ме нервира што неможам да си ставам своја мелодија туку мора од тие ретардирани што следуваат со телефонот... :mad:

исто така ме интересира дали некој знае кога ќе излезе update за 7 ? позз
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.681
Поени од реакции
3.269
Сеуште се на почеток, но ќе се издигнат со тек на време погоре во листата. ;)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
многу е добар новиот виндоус 7 но ме нервира тоа што нема некои прости а потребни работи како што беа наведени претходно, мене лично највеќе ме нервира што неможам да си ставам своја мелодија туку мора од тие ретардирани што следуваат со телефонот... :mad:

исто така ме интересира дали некој знае кога ќе излезе update за 7 ? позз
Се надевам си се апдејтирал на Манго :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Nokia 800 Lumia - според аналитичарот на Pacific Crest - James Faucette, 800 Lumia не се бара во преднарачка толку многу како што имаше зацртано Nokia, односно од планираните 2.000.000 има само 500.000 преднарачки. Ова не е ништо чудно со оглед на глобалната побарувачка на WP7 Phone и застапеноста на пазарот во последнава четвртина од 2011-та со само 1,5% наспроти Android со 52,5% и iOS со 15% според Gartner.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
woot? телефонот не ми наога никаков апдејт во сетингс -.-
Сакаш да ми кажиш дека немаш направено апдејт на Mango? Брзо преку зуне поврзувајсе. Што телефон имаш ?

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-update-to-mango-on-your-windows-phone-7-right-now-complete-guide/

Овде имаш чекор по чекор
--- надополнето: Nov 23, 2011 10:10 AM ---
Nokia 800 Lumia - според аналитичарот на Pacific Crest - James Faucette, 800 Lumia не се бара во преднарачка толку многу како што имаше зацртано Nokia, односно од планираните 2.000.000 има само 500.000 преднарачки. Ова не е ништо чудно со оглед на глобалната побарувачка на WP7 Phone и застапеноста на пазарот во последнава четвртина од 2011-та со само 1,5% наспроти Android со 52,5% и iOS со 15% според Gartner.
Премногу е тешко некој да се врати меѓу првите, тоа се одвива бавно многу. Неможе со телефони од 600 $ па нагоре да направат боом, затоа со наредниот апдејт ќе има телефончина од 150 $, (бидејќи андроид телефоните 70% се ефтинуријата) па така ќе прават и овие сега.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Сакаш да ми кажиш дека немаш направено апдејт на Mango? Брзо преку зуне поврзувајсе. Што телефон имаш ?

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-update-to-mango-on-your-windows-phone-7-right-now-complete-guide/

Овде имаш чекор по чекор
--- надополнето: Nov 23, 2011 10:10 AM ---

Премногу е тешко некој да се врати меѓу првите, тоа се одвива бавно многу. Неможе со телефони од 600 $ па нагоре да направат боом, затоа со наредниот апдејт ќе има телефончина од 150 $, (бидејќи андроид телефоните 70% се ефтинуријата) па така ќе прават и овие сега.
Да, да, читав негде дека ке има ефтини WP7 телефони и паметно ке им биде тоа. Би требало да пркнат така.
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
639
Поени од реакции
300

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
'

фала многу!!!
Е СЕГА имаш прав windows phone. Има 500 подобрувања така да ќе осетиш промени насекде. И во трајност на батерија, и појак вифи, подобар бросер.....

Како само си седел до сега без Манго :)
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
639
Поени од реакции
300
Е СЕГА имаш прав windows phone. Има 500 подобрувања така да ќе осетиш промени насекде. И во трајност на батерија, и појак вифи, подобар бросер.....

Како само си седел до сега без Манго :)
па не сум у тек со телефониве, еве сеа ке го расчепкам мангово, али пак ми мириса дека нема да можам да мењам ринг тон -.-

иначе иам HTC Mozart
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Nokia 800 Lumia - според аналитичарот на Pacific Crest - James Faucette, 800 Lumia не се бара во преднарачка толку многу како што имаше зацртано Nokia, односно од планираните 2.000.000 има само 500.000 преднарачки. Ова не е ништо чудно со оглед на глобалната побарувачка на WP7 Phone и застапеноста на пазарот во последнава четвртина од 2011-та со само 1,5% наспроти Android со 52,5% и iOS со 15% според Gartner.


Нокиа кажува пак српотивно дека им оди одлично. Сепак неможеме да зборуваме за продавање дека се продава во Германија, Франција, УК, и уште една незнам каде. Да се рашири па ќе зборуваме :)
--- надополнето: Nov 23, 2011 5:03 PM ---
па не сум у тек со телефониве, еве сеа ке го расчепкам мангово, али пак ми мириса дека нема да можам да мењам ринг тон -.-

иначе иам HTC Mozart
Ќе може да си ненуваш ringtone ќе имаш мултитаскинг (држиш на back за да ти се појават програмите кои ти се во позадина)
--- надополнето: Nov 23, 2011 5:52 PM ---
Nokia responds to poor Lumia 800 sales claims: "Our best launch in recent history"


Продавале не продавале, јас го чекам да го донесат во МК :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Нокиа кажува пак српотивно дека им оди одлично. Сепак неможеме да зборуваме за продавање дека се продава во Германија, Франција, УК, и уште една незнам каде. Да се рашири па ќе зборуваме :)
--- надополнето: Nov 23, 2011 5:03 PM ---

Ќе може да си ненуваш ringtone ќе имаш мултитаскинг (држиш на back за да ти се појават програмите кои ти се во позадина)
--- надополнето: Nov 23, 2011 5:52 PM ---
Nokia responds to poor Lumia 800 sales claims: "Our best launch in recent history"

Продавале не продавале, јас го чекам да го донесат во МК :)
Не, не, Ок си е телефончето, нема што, дури и мене ми се допаѓа вака од око а што не сум голем љубител на WP7. Изјавата е прикачена на официјалниот сајт на Forbes, сигурно не би ставале глупости кога се работи за оваа издавачка компанија. :)

http://www.forbes.com/sites/ericsavitz/2011/11/21/nokia-will-anyone-buy-the-windows-based-lumia-phones/

EDIT: http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800_sales_going_way_better_than_previously_reported-news-3421.php
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076


Кај и да е ќе објават кога како што. Сепак овој е помал апдејт кој ќе донесе мали измени во изгледот. Ќе може да си ги селектирате апликациите и да ги редите во фолдери на home screen. Тоа е само едно што знам :)

Овој апдејт исто ќе ги намали хардверските побарувања, така да ќе има поефтини телефони со овој оперативен.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
http://ledikom.com/
Ете го Лумиата, баш ќе одам накај Вторник да видам каков е.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Nokia Lumia 800

Достапен од денеска и во Вип. :vozbud:
 
На врв Bottom