Windows 7 (mobile)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не бе уште го чекам, што ќе беше ова. Пишав порака на УСПС во америка, ми рекоа за на Балканов 25 дена требало. Така да ќе си чекам сега тоа е :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Од денеска сум мадафака. Сабајле ми стигна телефонот, платив само 18% ддв, т.е 670 денари.

Сега да му влезам во шема, повеќе покасно.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Од денеска сум мадафака. Сабајле ми стигна телефонот, платив само 18% ддв, т.е 670 денари.

Сега да му влезам во шема, повеќе покасно.
Ајде congratz! Јас моментално се думам за Lumia 710 :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ајде congratz! Јас моментално се думам за Lumia 710 :)
Fun fact, нокиа лумиа телефоните се единствени телеофни кој немора да имаат windows phone лого од задната страна.

Fun fact 2, нокиа е единствен производител кој смее да го менува изгледот како сака, но се одлучија да си останат на метро стилот. (Што не значи дека наредниот поголем апдејт ќе си останат на ова.)

Нокиа лумиа 710, или види, самсунг фокус флеш.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Fun fact, нокиа лумиа телефоните се единствени телеофни кој немора да имаат windows phone лого од задната страна.

Fun fact 2, нокиа е единствен производител кој смее да го менува изгледот како сака, но се одлучија да си останат на метро стилот. (Што не значи дека наредниот поголем апдејт ќе си останат на ова.)

Нокиа лумиа 710, или види, самсунг фокус флеш.
Не знам зашто, али Самсунг отсекогаш ми бил одбивен :))
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Btw, Quantum-от locked беше? Или работи на нашиве мрежи без проблеми?
Заклучен е, купив анлок код од ибеј, ама ми рече ќе ми го прати вечер. Се надевам :pos:
--- надополнето: 6 април 2012 во 19:33 ---


најсекси комбинација според мене му е оваа.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Заклучен е, купив анлок код од ибеј, ама ми рече ќе ми го прати вечер. Се надевам :pos:
--- надополнето: 6 април 2012 во 19:33 ---


најсекси комбинација според мене му е оваа.
Ај со среќа :)

Иначе да, и мене оваа ми е најсекси комбинација :) Само колку што видов, на рандом (боја) ставаат еден капак од позади :). Ако имам среќа ќе ми падне овој, ако не, и-беј :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ај со среќа :)

Иначе да, и мене оваа ми е најсекси комбинација :) Само колку што видов, на рандом (боја) ставаат еден капак од позади :). Ако имам среќа ќе ми падне овој, ако не, и-беј :)
Абе капаци ќе си земиш во сите бои, и ќе си ги менуваш исто како боите на иконите :D
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Абе капаци ќе си земиш во сите бои, и ќе си ги менуваш исто како боите на иконите :D
Да да, ама посебно се купуваат :) Не ти ги даваат сите :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Топ :) Наредно, review и девелопер unlock :)
Девелопер унлок уште кога го отворив му направив :pos:, ревју за утре малце онака сега уште редам од "платениве" апликации
--- надополнето: 7 април 2012 во 02:15 ---
А само да дополнам, само што ја спуштив нокиа мапс 2.0 ЛУДО е. Охрид има буклвално секоја уличка.
 
На врв Bottom