Windows 10

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И ко ќе влезам за да проверам апдејти, горе со црвени букви ми пишува: Some settings are managed by your organization.
Стисни Win+R и пиши gpedit.msc и оди computer configuration -> administrative templates > windows components -> data and preview builds-> allow telemetry и на тоа десен клик edit па стави на еnable и долу full
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Денес треба да биде пуштен во оптек есенскиот апдејт?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Еве го кај мене на едниот лаптоп, а другиот ќе чека. Околу 25 минути, не е долго.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
јас освен потемната слика и прејаките бои после надградбата друго ново немам уште видено
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Можи скрин?
каков скрин па се е исто, само гледам потемна ми е сликата и боите жар, ќе треба да штелувам.
може тоа не е случај кај секого.
инаку измени во интерфејс има некои ситни козметички.
маните што ги имаше уште ги има, како на пример бавното thumbnail генерирање.
што има ново кој го знае.

едит:
сега отварам сетинг гледам нови опции за поврзување со мобилен, разни глупости
па на кој му треба тоа
десктоп оперативен ни треба не разни глупости
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Вчера гледам се симнувал новиов апдејт ама нешто зезна и не се симна па денес ќе пробам пак

Таман и прилика да седнам да избришам непотребни работи што сум симнувал. Download папката ми е преполна со работи. Се ај утре ај друг ден и така остана преполна. Декстопот хаос полн икони :) Тоа е мрза тешка сум а да се решам ќе го средам цакум пакум.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Еве што е ново. Прочитајте си.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Eве во видео

Јас дури вчера го инсталирав апдејтов затоа што нешто не сакаше да ми се симне и инсталира. Добар е вака со новиве работи. Дури сега може и ќе се убедам самиот себеси да направам акаунт за да можам некој опции да ги користам :icon_lol:
Ми се допаѓа ова како е решено со слободен простор, има опција да се бришат сами фајловите во Download фолдерот и во кантата за 30 дена .

Ова со мобилниов ако го активирам нa windows-oв е да ми стигаат нотификациите од мобилниов на PC/ Лаптоп или нешто е друго е ? Баш не го разбирам тоа.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Eве во видео

Јас дури вчера го инсталирав апдејтов затоа што нешто не сакаше да ми се симне и инсталира. Добар е вака со новиве работи. Дури сега може и ќе се убедам самиот себеси да направам акаунт за да можам некој опции да ги користам :icon_lol:
Ми се допаѓа ова како е решено со слободен простор, има опција да се бришат сами фајловите во Download фолдерот и во кантата за 30 дена .

Ова со мобилниов ако го активирам нa windows-oв е да ми стигаат нотификациите од мобилниов на PC/ Лаптоп или нешто е друго е ? Баш не го разбирам тоа.
Треба ти Мајкрософт лаунчер за Андриод и Едџе (Бета) Браусер за Андроид и ја активираш функцијата Континиум, и кога ќе сликнеш некоја слика или отвориш нешто на телефонот можеш да продолжиш на ПЦ (ќе имаш нотификација кога ќе си дојдеш дома). Исто така добра е и интеграцијата со ОнеДриве, со последниот апдејт доста е подобрен. И приметувам сите апликации на Мајкософт за Андроид се поврзани со тој акаунт на Мајкроософт, не мора посебно да се најавуваш.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Уште фејлов од оперативен го користите?
Ова фејлов од оперативен систем работи беспрекорно уште од првата инсталација и сите апдејти до сеа.
Стварно незнам кој хајп и параноја се ствара околу вин 10 кој за разлика од сите други предходни верзии ниту еден проблем немам забележано.

Иначе користи ли некој кортана? ја неам чепнато исто као еџот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom