Windows 10

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ова фејлов од оперативен систем работи беспрекорно уште од првата инсталација и сите апдејти до сеа.
Стварно незнам кој хајп и параноја се ствара околу вин 10 кој за разлика од сите други предходни верзии ниту еден проблем немам забележано.

Иначе користи ли некој кортана? ја неам чепнато исто као еџот.
Еџ е топ, искочи пред некое време и Адблок за него, таман е сега. Кортана не, немаме навика ние на Балканов :D Инаку се согласувам со тебе, ниту ми крешнала 10кава, ниту ништо.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.280
Поени од реакции
4.688
Еџ е одличен, кортана незнам не ја користам ни јас. А за крашување не крашнува ама кога крашнува ебава матер. Од windows updates у петокот си направи упдате и сам си се заеба оперативниот систем па уште и исклучи поддршка за бутирање од усб едвај успеав да го оправам преку екстерен ром
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Ja bev na Edge od koa iskoci, t.e i noviot Explorer go koristev na 8.1 cinam bese.

Ama kocese kornese u posledno, cel pc od nego. 2 meseci sum na Chrome, ko na nov pc da sum.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Јас ја користам првата или втората верзија на оперативниот систем (последен апдејт ми беше март 2016) и воопшто ми нема крашнато. Ептен е стабилен.

А Хром си е Хром.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.280
Поени од реакции
4.688
да појаснам го користам на Асус Трансформер со факинг Атом з3740 процесор на 1.33 или 1.8 колку беше не се секавам со 2гб рам и одлично се однесува (ова ми е единствена машина со виндовс се останато ми е на линукс) за таква мизерна конфигурација како добро се однесува стварно чудно, најдобар продукт на микрософт до сега
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На некои и најјаката машина да им ја дадеш нема да им работи како што треба.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
12
Поени од реакции
4
За разлика од постарите Виндовси, уште неам добиено BSOD со 10ката. Како студент, имам бесплатна лиценца и баш супер е, ни јас незнам зошто се крена толкава голема паника. Е сеа викаат дека шпиунира, ама во денешно време кој не не шпиунира?

Cortana ја имам исклучено, нема некаква голема корист за мене, само што ми зафаќа место во таскбарот. И како што знам не функционира добро кај нас во МК. Е сеа Edge, за разлика од IE е доста подобар и побрз но не го користам. Користам Opera само поради ова
Често користам Месенџер и Ватсап, и директно преку Опера можам да се допишувам, ме мрзи преку мобилен. :P
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
12
Поени од реакции
4
^
Како инсталира Месенџер преку Опера?
Самата Опера има, доколку ја имаш поновата верзија, иди на Хомепејџ и стисни овде http://prntscr.com/hckub8 :D


Единствената причина што не користам Еџ или Хром. И за разлика од самиот чет на Фејсбук, не кочи. (Барем за мене)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.280
Поени од реакции
4.688
дечки ајде малку помош
Користам Асус трансформер т100 2-во-1 за интернет и заебанции и супер ми беше ама крашна цел оперативен на него и прво се изнамачив да го оправам да работи, за сега да имам проблем неможам да најдам ниеден драјвер за звукот на вин10 на него. Некој совет каде би можел да побарам или слично. тој што е на официјалната страна е за 8.1 и не го активира на десеткава
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
дечки ајде малку помош
Користам Асус трансформер т100 2-во-1 за интернет и заебанции и супер ми беше ама крашна цел оперативен на него и прво се изнамачив да го оправам да работи, за сега да имам проблем неможам да најдам ниеден драјвер за звукот на вин10 на него. Некој совет каде би можел да побарам или слично. тој што е на официјалната страна е за 8.1 и не го активира на десеткава
Симни Driver Booster , фри верзија има, скенирај и види што ќе ти даде.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
дечки ајде малку помош
Користам Асус трансформер т100 2-во-1 за интернет и заебанции и супер ми беше ама крашна цел оперативен на него и прво се изнамачив да го оправам да работи, за сега да имам проблем неможам да најдам ниеден драјвер за звукот на вин10 на него. Некој совет каде би можел да побарам или слично. тој што е на официјалната страна е за 8.1 и не го активира на десеткава
На официјалната страна на Асус има и за Windows 10 32bit и 64bit
 

Kajgana Shop

На врв Bottom