Windows 10

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
327
Епа, бајги време зема последниов абгрејд. Можи појќе од еден саат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.168
Поени од реакции
7.714
Епа, бајги време зема последниов абгрејд. Можи појќе од еден саат.
Значи одам во windows update кликам да најде не наоѓа и вечерва пак пробав најде нешто ама седеше 5-6 минути 0%, не ни почна да се симнува ми се исклучи сам :confused:. Пак сега барам и не наоѓа ништо.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Значи одам во windows update кликам да најде не наоѓа и вечерва пак пробав најде нешто ама седеше 5-6 минути 0%, не ни почна да се симнува ми се исклучи сам :confused:. Пак сега барам и не наоѓа ништо.
Спушти го ISO фајлот од Windows 10 1511 стави го во виртуал драјв и преку него направи апгрејд, преку Windows Update зеза нешто
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.168
Поени од реакции
7.714
Фала за ова, иако пишав дека ќе пробам и вака ама ај реков пак да пробам денес преку settings - windows update и еве сега се симиња :)

Се надевам некој багови ќе се поправат и дека мене проблемов со HDMI- во ќе ми се оправи како што треба.[DOUBLEPOST=1448477677][/DOUBLEPOST]И се симна преку settings - windows update се како што треба си направи и кога дојде до рестарт рестартирав и ништо се како по старо си е сеуште. Зошто ?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
327
Со новиот ugrade, ко ќе има инсталирано updates, а сакаш да го исклучиш или сл., пишува: sleep, update and shutdown и update and restart. Е сега, ме интересира што ќе се случи доколку кликнам update and shutdown и го затворам лап топот т.е. да не го оставам да се update-ира?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Со новиот ugrade, ко ќе има инсталирано updates, а сакаш да го исклучиш или сл., пишува: sleep, update and shutdown и update and restart. Е сега, ме интересира што ќе се случи доколку кликнам update and shutdown и го затворам лап топот т.е. да не го оставам да се update-ира?
Не е препорачано да се исклучи за време на апдејт кога се гаси и пали, подобро почекај го одколку да правиш реинсталација

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
327
Да ама некогаш и мајка ми го користи лап топот и не знае за тие работи. А што може да се случи?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Да ама некогаш и мајка ми го користи лап топот и не знае за тие работи. А што може да се случи?
Ништо посебно само ке падне системот и ке мора реинсталација да правиш, кога прави апдејт за време на гасење и палење тогаш windows прави најголеми измени во системот мењава регистри додава фајлови и слично и ако го прекратиш толку е после

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
327
Уф, лошо. А има некој опција да ги одложам апдејтите или да ме праша пред да ги инсталира па да ги инсталира само со моја дозвола?

И ова на сликава... Што ќе биде ако го штиклирам? Вака не ми дава апдејти за Офис, Еџ, плеерите?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Да така нема да ти дава апдејти за офис и други производи од мајкрософт само ке добиваш апдејти за windows, windows 10 не досага често за апдејти немаш гајле ако некогаш понуди некој комулативен тогаш ке го почекаш 2-3 мин зависи ако имаш ссд многу побрзо

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
327

А вака ако го оставам?
И тоа подолу што е за штиклирање, за што служи?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562

А вака ако го оставам?
И тоа подолу што е за штиклирање, за што служи?
Незнам тоа за што е вајда за инсајдери кај мене е исклучен го немам никогаш уклучено

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom