Windows 10

Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Сликни точно што дава и напрај му неколку рестарти. Воопшто не стигнуваш да видиш ништо од Windows/Desktop пред еророт?
Ми се вклучува до оноа што е за да се избере корисник и да внесам пасворд. Коа стиснам ентер после внесен пасворд ми излева плав екран со бар код, неможам да го сликам сега не сум дома.
До декстоп не ми се лоадира, не стасувам до там.
Пробав со неколку пати рестарт и преку cmd некои команди ова ми го дава. IMG_2057.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ми се вклучува до оноа што е за да се избере корисник и да внесам пасворд. Коа стиснам ентер после внесен пасворд ми излева плав екран со бар код, неможам да го сликам сега не сум дома.
До декстоп не ми се лоадира, не стасувам до там.
Пробав со неколку пати рестарт и преку cmd некои команди ова ми го дава. Прегледај го приврзокот 217578


Sent from my iPhone using Tapatalk
Пробај во safe mode дали ќе влезе. Ако влезе, напрај си бекап на податоците. Ако не влезе, најверојатно хардверски проблем и обиди се да напраиш бекап на податоци со некој линукс live boot.
Рестартирај го неколку пати за да дојдеш до troubleshoot и побарај system restore, reset this pc... пробај ги тие опции.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
мене ми мириса на хардверски проблем
A SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION error happens for a few reasons: graphic user interface errors, corrupted system files, and issues with outdated or corrupt drivers amongst others.

Да не чини рамот нема да работи уопште и ќе типка цело време
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
A SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION error happens for a few reasons: graphic user interface errors, corrupted system files, and issues with outdated or corrupt drivers amongst others.
Кога имав јас последно ваков скроз ист проблем на ПЦ ми рокна графичката ама ова е лаптоп а и осеќам дека е за секојдневна употреба. На некој од деловите му се ближи крајот а од искуство со лаптопи или РАМ или ХДД. Само нека не апдејтира членов дали има ССД.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Кога имав јас последно ваков скроз ист проблем на ПЦ ми рокна графичката ама ова е лаптоп а и осеќам дека е за секојдневна употреба. На некој од деловите му се ближи крајот а од искуство со лаптопи или РАМ или ХДД. Само нека не апдејтира членов дали има ССД.
Немсм ссд, обичен хдд е , денеска е точно 2 години одкоа е купен лаптопот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
Кога имав јас последно ваков скроз ист проблем на ПЦ ми рокна графичката ама ова е лаптоп а и осеќам дека е за секојдневна употреба. На некој од деловите му се ближи крајот а од искуство со лаптопи или РАМ или ХДД. Само нека не апдејтира членов дали има ССД.
Побркан му е виндовсот, ја би го форматирал прво лаптопот и сигурен сум дека 99% ќе се среди. Па ако пак дава ерори може да се види дискот да не е нешто неисправен. Штом работи лаптопот не верувам нешто друго да е.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
мене ми мириса на хардверски проблем
аха значи прво нов компјутер да си купи па после формат да прави. :D
Автоматски споено мислење:

Ми се вклучува до оноа што е за да се избере корисник и да внесам пасворд. Коа стиснам ентер после внесен пасворд ми излева плав екран со бар код, неможам да го сликам сега не сум дома.
До декстоп не ми се лоадира, не стасувам до там.
Пробав со неколку пати рестарт и преку cmd некои команди ова ми го дава. Прегледај го приврзокот 217578


Sent from my iPhone using Tapatalk
со самото притискање ентер одма доаѓа до плав екран? ако го оставиш на така да не внесуваш пасворд, избериш рестарт или исклучување или друга опција?
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
аха значи прво нов компјутер да си купи па после формат да прави. :D
Автоматски споено мислење:


со самото притискање ентер одма доаѓа до плав екран? ако го оставиш на така да не внесуваш пасворд, избериш рестарт или исклучување или друга опција?
Абе нека прави формат ако сака, мое мислење е дека некој дел е пред умирање :) баш нека пише во блиска иднина што ќе се деси
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
аха значи прво нов компјутер да си купи па после формат да прави. :D
Автоматски споено мислење:


со самото притискање ентер одма доаѓа до плав екран? ако го оставиш на така да не внесуваш пасворд, избериш рестарт или исклучување или друга опција?
Ми стојат тоа опциите доле десно шо де за гасење, рестарт и слично. Исто има и опција за да се поврзам на вифи, се поврзува на домашниот рутер шо ми е.
Кога одам на тоа за reset this pc, за фактори ресет ми го дава ова. There was a problem reseting your pc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
последниот пат кај пријатели сличен проблем го решив со влез во биосот и рачно дотерување на дата и време, бидејќи беше застанато на вчерашниот ден поради слаба батерија онаа од 3V што ја има на матичната
 

Kajgana Shop

На врв Bottom