Windows 10

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
лиценца ќе купиме кога мајкрософт ќе научат да програмират. прво производот нека го средат, после ќе го купиме
Да бе затоа ти линукс си користиш, кој го го врти мајкрософт. :D
Лиценца (код за активирање) се купува за 5 долари на ибеј, а вие се замарате со глупости.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Најефтината лицена со 1500 продажби на ибеј моментално е $1.89.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
И што дека е толку? Па и 0,0003 $ да е, нема да платам за нелегална лиценца. Тоа се не-ле-гал-ни лиценци. Не се лажете со глупости. Како може нешто што кошта меѓу 100 - 200$ да се продава за 2, 5, 10 $. Лиценца се продава на име (било правно било физичко лице) и не може да се оттуѓи. А три минути ви е работа да си го активирате, со било кој метод. Со Hwidgen активирате еднаш засекогаш, и после 100 преинсталации windows-от си е активиран.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А активаторот е легален. :icon_lol:

Лиценците на Еbay се Volume и Retail и двете ги имам купено и двете за различни компјутери, а во продавниците како АМЦ, Анхоч итн ви продаваат Retail

Лиценцата од Ebay е легална, валдина е и ќе работи, само начинот на кој се продава е нелегален. Собрани им се од училишта, факултети на кои Мајкрософт така им ги даваше и сега кој има ќе си ги продава. Порано со запишување на факултет даваа лиценци.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
А активаторот е легален. :icon_lol:

Лиценците на Еbay се Volume и Retail и двете ги имам купено и двете за различни компјутери, а во продавниците како АМЦ, Анхоч итн ви продаваат Retail

Лиценцата од Ebay е легална, валдина е и ќе работи, само начинот на кој се продава е нелегален. Собрани им се од училишта, факултети на кои Мајкрософт така им ги даваше и сега кој има ќе си ги продава. Порано со запишување на факултет даваа лиценци.
Никаде не реков дека активатор е легален, ама затоа е без пари и е 3 мин. работа.
Клучевите од ибеј се валидни но нелегални. И џабе дадени пари (па макар и четврт долар). Да случајно има контроли по дома нема да помине ќе платиш казна исто како да ја немаш. А за во фирма си го наебал со таква “купена“ лиценца. До тука сме јасни?
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Никаде не реков дека активатор е легален, ама затоа е без пари и е 3 мин. работа.
Клучевите од ибеј се валидни но нелегални. И џабе дадени пари. Да случајно има контроли по дома нема да помине ќе платиш казна исто како да ја немаш. А за во фирма си го наебал со таква “купена“ лиценца. До тука сме јасни?
Мене ми е јасно тебе изгледа не ти е.
Зошто џабе дадени? 100-200 евра се дадени па да е џабе или 2-3 евра? Може некој за тие 2-3 евра не сака да се ебава и да бара активатор по торенти, да мисли дека утре нешто во позадина ќе му прави беља, а пишав дека 90% од линковите се virus free.
Плаќаш и го добиваш за исто толку минути и вреди за тие пари.
А кој кажа нешто за фирма? Овие се само за дома и за фирма мора фактура. Само не знаете што прават продавниците како АМЦ, Анхоч и слични, ама ај на Ebay не се легални. :icon_lol:
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Мене ми е јасно тебе изгледа не ти е.
Зошто џабе дадени? 100-200 евра се дадени па да е џабе или 2-3 евра? Може некој за тие 2-3 евра не сака да се ебава и да бара активатор по торенти, да мисли дека утре нешто во позадина ќе му прави беља, а пишав дека 90% од линковите се virus free.
Плаќаш и го добиваш за исто толку минути и вреди за тие пари.
А кој кажа нешто за фирма? Овие се само за дома и за фирма мора фактура. Само не знаете што прават продавниците како АМЦ, Анхоч и слични, ама ај на Ebay не се легални. :icon_lol:
Ништо тебе не ти е јасно. Ќе почнам од крајот ама ич не ме заболе Анхоч и Амц и слични што прават. Нивна работа.
Ако веќе сум решил да не платам 200 евра нема да платам ниту 2 евра оти исто си нелегален. Тоа што некој не знае кај да симне, ќе праша, нема потреба да купува нелегални клучеви. Ако па толку му е страв нека гаси интернетот и компјутерот и нека гледа ТВ. Така нема да фати вирус.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не те интересира за Анхоч, АМЦ, а те интересира за Ebay што продава. :icon_lol:
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Не те интересира за Анхоч, АМЦ, а те интересира за Ebay што продава. :icon_lol:
Не верувам дека фирмите што продаваат мајкрософт лиценци прават ујдурми затоа што освен фискална мислам дека фирмата треба да прикаже и документ од Мајкрософт Македонија. Така да нема многу место за малверзации.
А да платиш 100ден за лиценца, затоа што не знаеш активатор да симнеш, која утре може и да ти ја укинат е бесмислено.

My Digital Life Forums, се има таму
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.638
Поени од реакции
38.821
Што има врска дали е активатор или лиценца, микрософт да се замараше тие активатори немаше ни да ги има
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Добро не верувајте дека не прават ујдурми. Мислите си дека се е ок, а тоа е кога купувате и не проверувате. :icon_lol: Гледам ги укинаа сите што се купени од Ebay. :(
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Добро не верувајте дека не прават ујдурми. Мислите си дека се е ок, а тоа е кога купувате и не проверувате. :icon_lol: Гледам ги укинаа сите што се купени од Ebay. :(
добро, ама зошто да купиш, за да не се мачиш со активатори? само за тоа? пак нема да биде легален оперативниот.
направив надградба од windows 8, првата година мислам дека бесплатно беше. и сега после секоја ре-инсталација автоматски се активира windows.
не знам што како ќе е ако се промени доста конфигурација на компјутерот дали ќе важи лиценцата. и да не важи, нема да барам лиценца туку со активатор ќе го активирам windows.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
добро, ама зошто да купиш, за да не се мачиш со активатори? само за тоа? пак нема да биде легален оперативниот.
направив надградба од windows 8, првата година мислам дека бесплатно беше. и сега после секоја ре-инсталација автоматски се активира windows.
не знам што како ќе е ако се промени доста конфигурација на компјутерот дали ќе важи лиценцата. и да не важи, нема да барам лиценца туку со активатор ќе го активирам windows.
Пишав зошто купување од Ebay е прв избор. Оперативниот е легален, начинот на кој е добиен клучот и е активиран не е легален. Што е важно од каде е ако перманентно е активиран со валиден клуч.

И да напоменам уште еднаш дека не бидете толку сигурни во потеклото и на тие лиценци од 100 евра. :гик:
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Многу се замарате што е легално а што не, а живеете во северна. Овде дадени се две можности, со активатор и лиценца од 2 долари. На кој му е згодно тоа ќе си користи.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
K

kicodarker

Гостин
Направив преинсталација, сега мака со преводот на bs player,македонски го покажува со хиероглифи.
Во control panel наместив Македонија во region and language ама пак истиот проблем.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Направив преинсталација, сега мака со преводот на bs player,македонски го покажува со хиероглифи.
Во control panel наместив Македонија во region and language ама пак истиот проблем.
vo setupot na bs player namesti cyrillic
 

Kajgana Shop

На врв Bottom