Windows 10

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Може, не викам не, само мене ова ми завршувало работа, не сум морала да барам друго :)
Поентата е што еднаш регистрираш засекогаш (не сум сигурен за ентерпрајс верзијата). Проверено на Про. Секоја нова преинсталација нема да активираш повторно, веќе си е активиран.
П.С. Заборавив на другата предност, не треба ексепшн да правиш во антивирусот. Воопшто не инсталира ништо на “пенџерите“.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Јас со години го имама активирано со kmspico и ниту сум имал проблеми ниту вируси.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Јас со години го имама активирано со kmspico и ниту сум имал проблеми ниту вируси.
Никој не рече дака има проблем со вируси. Проблем се антивирусите кои ги регистрираат како вируси (и кмспико и тулкит и овој јас што го пишав). False-positive се. Од друга страна зависи од кај ќе симнеш, од сомнителни страни или торенти ама баш се' може да има вирус.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
алатките за активација на windows програми microsoft toolkit, kmspico и слични не се вируси, ама и не им одговараат баш на Microsoft. затоа и се детектирани како вируси и отстранувани.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пола свет има активирано со Мicrosoft Toolkit и KMSpico или купено од Ebay. Првиот активатор е подобар, ама втората опција е подобра со купување од Еbay.

Иначе овој нешто слушнал за вируси, ама не разбрал зошто тие негативни коментари за активаторите. Многу се имаат наполнето со вируси, ама не од активаторот, туку од тоа што не знаат од каде да го симнат и на гугл кога ќе пишат само Microsoft Toolkit или KMSpico и 90% од линковите се virus free.
 
K

kicodarker

Гостин
@Ilumious го инсталирав програмчето ама јави проблем хромот никако неможам да го стартувам сега. Антивирусот беше disabled кога го инсталирав после се слрена нонстоп некој вируси наоѓаше. Го деинсталирав авастот хром е упорен инаетчиња и не се вклучува. Кога го инсталираш треба скроз да го тргниш антивирусот? Користев аваст стандард фри верзија од по интернетиве.
 
K

kicodarker

Гостин
Јас на пример веќе го преинсталирам виндоусот.
Народната поговорка гласи: Ако ја послушаш Ilumios на форум, ќе тргаш маки на јаве.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Ilumious го инсталирав програмчето ама јави проблем хромот никако неможам да го стартувам сега. Антивирусот беше disabled кога го инсталирав после се слрена нонстоп некој вируси наоѓаше. Го деинсталирав авастот хром е упорен инаетчиња и не се вклучува. Кога го инсталираш треба скроз да го тргниш антивирусот? Користев аваст стандард фри верзија од по интернетиве.
Антивирусот ти го блокира Хромот
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Лиценца (код за активирање) се купува за 5 долари на ибеј, а вие се замарате со глупости.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Графички приказ на компјутерските експерти денес, сам форматира компјутер ама активација на ОС мисловна именка.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Лиценца (код за активирање) се купува за 5 долари на ибеј, а вие се замарате со глупости.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Најефтината лицена со 1500 продажби на ибеј моментално е $1.89.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Лиценца (код за активирање) се купува за 5 долари на ибеј, а вие се замарате со глупости.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
лиценца ќе купиме кога мајкрософт ќе научат да програмират. прво производот нека го средат, после ќе го купиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom