Windows 10

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Кое крш е Еџ пребарувачов, со два таба заебава кочи, не е ни чудно што тој од микрософт на сред презентација инсталирал хром
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Кое крш е Еџ пребарувачов, со два таба заебава кочи, не е ни чудно што тој од микрософт на сред презентација инсталирал хром
Се збори дека ќе го тргнат, и дека ќе биде заменет со некој си Browser што ќе работи на Chromium модулот (Google Chrome работи на Chromium модулот).

Иако не го користев до толку многу, мене не ми кочи, нит ми зеза. Го користев само за правење Edit на Јутуб видеа бидејки Firefox и Opera нешто не ми ги поддржуваа сите алатки во YouTube Studio.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Се збори дека ќе го тргнат, и дека ќе биде заменет со некој си Browser што ќе работи на Chromium модулот (Google Chrome работи на Chromium модулот).

Иако не го користев до толку многу, мене не ми кочи, нит ми зеза. Го користев само за правење Edit на Јутуб видеа бидејки Firefox и Opera нешто не ми ги поддржуваа сите алатки во YouTube Studio.
Не знам, само фб и јутуб пуштив и почна да багира не може фб да го лоадира саглам и јутубот исто, кога менувам табови сецка, а у меѓувреме имам хром упалено со многу табови кој лета.
 
Член од
5 јануари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
2
Се збори дека ќе го тргнат, и дека ќе биде заменет со некој си Browser што ќе работи на Chromium модулот (Google Chrome работи на Chromium модулот).
Во април 2013 година, Google и Opera Software објави транзиција кон моторот Blink. Значи, тој не работи за Chromium од 2013 година
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Во април 2013 година, Google и Opera Software објави транзиција кон моторот Blink. Значи, тој не работи за Chromium од 2013 година
Ја изглеа не сум разбрал добро тогаш...
Anyways поентата ми беше дека ќе биде на ниво слично со Google Chrome.

I guess I'll have to do more research next time then :toe:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Ја изглеа не сум разбрал добро тогаш...
Anyways поентата ми беше дека ќе биде на ниво слично со Google Chrome.

I guess I'll have to do more research next time then :toe:
Грешката ти е само во делот МОДУЛ, зашто chromium не е модул на chrome. Туку е негова open source верзија. Разликата помеѓу овие два не е во engine-от што е во позадина туку е нешто сосем друго.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Војната одамна им е изгубена со Хром и Мозила, така да паметен им е овој потег.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Овие од Мајкрософт не знаат еден салам оперативен да направат, а веќе 40 години се во бизнисот. Не може да го оставиш компјутер уклучен со денови а да не почне за заглупува оперативниот, не функционира се како што треба. Па мора рестарт.
Линукс сервери има 24/7/365 вртат па се си функционира без проблем, ова 2-3 дена не може да истера без да почне да зафркава.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Ако е за лаптоп, Windows 10 знае да прави доста проблеми, и за тоа на многу не им се допаѓа.
А за гејмерски компјутери, Windows 10 не претставува никаков проблем. Чим го изгаси после самиот не се пушта.
На лаптоп 3 пати имам приметено у хибернирана состојба (бидејки ја само го поклопувам, и не го гасам), да се пушта сам заради апдејт, а на компјутер не.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
за просечен корисник е ок, ама ако си поадвансд и ако работиш најдобро е да заобилазиш 10ка
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
10ка на лаптоп од првиот ден кога излезе и ниеден проблем досега. :cool:
Шо спецификации?
Intel HD 3300 Графичка кај мене, џабе 12GB RAM му стаив, и еден скапаница i3 2.20GHz.
Од една страна супер работи, ама од друга, Nein.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Intel HD 4000, i3 3217 1.80GHz и 4GB рам.
ваљда е до мене, bad luck :toe:
Ќе видам некое време ќе го средам све јово на ново, ќе гледам да нема и од игри (бидејки сега на компјутер играм) , и можеби ќе им го дадам на моиве ако се заинтересираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom