Winamp згаснува со работа

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Од жал си го спуштив, цел ден рокам музика на него. Ебан јутуб, заборавив како е да барам по теренти песни и да пуштам на Winamp. Колема штета, бас си го сакав мојата прва љубов. По цел ден сум седел да најдам соодветна тема да изгледа убаво :icon_lol:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Најхардкор е бе.

Уназад користам строго винамп. Во денот можи да се речи дека е најупотребуваната работа од моја страна.

Не планирам да го сменам, освен ако технологијава апла напредни, па да мора за некој чкЉ формат на песнички, да се користи друг програм.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
па и во право е :pipi:

Не е во право. Кажи ми кога последен пат ти си направил апдејт на Виндоус-от? Да, има, но дали има некои големи промени со тие апдејти, функицонални ова она? Сите се некои ситни за некое си подобрување на работата. Но збориме за оперативен систем.

Кажи ми ти кои апдејти се БИТНИ за еден музички плеер? :свиркам:
Се знае функцијата на Винамп и глуп ви е аргументот дека без апдејти не е корисен. Какви апдејти очекувате да излезат за еден музички плеер? Кои апдејти ГОЛЕМИ ги издаде Nullsoft, па вие не го користевте до сега Винампот оти ете, имаше апдејти. Што толку работите вие во Винамп, па ви смета дека ќе нема апдејти?

Плус, кога влегував за потребите на радиото кај некои корисници од тука преку Team Viewer, 90% имаа стара верзија на Винамп.
Дали нивниот Винамп не работеше како што треба пошто не се на последна верзија?

P.S Од апдејтите на BSPlayer кои аир го видовте вие у последниве години? Гледате 1080p на монитор од 2001-ва? Поубава слика има? Преводите се попрецизни?
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Не е во право. Кажи ми кога последен пат ти си направил апдејт на Виндоус-от? Да, има, но дали има некои големи промени со тие апдејти, функицонални ова она? Сите се некои ситни за некое си подобрување на работата. Но збориме за оперативен систем.

Кажи ми ти кои апдејти се БИТНИ за еден музички плеер? :свиркам:
Се знае функцијата на Винамп и глуп ви е аргументот дека без апдејти не е корисен. Какви апдејти очекувате да излезат за еден музички плеер? Кои апдејти ГОЛЕМИ ги издаде Nullsoft, па вие не го користевте до сега Винампот оти ете, имаше апдејти.

Плус, кога влегував за потребите на радиото кај некои корисници од тука преку Team Viewer, 90% имаа стара верзија на Винамп.
Дали нивниот Винамп не работеше како што треба пошто не се на последна верзија?


:facepalm:

винамп како прво не се користи само на комјутер исто на табле мобилен за андоирд и сл..... како второ ти ако слушаш послрани мп3ки не значи дека сите слушаат флац е доста понов формат од мп3 и уште не е усовршен и се апдејтува цело време да обрачунаме дека има и уште 20 други музички и уште толку видео формати и кодеци треба дасе апдејтувааат

после за на телефон најбитно е да се апдејтува и да се усовршува програмот што помалце ресурси да користи со што ке се добие на батерија ама тоа е на кој да му објаснуваш кога не се разбира
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
апдејт си е апдејт другар, зависи сеа ти како го регулираш тоа.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Тогаш ти си крив што користиш Винамп на мобилен или таблет... Кои кодеци и кои фајлови ти ги имаш што Винамп не ги пушта?
--- надополнето: 21 ноември 2013 во 20:19 ---
апдејт си е апдејт другар, зависи сеа ти како го регулираш тоа.

Добро, кажи ми кои АПДЕЈТИ му фалат на Винамп моментално за да ви е по вкус и да ви работи перфектно? Што правите вие у Винамп уствари, ракетна наука?

Апдејтите за Винамп се криви што нема да го користите :facepalm:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Шо ве гледам смешни... нормално дека уште од сега нема да се примети заостанатоста на Winamp-от, но подоцна и тоа како ќе има сериозни проблеми. Краширање и слични глупости.

Додека тера, ќе го користиме. Секако, нема да биди вечно. Максимално му давам 3 години.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Максимално му давам 3 години.

Грешка си, Винамп ќе престане да работи како што треба тогаш кога сите ќе инсталираат Windows 10. А и тогаш не е сигурно кои програми ќе бидат компатибилни со Windows 7/8.
Единствена пречка би било да бидеме спречени да го инсталираме воопшто. Работи перфектно на 7 и 8.1 што автоматски му го продолжува векот за минимум 5 години
 

Kajgana Shop

На врв Bottom