Winamp згаснува со работа

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Тогаш ти си крив што користиш Винамп на мобилен или таблет... Кои кодеци и кои фајлови ти ги имаш што Винамп не ги пушта?
--- надополнето: 21 ноември 2013 во 20:19 ---



Добро, кажи ми кои АПДЕЈТИ му фалат на Винамп моментално за да ви е по вкус и да ви работи перфектно? Што правите вие у Винамп уствари, ракетна наука?

Апдејтите за Винамп се криви што нема да го користите :facepalm:


леле детево е незнам зашто го толерираат толку :facepalm:
кој рече за сега? година најмалце ко на друг плеер ке можам да слушам музика на телефон 10 саати рецимо и ке ми зима 15мб рам а на винамп 9 саати и ке ми бара 22 мб рам е тогашп
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
леле детево е незнам зашто го толерираат толку :facepalm:
кој рече за сега? година најмалце ко на друг плеер ке можам да слушам музика на телефон 10 саати рецимо и ке ми зима 15мб рам а на винамп 9 саати и ке ми бара 22 мб рам е тогашп
Дете? Се докажуваш со мене за технологија? Уште 4 испита ми фалат за дипломиран инжинер по информатика, кажи до кај си ти со образованието и која е твојата струка
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Дете? Се докажуваш со мене за технологија? Уште 4 испита ми фалат за дипломиран инжинер по информатика, кажи до кај си ти со образованието и која е твојата струка

се гледа дека имаш уште да учиш ајде со ссрека
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
ti da koristis nesto sto nema apdejdi
Што толку упдејти ти требаат на тебе за да слушаш МР3 формат ?

Јас долго време користев и ептен стара верзија на програмот затоа што не ми се допагаше новиот дизајн.

Веројатно уште догледно време ќе го користам само сега може ќе почне некој сериозно да развива друга програма оти ќе се отвори место со затварањето на WinAmp
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Што толку упдејти ти требаат на тебе за да слушаш МР3 формат ?

Јас долго време користев и ептен стара верзија на програмот затоа што не ми се допагаше новиот дизајн.

Веројатно уште догледно време ќе го користам само сега може ќе почне некој сериозно да развива друга програма оти ќе се отвори место со затварањето на WinAmp

:facepalm:

ај прочитај прво што се збори па после реплицирај
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Нови вести, AOL сака да го продаде winamp на Microsoft.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Дете? Се докажуваш со мене за технологија? Уште 4 испита ми фалат за дипломиран инжинер по информатика, кажи до кај си ти со образованието и која е твојата струка
Off topik:Fali me usto da ne te raskinam.
On Topik:
Damn prvata playlista mi bese na Winamp. Uste se sekavam na zvukot koa ke go pustsh....Muuuuu!
Steta.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Нови вести, AOL сака да го продаде winamp на Microsoft.

Аууу браво, ако се исполни ова браво за нив. Колку и да може да го усерат натака, сепак нема да дозволат да пропадне
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Аууу браво, ако се исполни ова браво за нив. Колку и да може да го усерат натака, сепак нема да дозволат да пропадне

Искрено незнам зошто би го купиле Мајкрософт. Највероватно од жал :). Со winamp би требало да доаѓа сервисот и shoutcast за онлајн радио кој беше креиран од страна на винамп.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Where would Winamp or Shoutcast fit into that mix? While I’m still trying to figure out what Microsoft would do with Winamp, Shoutcast has a platform that acts as a portal to over 50,000 radio stations. This could be one area that Microsoft might want to add to the Xbox Music platform, and which it currently lacks, to complement its Pandora-style personal radio feature.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Леле стварно еј, со ова винампчево пораснавме :place:.
Те сакам винампче мое најубо. :icon_lol:
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Ми беше првото програмче на кое се "учев" кога купив компјутер,во една прилика место minimize кликнав на exit,пола саат го барав кај е по комп. у пм:icon_mrgr: btw штета е ако згасне.
Добар си бил ти.
Ја формат праев на пентиум кецот ако ми се заебеше нешто винампот.
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Winamp го сакав до пред 5 години беше класика, но со додавањето на некои работи го набилдаа и го направија за никаде, сега сум на aimp3.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Нови вести, AOL сака да го продаде winamp на Microsoft.

Ако ова биде, ставам рака дека ќе го интегрираат во Skype :D и онака шо му падна во раце го интегрираат со Skype и Outlook :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ако ова биде, ставам рака дека ќе го интегрираат во Skype :D и онака шо му падна во раце го интегрираат со Skype и Outlook :D

Скајп сваќам зошто го зедоа, никој не можеме без него...... :) Ама винамп незнам зошто, највероватно како што кажаа да прават сервис сличен на пандора што им е во америка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom