Wimbledon 2016

Кој ќе го освои Wimbledon 2016?

  • Новак Ѓоковиќ

    Гласови: 33 39,3%
  • Енди Мареј

    Гласови: 12 14,3%
  • Роџер Федерер

    Гласови: 21 25,0%
  • Некој друг

    Гласови: 5 6,0%
  • Серена Вилијамс

    Гласови: 6 7,1%
  • Гарбињ Мугуруза Бланко

    Гласови: 6 7,1%
  • Петра Квитова

    Гласови: 2 2,4%
  • Некоја друга

    Гласови: 5 6,0%
  • Кур ќе освои Ноле

    Гласови: 17 20,2%

  • Вкупно гласачи
    84
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 август 2014
Мислења
447
Поени од реакции
1.235
Дечки, не заборавајте дека Милош Раониќ водеше 7-6 3-0 во финалето на Квинс против Мареј на 2 добиени сета, торкото не успеа да победи, не знам како очекувате да победи во недела на 3 добиени сета. Сите шо сакате пари, слободно all in на Мареј во недела, само не знам колку ќе се исплаќа бидејќи и букмејкерите не пијат нафта. Мареј за Раониќ е основач на тенисот, макар и на ова гомно од подлога каде успеси постигнуваат и тој што треба и тој што не треба. :гомце:
Само земја не е гомно подлога за тебе? Многу си објективен и непристрасен ...:sick:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.003
Поени од реакции
36.007
1.25 e , не вреди. Али нема сомнежи дека Мареј ќе ја искоси тревата со Раонич. Подлогата е најнебитна во овој меч , домашниот терен ќе си го направи своето , Мареј нема шанса да пропушти ваква шанса.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
, макар и на ова гомно од подлога каде успеси постигнуваат и тој што треба и тој што не треба. :гомце:
И кој тоа што не требал постигнал успех на Вимблдон во последните 15 години? Мислам, освен Надал?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Одличен Енди и денес, цел турнир (освен тие два сета против Цонга) игра како по ноти. Во недела има буквално се на негова страна да освои трет слем. Почнувајќи од публика, противник по мерка и ред други работи. Од друга страна пак, Раониќ во Квинс го имаше Енди, што значи дека првите 2 сета ќе бидат пресудни. Ако Милош ги изгуби нема што да бара понатаму во мечот.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.248
Поени од реакции
4.473
Ако го изгуби првиот сет ќе биде 1,04 за Мареј, не пак два. Какви ти се овие "прогнози" ако ги изгубел двата немало шо да бара :D
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Ова и олимпијадата во Лондон нема да ги преболам никад

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Томи Виландер.
Епа не можам се да погодам. :D Очекував дека Новак нема да го освои Вимболдон (нормално не очекував да испадни толку рано), очекував Мареј да биде најголем фаворит за освојување на Вимби (нормално има време, ќе видиме утре дали ќе го направи тоа) и очекував Раониќ да биде опасност за Новак, Енди или Роџер.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Само земја не е гомно подлога за тебе? Многу си објективен и непристрасен ...:sick:
Се освен трева е подлога за мене на која може да се гледа нормален тенис. Тенисот е тенис и тука, ама со многу рестрикции и разлики во однос на она што може да се понуди на останатите подлоги.

И кој тоа што не требал постигнал успех на Вимблдон во последните 15 години? Мислам, освен Надал?
Надал има освоено 2 титули на Вимблдон (2008,2010) и има играно уште 3 финалиња (2006,2007,2011). Немој да заборавиш дека губеше на 2 пати од Роџер и еднаш од Новак. Зарем 5 пати да стигнеш до финале и 2 пати освоиш се сосема случајни или нешто не ти е јасно? Рафа го тепаше Роџер кога тој блескаше на трева во буквална смисла на зборот, а година претходно во егал меч беше поразен во 5 сета. Исто така многу пати Рафа играл против Мареј на Вимблдон и го плескал поштено во 3 сета. Ме мрзи, а и немам време да барам архиви од претходните жребови, па сам провери и увери се во четвртфинале и полуфинале какве се ретарди успевале да се пласираат.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.093
Поени од реакции
11.101
a zosto trevata da e glupa podloga, a primer zemjata da e onaa vistinskata ?Oti mozelo server da stigne na vimboldon do kraj na turnir? Pa jak kur ako moze,gledaj posledni 15 godini koi igraci osvoile.Da ne ima nekoj zatalkan od poslabite sto osvoil?Site sto osvoile poslednive 15 godini se top 5 teniseri,sto znaci propaga toa sto go tvrdite deka trevata e nerealna podloga.
Togas ajde i zemjata da ja hejtame,oti na nea teniseri koi sto se fizicki dominantni imaat pregolema prednost.
Zatoa se igra poveke podlogi,zatoa sto na nekoja podloga edni teniseri imaat prednost, na druga podloga drugi.
Za mene zemjata e ubedlivo najglupa podloga,pa nikade ne sum ja hejtal ili ne sum gi osporuval uspesite na teniserite na zemja.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ова и олимпијадата во Лондон нема да ги преболам никад

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Да сум на твое место, би жалел за УС Опен, тогаш кога Роџер за противник го имаше Чилиќ во полуфинале и Кеи во финале. Таква шанса никогаш нема да добие. А вчера, дури и да го добиеше Милош, во финалето Енди ќе беше огромен фаворит.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Честито 22 ГС (сингл) титула. Официјално израмнета со Граф на врвот 22 титули во Опен ера, ама сигурен сум дека ќе го брка тој рекорд на Маргарет Корт од 24 титули и покрај тоа што тие не се освоени во Опен ерата.
Какви сервиси, страшно. ГОАТ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom