Wimbledon 2012 (25 јуни - 8 јули)

Шампион/ка на Wimbledon ?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Одличен вовед!
Навивам за Федерер, но сепак, како 1 фаворит би го ставила Мареј, осеќам веќе месец-два, дека ќе освои Вимблдон он, бидејќи сметам топ 3 повеќе ќе се ориентитаат кон Олимпијадата, и он ќе искористи и ќе стигне макар до финале(се надевам со Федерер).:)

Кај женските, Шарапова или Серена, па може и Вознијацки( замислете колку би било кул со Мареј да земат 1 грен слем титули тука).
Азаренка, дури на Вимблдон ќе ја видиме пак, мислам психички е падната во моментов поради губењето на 1 место, а од Квитова очекувам полуфинале.
За “изненадувања„ од женските би ја ставила Бартоли, Кербер па и Радванска.
Од кај мажите од Раониќ очекувам да стигне далеку, Иснер, Гаске:love:, и Димитров( ако ја повтори играта од Квинс).
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Одличен вовед!
Навивам за Федерер, но сепак, како 1 фаворит би го ставила Мареј, осеќам веќе месец-два, дека ќе освои Вимблдон он, бидејќи сметам топ 3 повеќе ќе се ориентитаат кон Олимпијадата, и он ќе искористи и ќе стигне макар до финале(се надевам со Федерер).:)

Кај женските, Шарапова или Серена, па може и Вознијацки( замислете колку би било кул со Мареј да земат 1 грен слем титули тука).
Азаренка, дури на Вимблдон ќе ја видиме пак, мислам психички е падната во моментов поради губењето на 1 место, а од Квитова очекувам полуфинале.
За “изненадувања„ од женските би ја ставила Бартоли, Кербер па и Радванска.
Од кај мажите од Раониќ очекувам да стигне далеку, Иснер, Гаске:love:, и Димитров( ако ја повтори играта од Квинс).
Заради Олимпијадата да бидат резервирани ? Логички е Мареј да биде резервиран ,он е домаќин и таму :)
На трева не очекувам Гаске да стигне далеку, слаб сервис има. А Возниацки ќе падне прво коло од квалификантка некоја ;)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Заради Олимпијадата да бидат резервирани ? Логички е Мареј да биде резервиран ,он е домаќин и таму :)
На трева не очекувам Гаске да стигне далеку, слаб сервис има. А Возниацки ќе падне прво коло од квалификантка некоја ;)
Ау немој така за Гаскет брат, многу добар играч на трева е, башка оваа сезона доста добро му иде, на РГ играше одлично. Мислам дека пред неколку години дека играше и полуфинале на Вимблдон така да Гаске е доста солиден на трева. Е сеа се зависи од ждребот, ако му се паднат Раонич/Иснер и компанија ќе биде доста тешко, ако има други тенисери може да гура далеку. :)
 
L

Löwe

Гостин
Ау немој така за Гаскет брат, многу добар играч на трева е, башка оваа сезона доста добро му иде, на РГ играше одлично. Мислам дека пред неколку години дека играше и полуфинале на Вимблдон така да Гаске е доста солиден на трева. Е сеа се зависи од ждребот, ако му се паднат Раонич/Иснер и компанија ќе биде доста тешко, ако има други тенисери може да гура далеку. :)
Абе Гаске мерак да ти е да го гледаш. Сите му предвидувале голема карирера кога бил прв јуниор на светот, али се сам себе сјебал со наводно "наместениот" кокаин поради кој го суспендираја.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
И да, сфатив дека е поарно да чекаш кикс на жениве, од колку да чекаш победа. На пример, пак си го згазив зборот и Скиавоне, ме испоте, 10 пати...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.259
Освен на Спорт Клуб ќе го има и на Телма од нашиве канали?
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Ау немој така за Гаскет брат, многу добар играч на трева е, башка оваа сезона доста добро му иде, на РГ играше одлично. Мислам дека пред неколку години дека играше и полуфинале на Вимблдон така да Гаске е доста солиден на трева. Е сеа се зависи од ждребот, ако му се паднат Раонич/Иснер и компанија ќе биде доста тешко, ако има други тенисери може да гура далеку. :)
Или недај боже Матошевиќ му се падне :pos:
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Psyside,

леле кој ќе те слуша еј :D

Novak Djokovic and Roger Federer are in the same half. Rafael Nadal and Andy Murray are in the same half


Новак Ѓоковиќ ќе игра против Фереро во првото коло, Федерер против Алберт Рамос и доста интересен меч за Бердих против Гулбис(мојот омилен за првото коло).

Рафа ќе игра против Белучи во првото коло (ќе биде тежок меч), Мареј против Давиденко.
 
L

Löwe

Гостин
Psyside,

леле кој ќе те слуша еј :D



Новак Ѓоковиќ ќе игра против Фереро во првото коло, Федерер против Алберт Рамос и доста интересен меч за Бердих против Гулбис(мојот омилен за првото коло).

Рафа ќе игра против Белучи во првото коло (ќе биде тежок меч), Мареј против Давиденко.
Aуу интересни дуели. Белучи не е многу јак на трева, исто како и Алберт Рамос. Фереро срце играч :) А Давиденко - Мареј хмм... Ако Давиденко сериозно запни може "освојувачот" на Вимблдон уште во прво коло да си оди дома :D
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Интересен жреб нема што, интересни дуели уште во 1 коло на пр. око ми влечат Гофан-Томиќ, Цонга-Хјуит, Андерсон-Димитров, Мареј-Давиденко, Симон-Матје, Налбандијан-Типса, Гулбис-Бердих, и во 2 коло би требало да гледаме интересен меч Иснер-Маху(т):)

а во женскиот дел Клајстерс-Јанковиќ, Мартиќ-Лисицки, Цибулкова-Закопалова.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Едноставно едвај чекам да дојде понеделник, што да ви кажам :D ?

Времето во Лондон за време на Wimbledon 2012 се очекува да биде сончево и облачно. Нема да биде многу топло, ќе има мали очекувања за дожд. Не би требало да има преголеми проблеми за организаторите, првиот ден има 20% шанси за дожд како и четвртиот, вториот и третиот скоро 100% нема да има дожд.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom