Wimbledon 2012 (25 јуни - 8 јули)

Шампион/ка на Wimbledon ?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Јас типувам на некој аутсајдер да речеме мареј или тсонга ако се во форма докажаа дека можат против големците да не ги урочам.

А Англичанине треба да се израдуваат со еден грен слем со оној рахитичниот велшанец
Шкотланѓанец е. :)
Ја мислам дека Мареј сеуште нема психа за да го освои Вимблдон. Ноле, Рафа и Роџер да се на 50% од својата најдобра игра а Мареј у најбоље форма пак ќе го тепаат, на искуство и на психа, ментален е овој, многу паѓа.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Иако Надал ми е омилен тенисер од Топ3 , според она како им се одвива формата на тројцата најдобри , и прилично добриот отпор што го прикажа Ноле против Надал во финалето на негов терен (на земја) , типувам на Ноленцето .

Кај жените не знам Серена дали игра , може да направи нешто , иако ја нема во анкетата. Типував на Маричето , фала богу , за грдиштето Азаренка ли да гласам?
И јас за Маричето. Меѓутоа анкетата ја направив објективно, по моменталната АТП и ВТА ранг листа, по првите 4.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Najprecenet turnir sto psotoel.Samo tradicija sto ima drugo nisto, nikakva magija za mene nema, brzi poeni, neinventivnost vo igrata....ke go cekam us open jas.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Секоја чест, одличен вовед.

Моментално сум на одмор и не би можел да ја отворам темата, супер што ја отвори. Се враќам во петок и тогаш ќе ја отворев доколку ја немаше никој отворено претходно. Кога ќе се вратам можеби ќе го надополнам воведното мислење со уште некоја информација доколку има потреба.

Не гледав ниту еден поен на Рафа годинава на трева, не знам како ќе игра. Според мене, мора да дојде до полуфинале без проблеми. Доколку го има Федерер во полуфиналето ќе биде тешко, против Мареј не би требало да има големи проблеми. Во финалето... доколку игра со Ѓоковиќ, тоа ќе биде многу тежок меч за двајцата.Сепак, оваа година мислам дека Рафа има доволно самодоверба да го совлада Ноле судејќи по неговата агрсивност и споредба со играта од минатата година.

Vamos RAFA ! :)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Дајте му еднаш подршка на Мареј нека победи еднаш и веќе да не го глеам плачкото.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Дајте му еднаш подршка на Мареј нека победи еднаш и веќе да не го глеам плачкото.
Шо да му дајме, ко има краток фитиљ ? Не го бива него.
--- надополнето: 18 јуни 2012 во 01:04 ---
Секоја чест, одличен вовед.

Моментално сум на одмор и не би можел да ја отворам темата, супер што ја отвори. Се враќам во петок и тогаш ќе ја отворев доколку ја немаше никој отворено претходно. Кога ќе се вратам можеби ќе го надополнам воведното мислење со уште некоја информација доколку има потреба.

Не гледав ниту еден поен на Рафа годинава на трева, не знам како ќе игра. Според мене, мора да дојде до полуфинале без проблеми. Доколку го има Федерер во полуфиналето ќе биде тешко, против Мареј не би требало да има големи проблеми. Во финалето... доколку игра со Ѓоковиќ, тоа ќе биде многу тежок меч за двајцата.Сепак, оваа година мислам дека Рафа има доволно самодоверба да го совлада Ноле судејќи по неговата агрсивност и споредба со играта од минатата година.

Vamos RAFA ! :)
Имаш !! :))
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Ќе надополнам нешто за организацијата на турнирот. Кога ќе излезе жребот ќе напишам нешто за тоа кој каков жреб добил, малце повеќе за дамите ќе напишам со цел да почнат поозбилно да се однесуваат на терен :D т.е. да мојт чоек да ги пишит в кладилница комотно :D

Иначе имаш една мала грешка, 2008. година играа Рафа и Роџер финале 64 64 67 67 97. Во 2009 беше Родик-Федерер финалео и заврши 16-14 во 5. сет.
Сега ќе ја исправам таа грешка.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Ќе надополнам нешто за организацијата на турнирот. Кога ќе излезе жребот ќе напишам нешто за тоа кој каков жреб добил, малце повеќе за дамите ќе напишам со цел да почнат поозбилно да се однесуваат на терен :D т.е. да мојт чоек да ги пишит в кладилница комотно :D

Иначе имаш една мала грешка, 2008. година играа Рафа и Роџер финале 64 64 67 67 97. Во 2009 беше Родик-Федерер финалео и заврши 16-14 во 5. сет.
Сега ќе ја исправам таа грешка.
Прај, како мислиш не е проблем. Ќе видам после, сеа НБА гледам. :D
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
82
Поени од реакции
57
Final - Wimbledon 2012



Едноставно, мислам дека ќе гледаме интересен тенис, али во врска со најдобрите ќе нема големо изненадување. Новак иде кон одбрана на титулата, а Рафа кон продолжување на серијата од Роланд Гарош.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Иако сум фан на Надал, на Федерер му давам 10% на Надал 30% а на Ноле 60% за освојување на турниров. Али како и да е навивам за Рафа!
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Иако сум фан на Надал, на Федерер му давам 10% на Надал 30% а на Ноле 60% за освојување на турниров. Али како и да е навивам за Рафа!
Барем на Ноле да му даеше 59% и да остаеше 1% за сите заедно. Не е убаво вака..... :D
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Јас секогаш сметам дека на трева има место и за аутсајдери па Тсонга нема да усере пак..........
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Ова нека иде поздрав за СаШеНкО, нели фановите на Надал не правеле демотивации и слични слики :D
Па не е демотивација, вистина е. :D
Шала на страна Федекс си е најдобар во историјата, се надевам дека Рафа ќе го престигне еден ден, а на добар пат е да го стори тоа. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom