WC моменти

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Oдење во WC каде што има шоља буди идеи, стварно понекогаш некои одлуки ги донесувам со запалената цигара:)

Додека ако нема шоља тогаш уживањето се претвора во преживување.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Не е прав WC момент, ако не е придружен со цигара, и по можност средно турско.

Во WC сум донела најбитни решенија и сум разглабала најтешки проблеми.
Имам правено пресудни телефонски разговори токму во WC.
Имам пишувано километарски смс-пораки исто таму.

Еднаш дури ми се заглави и клучот од WC. :pos: Но не ми беше тешко да почекам дур да ме спасат. Пошто е тоа за мене свето место. cool:
Е токму така :kesa:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
WC шољата ми е голема другарка кога ќе имам повеќе испиено, многу пати до сега ми се има најдено:helou:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Имам од оние смешни дипломи добиено за роденден...диплома з Окупатор на Тоалетот :)...секогаш се задржувам по дваесет минути минумум кога сум по голема нужда. Додека трае тој процес размислувам многу...особено знам да се потсетам на некој шмек и да испланирам нов :)
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Не знам, јас па не се задржувам многу во wc. Ќе земам списание или нешто друго за читање, ама пак немам време за да го разгледувам. Не сум се задржала повеќе од 7 минути во ве-це (зборам за мала/голема нужда). Знам често да го земам мобилниот ради занимација да си пуштам некоја песна, али не слушам поише од 2 песни, искачам одма.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Во вц слушам музика понекогаш. Да.И во вц читам книги,инаку нема шанси да седнам да читам од немукает што би рекле :pos2:Си имам на машината за перење или по мое трпезариската маса во вц собата,оставено една книга и не смеат да ми ја тргнат,после,играм тенис и голф на мобилката во вц секако...ако дојдат тешки моменти после тешко јадење или напорен ден,секако стомачето се бунтува,крстозборче,да го насочиш мозокот на хемиски елемент со 4 букви а не на 20 минутно препотување и поминување на сите кругови во пеколот If you know what I mean.:pos:
Си земав и едно нешто од сандалово дрво специјално за вц то да ми мириса ориентално :pos:
Си го сакам,бргу се стоплува зимо,ладно е на лето,малку клаустрофобично но се до голото газе ми е буквално:pos:
И чајанки би правела во вц да можам.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ех, вц-то ми е свет храм. Кога се сите соби дома зафатени, земам телефонот, и правец у вц. И се јавувам на другарка ми и зборуваме на телефон со саати. Е целото зборување е проследено со гледање у огледало и правење гримаси. Сеа ко ќе ми текне, леле :icon_lol:
Кога плачам, исто сум у вц, за да не ме види никој.
И кога сум нервозна у вц идам за да се смирам да не се истурам на некој. :icon_lol:

Свашта. :icon_lol:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Имам од оние смешни дипломи добиено за роденден...диплома з Окупатор на Тоалетот :)...секогаш се задржувам по дваесет минути минумум кога сум по голема нужда. Додека трае тој процес размислувам многу...особено знам да се потсетам на некој шмек и да испланирам нов :)
тапа ти е минимумот :) мојот е вечи :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Чакрите ми се отвараат, Ниче повеќе не ми се чини загадочен, Хегел го иам у мал прст, сетилата ми се во транс кој не препознава религии, националост и миризби предизвикано од милината во удобно сместените две полутопки, посегнувам по сите проблеми кои ми висат на совест, со други збоорви, коа се чистам нек се чистам скроз. Зен моменти сум доживувал во веце скоро исто колку и у кафана.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ах,светото ВЦ.
Светата просторија во која се извршува чинот на ослободувањето,прочистувањето,просветлувањето.Се ослободуваш телесно,но и духовно.Во тој момент,ти и шољата сте едно,нема тајни,срам,страв дека ќе те одбие,се е изведено на виделина.Кое светло чувство следи после кулминацијата,помешано со чувство на сигурност,дека си на вистинското место во вистинското време.
Поведени од нирваната не ја чувствувате околината,не чувствувате никакви ароми,не гледате ништо друго,во тој момент важни сте само ти и шољата.
Без разлика дали ослободувањето се врши после јадење,после пиење,или после тешка расправија,ВеЦето е секогаш тука да ја споделиш тешкотијата.
Поштуем било какво ВЦ,се додека се наоѓа во мојот дом.Не можеш да се опуштиш во некое каде знаеш дека енергија која не е твоја или на некој од твоите најблиски кружи во воздухот,едноставно,не е угодно.
:pos::pos::pos:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
WCто ми е место за учење. И да сум учел пред тоа, ја земам книгата и учам таму. Полесно ми е. Некако по концентриран сум. Иначе хај скор во време ми е 30 минути за голема нужда.

Леле темава е баш за олеснување.
 

Љупка

CLAW
Член од
30 јули 2008
Мислења
69
Поени од реакции
5
od wc-to ostanat mi e momentot vo pametov koga mi padna mobilniot vo wc skolkata:pos2:zatoa ne gi nosete mobilnite so vas, barem vo wc. ama jas i od togas redovno si go nosam so mene mobilniot tamu:pos2:
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
WC-то за мене на времето беше место каде што вадев парче леб.:pos2:
Бидејќи работев како водоводџија.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Пред едно десет минути имав WC момент на запек.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Иначе хај скор во време ми е 30 минути за голема нужда.
Да не го крстиш па 30 минути трае твојот ритуал! :smir:

Пред едно десет минути имав WC момент на запек.
Не си ни морал да одиш во нужникот,кога некој има запек и така ништо не излегува,затоа и се вика запек...:helou:
Единствено нешто што навистина го ослободува човекот е одењето во ВЦ,ај кога ти се сере пробај да прднеш :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom