A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Претпоставувам мислиш на BoomTV Mini пакетот што беше. Не знам, не користам Vip TV Lite екс BoomTV, но провери си, доколку се отклучени и за тебе, тогаш можеш да ги следиш. Но секако, најдобро е да прашаш во Vip на facebook или twitter (овде враќаат најбрзо, барем на мене) или пак на нивниот број 077 1234.


Те сфатив, но сепак не знам, не сум на претплата за Vip TV lite екс boomTV. Провери, но мислам дека нема да бидат за тие што не се на никаква претплата.
Да, на Boom Mini што беше. Читав коментари демек имало, баш ко ќе појдам дома ќе проверам. Колку што знам кога ги пуштија Синеманија и Ултра не ми ги даваше да ги гледам, а ги пишува во тој Вип Лајт пакет што е всушност бивши Бум Мини. Ако не ми работат и ме заебаваат, има да им е*ам мамата. Се` спремам одамна да појдам да видам до кога ми е договорот.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.077
Поени од реакции
3.234
Немам поим дали ги пуштиле промотивно, подоцна ќе прескенирам
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
126
Поени од реакции
37
Дали некој користи vip tv lite(boom tv) и каков е квалитето на сликата бидејки кај мене сецкаат одредени канали а квалитетот на сигналот е 100% јачина на сингнал 100% пакети на грешки 0 ?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Дали некој користи vip tv lite(boom tv) и каков е квалитето на сликата бидејки кај мене сецкаат одредени канали а квалитетот на сигналот е 100% јачина на сингнал 100% пакети на грешки 0 ?
Јас имам еден и ок е.Мрдни ја антената или прескенирај ги дите канали од почеток.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Дали некој користи vip tv lite(boom tv) и каков е квалитето на сликата бидејки кај мене сецкаат одредени канали а квалитетот на сигналот е 100% јачина на сингнал 100% пакети на грешки 0 ?
Јас имам и во последно време е полошо од обично. И обично не го бива баш многу. Ќе си земам кабел одма штом ми заврши договорот.
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
126
Поени од реакции
37
За жал јас избегав од кабел бидејки кај нас има еден оператор и е катастрофа и сега боом от е подобар но пак проблеми кој ме нервираат
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
А ние што сме претплатници на вип-комбо може ли да се фаќа некоја програма со собна антена со појачало.Или јок само тие што се на кабелска.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
А ние што сме претплатници на вип-комбо може ли да се фаќа некоја програма со собна антена со појачало.Или јок само тие што се на кабелска.
Како мислиш да фаќаш програма со собна антена? Дај појасни го прашањето?
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Мислам за dvb-t со собна антена или мора да е надворешна антената.Нормално имам ресивер со dvb-t.
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Koj канали ги има моментално од нашите слободни за гледање.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Многу ми си нејасен со прашањава. Како мислиш кои канали? Па сите што ти се достапни со пакетот.
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Не со кабелчето што иде од кабелската, си фаќа само од кабелската од двб-т не фаќа ништо.Затоа прашувам како да се гледаат двб-т каналите и кој канали има.Ресиверот е дримбокс 525хд.Имам на него и модул и картица од Близо.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Епа така би требало само македонските да ги фаќа.
 
Член од
11 декември 2012
Мислења
1.073
Поени од реакции
596
Oк фала би требало и фаќа има голема раѕлика.поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom