A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми

Член од
8 јуни 2014
Мислења
520
Поени од реакции
98

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.794
Поени од реакции
1.713
vo red ti blagodaram[DOUBLEPOST=1498146341][/DOUBLEPOST]
neotel ima SK HD 4129 a MTV SITEL I DRUGI HD kanali 2129 ili 3129
HD каналите им идат 2 Мегабајти во секунда или? :eek: Некако не ми се верува, провери уште еднаш и во која единица ги смета (MB/s, Mbps, KB/s или Kbps), поради тоа што се мн различни - 1 MB/s = 8 Mbps

Еве ви најточно од тоа што имам снимено. Незнам зошто само но СК ХД (и некои други) имаат многу помал битрејт отколку МРТ и други канали кои имаат 8-10 MB/s.
upload_2017-6-22_18-3-5.png
upload_2017-6-22_18-5-50.png
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
520
Поени од реакции
98
IMG_20170622_183458.jpg
HD каналите им идат 2 Мегабајти во секунда или? :eek: Некако не ми се верува, провери уште еднаш и во која единица ги смета (MB/s, Mbps, KB/s или Kbps), поради тоа што се мн различни - 1 MB/s = 8 Mbps

Еве ви најточно од тоа што имам снимено. Незнам зошто само но СК ХД (и некои други) имаат многу помал битрејт отколку МРТ и други канали кои имаат 8-10 MB/s.
Прегледај го приврзокот 173222
Прегледај го приврзокот 173223
vaka samo pisuva
 
M

mar30

Гостин
знае некој зашто 24 вести е затворен scrambled канал на обична антена (без boom tv уред)?
Зарем немаат национална концесија 24 вести?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.423
Поени од реакции
4.704
знае некој зашто 24 вести е затворен scrambled канал на обична антена (без boom tv уред)?
Зарем немаат национална концесија 24 вести?
Државно ниво преку сателит. Барем вака пишува на листата на АААВМУ регистрирани канали. Тука се и Канал 5 плус, Сител 3, Наша тв, ТВ Сонце.
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
186
Три години по ред им пишувам, какви се шансите на Боом да ги видиме и Арена спорт каналите, секоја година одговорот беше, во преговори сме. Оваа година кога им пишав, неколку пати не добив никаков одговор. Знае ли некој, дали уште телеком ги држи правата како монопол над нив, или нешто друго е во прашање.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.092
Поени од реакции
506
Три години по ред им пишувам, какви се шансите на Боом да ги видиме и Арена спорт каналите, секоја година одговорот беше, во преговори сме. Оваа година кога им пишав, неколку пати не добив никаков одговор. Знае ли некој, дали уште телеком ги држи правата како монопол над нив, или нешто друго е во прашање.
Уште го имаат Т ексклузивниот договор и додека тој не заврши неможат ништо да направат.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
282
Поени од реакции
101
Јас уште пред скоро 3 месеци им ги дадов клоците на бум тв. Сега имам мах тв и е далеку подобар за истите пари

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
460
Поени од реакции
136
мислам дека нема да се насјде пакет во телеком телефон интернет телевизија за 1200 ден колку што плакам сега...10 мб нет дај линк од таков или сличен пакет од телеком :)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
282
Поени од реакции
101
За истите пари? Како тоа?
Така,пакетот што го имам јас е 2000ден на кој јас т.е. мајка ми како корисник на инвалидска пензија има попуст од 500ден и ми иде 1500ден колку што ми беше и на бум тв. Само што е 100 пати подобро мах тв :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
26 април 2012
Мислења
187
Поени од реакции
112
мислам дека нема да се насјде пакет во телеком телефон интернет телевизија за 1200 ден колку што плакам сега...10 мб нет дај линк од таков или сличен пакет од телеком :)
Има баш за истите пари, нет 12мб со телевизија М пакетот плус да бираш спортски или филмски пакет бесплатно, ама преку агент само.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.675
Поени од реакции
1.262
на кој канал/фреквенција е axn?
Каналот AXN не е достапен на Vip TV Lite (т.е. поранешното BoomTV), го имаа(т) укинато.
Додавањето на AXN е само за кабелската телевизија (т.е. поранешниот Blizoo).
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
460
Поени од реакции
136
Каналот AXN не е достапен на Vip TV Lite (т.е. поранешното BoomTV), го имаа(т) укинато.
Додавањето на AXN е само за кабелската телевизија (т.е. поранешниот Blizoo).
затоа не можам да ги најдам :) Највероватно истото важи и за СТОП музичкиот канал Фала
 
На врв Bottom