A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Имајте во предвид дека се работи за мобилен интернет, така да глупи се споредби со други пакети за домашни корисници. Ако веќе правите споредба со цени и бендвит, правете споредба со конкурентските понуди.

Колку денари е 1MB GPRS интернет сега по другиве мобилни оператори? Јас на пример од операторот на кој што сум корисник, немам ваков пакет со гага мобилен интернет, а би сакал, пошто секојдневно го користам мобилниот интернет од потреба (кога сум надвор постојано сум закачен од мобилен поради мејлови и глупости), и ми се билда сметката значително. Да е гага у пакет, ќе ми биде потенка сметката каде каде.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
185
Поени од реакции
4
абе викате спор е интернетот на космофон новиов со е, али имаш интернет КАДЕ САКАШ и КОГА САКАШ,е сеа скапо е, епа ако сакаш ке си платиш
Ова не е точно, делови од скопје не се покриени а камо ли за онаму каде ми треба а тоа на планина... за центарот на скопје не ми треба космофон интеренет кога за 500 ден. секој мозе да има неограничен интеренет
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ова не е точно, делови од скопје не се покриени а камо ли за онаму каде ми треба а тоа на планина... за центарот на скопје не ми треба космофон интеренет кога за 500 ден. секој мозе да има неограничен интеренет
Pokrienosta e tolkava kolku shto e pokrienosta na mrezata na Cosmofon.Znachi kaj shto ima predavatel ima i 3G :smir:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Старите теми за Он нет дуо екстрим и соло се заклучени и тргнати од важни.

Тука продолжете со дискусијата сега за ONE пакетите.

Повеќе инфо
http://one.com.mk/default.aspx?SectionID=892
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Kakva diskusija.. Nemaat nikakvi paketi. I tie sto bea dobrite, Duo Extreme, gi trgnaa.. Jas neznam so planiraat so 30GB limit da pravat.. Ovie mesto da se podobrat, trgnaa na poloso. :toe:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Ги тргнаа дуо екстрим ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ќе имало неограничен интернет за многу брзо време, не 10 мб како екстримот околу 1-2 мегабитен МАКСУМУМ ама достапен за СИТЕ.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
И они уште не се свесни што имаат во понуда. Страницата е толку штуро направена со некои основни информации, што дури е смешно.

Ајде за 2-3 месеца ќе се консолидираат и ќе знаат што имаат останато од старото и што имаат добиено со новото.
 
P

Princ

Гостин
Ќе имало неограничен интернет за многу брзо време, не 10 мб како екстримот околу 1-2 мегабитен МАКСУМУМ ама достапен за СИТЕ.
Со 1 мегабит конекција, 24/7/30 да симнуваш со фул брзина, максимално трансфер ќе направиш во еден месец 33 гигабајти (значи ептен совршени околности).
Со 2 мегабити конекција, двојно од тоа.
*Princ е радосен ко мало дете*
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Со 1 мегабит конекција, 24/7/30 да симнуваш со фул брзина, максимално трансфер ќе направиш во еден месец 33 гигабајти (значи ептен совршени околности).
Со 2 мегабити конекција, двојно од тоа.
*Princ е радосен ко мало дете*
kaj mene 316GB izleguva

greska ti e presmetkata nesto
1mbit i ne e taka loso samo limit da nema
i cena 600den

ako bide previsoka cenata nisto ne biva
 
P

Princ

Гостин
И јас мислам дека ја имам згрешено математиката, на 1 мегабит треба да се прави трафик околу 333 ГБ месечно :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Со 1 мегабит конекција, 24/7/30 да симнуваш со фул брзина, максимално трансфер ќе направиш во еден месец 33 гигабајти (значи ептен совршени околности).
Со 2 мегабити конекција, двојно од тоа.
*Princ е радосен ко мало дете*
Јас имам кабловски 512 и спушам по 100 гига во месецот, 2 мегабитен да имам би бил задоволен, 300 гига да ги спуштат во месец нели е доволно?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
а нетот ќе биди светни-угасни изгледа. поќе ќе го нема отколку да го има :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom