Vip Net кабелски Интернет (Blizoo/Cabletel) - генерална дискусија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.670
Поени од реакции
1.022
Со нов договор безжичниот уред на ВИП е со неограничен интернет. За старите корисници тоа не важи, веќе прашав како може да добијам неограничен интернет и ми рекоа само во случај на истек на договорот.
Од кога е ова?Сигурен си дека е неограничен?Не ми е логично да го нема на веб ова.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
6
Zdravo kajgana.mk ja otvoriv ovaa tema I sakam da ve prasam dali ima TV I internet kaj mene nema
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.695
Поени од реакции
1.284
Топанско поле, проблеми со интернетот да паѓа, да се рестартира, да е спор ко рак на бели дробови?
*не сум само јас, уште двајца ме прашуваа за интернетот, така што да видам дали и други имаат мака со овие лудациве...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.666
Поени од реакции
4.886
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.299
Поени од реакции
7.204
Ај нека им е честито на жителите на улица Модест Мусоргски во Маџари, изгледа ќе бидат првите корисници на оптички Интернет од А1 Телеком во нивната населба.
Ормарот со оптички разделници е кристално ист како ормарите со оптички разделници на Македонски Телеком, со разликата што го нема логото T или T-Home, а сосема случајно вчера ги видов техничарите од А1 Телеком како ги спроведуваа доводните кабли во ормарот.

Иронично е тоа што Хиподром и Маџари се најтазе населби низ кои и Македонски Телеком пушта оптички телекомуникациски кабли од крајот на 2018 година и почетокот на 2019 година, но ете баш на улица Модест Мусоргски немаат пуштено оптички телекомуникациски кабли, што значи дека барем на оваа улица А1 Телеком први ќе донесат оптички Интернет.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
164
Поени од реакции
40
Јас баш пред некој ден видов на бандера кај мене во населба пишуваше ''Vip optic pipe'' веројатно за оптички интернет е тоа ? и се чудев зошто пишува Вип а не А1 или можеби од порано е...
Инаку изгледа А1 ќе вложуваат во оптички интернет исто како и Телеком тоа ми се свиѓа и нека бидне во најскоро време и јас да осетам оптички интернет еднашка хехе
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.822
Поени од реакции
1.791
Ај нека им е честито на жителите на улица Модест Мусоргски во Маџари, изгледа ќе бидат првите корисници на оптички Интернет од А1 Телеком во нивната населба.
Ормарот со оптички разделници е кристално ист како ормарите со оптички разделници на Македонски Телеком, со разликата што го нема логото T или T-Home, а сосема случајно вчера ги видов техничарите од А1 Телеком како ги спроведуваа доводните кабли во ормарот.

Иронично е тоа што Хиподром и Маџари се најтазе населби низ кои и Македонски Телеком пушта оптички телекомуникациски кабли од крајот на 2018 година и почетокот на 2019 година, но ете баш на улица Модест Мусоргски немаат пуштено оптички телекомуникациски кабли, што значи дека барем на оваа улица А1 Телеком први ќе донесат оптички Интернет.
Ако е точно, е фала к*рцу. :popce:
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
164
Поени од реакции
40
Problem so internet u gjorce?ima nema celo vreme
Да и јас сум од Ѓорче и имав проблеми денес попладнево на секои 5 секунди снемуваше интернет, ама еве сега се стабилизира и супер си тера
 
Член од
14 август 2010
Мислења
668
Поени од реакции
329
Да и јас сум од Ѓорче и имав проблеми денес попладнево на секои 5 секунди снемуваше интернет, ама еве сега се стабилизира и супер си тера
Da sega gledam i kaj mene e ok ama ja odma prijaviv i ke pratat ekipa utre so gi vrtam :)
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
42
Поени од реакции
4
Nekoj drug da ima problemi so internet brzinata ovoj mesec? Poslednive meseci pola od denot brzinata mi e samo 15-20mbps a treba da imam 50mpbs. Porano nemase problem skoro sekogas si bese 50mbps brzina. Dali ova moze da e deka menuvaat serveri deka sega se a1?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.695
Поени од реакции
1.284
Nekoj drug da ima problemi so internet brzinata ovoj mesec? Poslednive meseci pola od denot brzinata mi e samo 15-20mbps a treba da imam 50mpbs. Porano nemase problem skoro sekogas si bese 50mbps brzina. Dali ova moze da e deka menuvaat serveri deka sega se a1?
Ах... Долга приказна за моите проблеми...
Ама врти им на телефони, дери се, биди некултурен, барај да ти дојдат техничка екипа.
А шо е проблемот, не знам, свашта може да е.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.462
Поени од реакции
9.665
Откако се ребрендираа, брзината е ужас. Денеска пример те 1 мбпс, те 20, те 10...одвај гугл некогаш ми отвора, педерски. Дали им е целта од вип да се префрлиме на А1 пакети?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.695
Поени од реакции
1.284
Откако се ребрендираа, брзината е ужас. Денеска пример те 1 мбпс, те 20, те 10...одвај гугл некогаш ми отвора, педерски. Дали им е целта од вип да се префрлиме на А1 пакети?
Исти им се пакетите, не донесоа никаква промена освен во имињата. :)
За чудо, да не подречам, ама неам проблем со интернетот (што е честа практика).
Врти им по телефони, пишувај им по пораки, нека видат што е проблемот, зашто ти варира брзината.
 
На врв Bottom