А1 Македонија (VIP)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Сеуште не може и не ми е јасно зошто




Знаеш дека телефонот ке ти биде заклучен само на нивната мрежа нели?
Иначе за ова не знам да ти кажам точно но побитно е да прашаш во АЕК за новите 4G фреквенции кои ке бидат бидејки сите наши оператори имаат лиценци и таму од декември ваљда треба да има 4G и кај нас(под услов нели и телефонот да продржува 4G). Тоа ти е побитно!

Ќе си го отклучам јас телефончето, тоа ми е најмал проблем :). Тоа со фрекфенциите неможам да најдам вип на кој работат.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ќе си го отклучам јас телефончето, тоа ми е најмал проблем :). Тоа со фрекфенциите неможам да најдам вип на кој работат.
https://www.google.com/search?q=вип+фрекфенции&oq=вип+фрекфенции&aqs=chrome..69i57.4151j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Ама ти викам побитно е да знаеш на која фрекфенција ке работи 4G-то во иднина
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Нема уште некоја најава од Вип за роденденска пост пејд понуда?.. обично ова време објавуваат пошто септември им е роденденот...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Кога му е роденден, пошо денојве планирав да одам во вип да продолжам ама ако имат некој попусти (би требало да има) ќе почекам уште недела-две.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DB.
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Кога му е роденден, пошо денојве планирав да одам во вип да продолжам ама ако имат некој попусти (би требало да има) ќе почекам уште недела-две.
Септември. Лани имаше роденденска прилично поволна ама имаа јубилеј пет години постоење. Годинава не очекувам нешто посебно ама бар да извадат нови нешто поповолни услови.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Vase iskustvo so neplatena smetka na VIP....kolku e rok da se plati i koj se sankciite:(
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Mene mi stigna poraka deka me prefrlaat na izvrsitel...mozno e za 1000 i kusur izvrsitel da angaziraat?:(
Најверојатно е озбилна работата и стварно префрлаат на извршител, знам другарче пред месец дена беше целиот у паника и едвај најде за да ја плати сметката инаку ќе му дојдеа дома и ќе му направеа проблеми.

Не чекај да дознаеш, луди се тие па само ќе те избрукаат за сметка од 1000рче.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Најверојатно е озбилна работата и стварно префрлаат на извршител, знам другарче пред месец дена беше целиот у паника и едвај најде за да ја плати сметката инаку ќе му дојдеа дома и ќе му направеа проблеми.

Не чекај да дознаеш, луди се тие па само ќе те избрукаат за сметка од 1000рче.
Nesto soprugot go fati nekoj inaet :( :facepalm:
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Nesto soprugot go fati nekoj inaet :( :facepalm:
Батали инает, платете ја сметката зашто идат на извршител и не се замара после. Нема да ти дојде дома, ама ќе ви ги земат од трансакциска. Ако го фатило инает нека се обиде да реши на друг начин. Жалба, АЕР, приговор, инспекција. Извршител генерално ти е некаде околу 6-7.000 денари како што спомнаа погоре.
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Му пишав на фејсбук на ВИП дали ќе има Септември некоја роденденска понуда и ми вратија "ВИП секогаш ги изненадува своите корисници". Така да можно е да има некоја понуда
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Му пишав на фејсбук на ВИП дали ќе има Септември некоја роденденска понуда и ми вратија "ВИП секогаш ги изненадува своите корисници". Така да можно е да има некоја понуда

Одговор на секое прашање им е тоа. Ништо ново.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom