А1 Македонија (VIP)

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Aha a nie sto sme na postpejd i sto imame samo 100 mb internet mesecno i sto nie potrosen za 3 dena kako mozeme da si prodolzime da imame internet posto koga ke go potrosime nemoze da navlezeme vo minus ... ?

Земи си при-пејд ваучер од SunWireless, имаат голема покриеност насекаде.Разгледај им ги понудите, чиста работа, еден ваучер трае до 30 дена, брзините се солидни а ги има низ цел град и по повеќето кафичи. Имаат и апликации за андроид и ајфон што автоматски те конектираат кога ти е уклучено wifi-to.
Јас така комбинирам , пост-пејд од Вип, интеренетот го трошам за 2 дена и потоа си земам една SunWireless картичка и терам :)
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Земи си при-пејд ваучер од SunWireless, имаат голема покриеност насекаде.Разгледај им ги понудите, чиста работа, еден ваучер трае до 30 дена, брзините се солидни а ги има низ цел град и по повеќето кафичи. Имаат и апликации за андроид и ајфон што автоматски те конектираат кога ти е уклучено wifi-to.
Јас така комбинирам , пост-пејд од Вип, интеренетот го трошам за 2 дена и потоа си земам една SunWireless картичка и терам :)
Druze kolku pari e taa sun wireless i kolku limit ima taa karticka ?
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Сигурно не сум прв што помислил на ова па да прашам дали некој имал искуство. Има ли некаков начин преку АЕК или преку било каков друг релевантен фактор да се стигне до ослободување од обврските на договорот од мобилниот оператор (во случајов, баш ВИП)? Не е затоа што така ми текнало туку поради гњаважите во последните шест месеци најмалку да се врзат 3 целосни телефонски разговори без прекин и комплетната лага за 3г покриеност на местото каде што мене ми е потребно.

Значи причината би била нецелосно исполнување на услугите од страна на операторот.

Дали некој успеал во вакво или слично нешто (или познава некој којшто успеал :) ).
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Da ama ova od kaj se kupuva od trafika li od nekoj salon li poso prvat slusam i gledam za ova a vredi da se proba :D Od VELES sum neznam dali ima kaj nas vakvo nesto ...

Здраво дуже, SunWireless при-пејд картичките се продаваат во трафики, продавници, кафичи, и онлајн и сега ново им е преку SMS .....во Велес колку што може да се види од мапата на покриеност http://go.sunwireless.com.mk/mk/index.php/maps не нудат сервис, така да ... :)

Ќе ти пишам повеќе инфо по ПП што ти треба, да не одиме надвор од темава за Вип ...
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Ok a da mi kazese nekoj kako da proveram kolku umam potroseno mb od internetot i kolku min imam razgovarano i podetalno taka ima li aplikacija nekoja kako ide toa, daj ve molam 3 pati prasuam pomognete mi ???
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Како се ставаат броеви во кругот со кој ќе зборуваш бесплатно ?
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Имав договор со Вип на две години кој ми истече заклучно со крајот на месец Јуни. Денес Гледам ми стигнало и сметка за Јули... Што е работава??
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Имав договор со Вип на две години кој ми истече заклучно со крајот на месец Јуни. Денес Гледам ми стигнало и сметка за Јули... Што е работава??

Нема ништо чудно овде.Си имал обврзувачки договор до месец Јуни.Сега веќе не си на договор на две години туку месец по месец и може да идеш кога сакаш да го раскинеш или да си го продолжиш со некоја нова тарифа на уште некоја година.Тоа зависи од тебе.Што очекуваше ти ке заврши Јуни и они ке ти го угаснат бројот :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
На татко ми договорот истекува скоро и немам апсолутно никаква намера да продолжувам со пост пејд на вип. Може ли пост пејд број по истекот на договор да се префрли на припејд?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Сакам да порачам телефон од америка. Ама од Verizon мобилен оператор.

Вака вика кај телефонот, ќе работи на вип мрежава или?
Cellular Band:
GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900

 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
На татко ми договорот истекува скоро и немам апсолутно никаква намера да продолжувам со пост пејд на вип. Може ли пост пејд број по истекот на договор да се префрли на припејд?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
Сеуште не може и не ми е јасно зошто


Сакам да порачам телефон од америка. Ама од Verizon мобилен оператор.
Вака вика кај телефонот, ќе работи на вип мрежава или?
Cellular Band:
GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900
Знаеш дека телефонот ке ти биде заклучен само на нивната мрежа нели?
Иначе за ова не знам да ти кажам точно но побитно е да прашаш во АЕК за новите 4G фреквенции кои ке бидат бидејки сите наши оператори имаат лиценци и таму од декември ваљда треба да има 4G и кај нас(под услов нели и телефонот да продржува 4G). Тоа ти е побитно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom