VELUX EHF Champions League 2017/18

Кој е вашиот фаворит сезонава?


  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што убаво збори Лекиќ македонски <3
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Мораше подобро да ги искористат 10те одбрани на Лејно, бар да се отидеше со 5 разлика. У второ мора нападот да се крене за ниво повеќе ако сакаат финале.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ima sansi da se najdat karti za utre? Znam deka e tesko izvodlivo ama vredi da se proba

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ima sansi da se najdat karti za utre? Znam deka e tesko izvodlivo ama vredi da se proba

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Јок, и во Унгарија бараат карти плус.

Онаа делегатон како Меркел иста :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па за 5 години клингонски се учи реално, едино на србиве им треба толку за македонски :)
Научи таа уште наредната година, муабетот ми беше повеќе за Радичевиќ што ем ќе се мажи за Македонец, ем збор не знае да гукне и пред Лекиќ на српски си цепаше :) Не ми е до кој знае а кој не знае, тука се гледа кој покажува респект. Парондо повеќе научил од Јованка..
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Научи таа уште наредната година, муабетот ми беше повеќе за Радичевиќ што ем ќе се мажи за Македонец, ем збор не знае да гукне и пред Лекиќ на српски си цепаше :) Не ми е до кој знае а кој не знае, тука се гледа кој покажува респект. Парондо повеќе научил од Јованка..
Таа е црногорка, оправдано е :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Со голманки како Лејно и Суслина, се тресеа 55 минути :facepalm: Посакувам да грешам ама песимист сум за утре, оние од Ѓер се по 2 метра.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Вардар-Ростов Дон 25-19 :oleee:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Мислам дека ова беше најмизерната утакмица на ЖРК сезонава на офанзивен план. Дефанзивата личеше на нешто, мада рака на срцне ни Ростов многу не одигра во напад. Очекувам ужасно тврд и тесен меч против Ѓер утре. Ќе мора да се има многу повеќе креативност во напад, особено во моментите кога Лекиќ одмара и Тата е во игра. Уште од старт на "проектов" наречен ЖРК Вардар не бев некој голем поддржувач, но ќе ми биде навистина мило ако успеат да освојат ЛШ заради Лејно, Лекиќ, Пенезиќ и Цвијиќ како играчи кои максимално почитуваат и даваат максимум. А, да, и сакам Маџарите да го попијат особено поради минатогодишното финале. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom