V O L K S W A G E N

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Volkswagen, 23 април 2007.

 1. Bregovic

  Bregovic

  Член од:
  30 септември 2015
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  76
  Троши минимално да речеме некои 200-300 мл на 5000 км од ова што е 5*30 Арал.
   
 2. dejanpetrus

  dejanpetrus

  Член од:
  7 јуни 2011
  Мислења:
  102
  Допаѓања:
  17
  дечки за поло 2001 година 6н2 сакам да земам предни и задни дискови и плочки па да споделете ваши искуства и предлози некои марка и цена
   
 3. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.905
  Допаѓања:
  6.601
  IMG-4eaeadb0d01f0a5ff4d3659922e932ad-V.jpg
  Сaмo знaкчетo фaли :D
   
  На Avenger99 и martin01 им се допаѓа ова.
 4. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.528
  Допаѓања:
  619
  Хаахахахах до толку отишла иновативноста во ФВ
   
  На Avenger99, Наќо Скопски и martin01 им се допаѓа ова.
 5. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.905
  Допаѓања:
  6.601
  10w40 у никoј случaј не иде вo тoa вoзилo,aкo веќе сaкaш кaстрoл стaви му 5w40 aмa не фул синтетик,мoже дa ти гo трoши.И немoј oд тукa кaстрoл дa купувaш мејд ин сaрaј oд Бис oил
   
  На Krstev и Bregovic им се допаѓа ова.
 6. ZardonicMKD

  ZardonicMKD

  Член од:
  27 мај 2016
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  8
  Dali na VW GOLF V 1.6 fsi ili obicniot 1.6 (102kojna) odgovara da se instalira plinski ured?
   
 7. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.905
  Допаѓања:
  6.601
  Немa дa имa гaрaнцијa,прoверенo у плимoнт.Тoј мoдел фси и oнaкa имa прoблеми сo дизните.Прoвери си у Плимoнт или нa некoе другo местo.Јaс сaкaв дa купaм Турaн 1.6 фси и кoгa прaшaв зa плинoт се испишмaнив
   
  На ZardonicMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Daniel.

  Daniel. Juventino per sempre

  Член од:
  18 август 2009
  Мислења:
  619
  Допаѓања:
  355
  Дали некој знае каде би можел да најдам клапна за голф 4, 1.4 бензин, 1999 година, во Скопје и околината?
   
 9. googlegm

  googlegm

  Член од:
  5 јуни 2017
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  6
  Kolku e cena za atest na 5 stakli foli 30%

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
   
 10. anakuta

  anakuta

  Член од:
  15 август 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво друштво.Ајде еден совед од по искусните и стручните.Сакам да купувам голф 6 повеќе преферирам да е бензин мотор..па според вас кој мотор на wv е погоден и со помалце проблеми?
   
 11. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.856
  Допаѓања:
  2.187
  За бензин во твојот случај Арал 10-40 е солиден


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 12. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.856
  Допаѓања:
  2.187
  Ќе ти заврши работа Арал 5-40 и гледај секој по 7000 или 8000 км да менуваш тоа важи за сите масла 5-40 и остај што ти пишува 10.000км или 15.000км такво нешто не постои во Македонија и Бугарија и Шиптарија туку само во западните развиени земји каде што има ригорозни закони за моторни возила.


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
  На Krstev и ZardonicMKD им се допаѓа ова.
 13. Nikola001p

  Nikola001p

  Член од:
  3 јуни 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Случајно да не знае некој голку би чинело :
  Ребраст каиш
  Водна пумпа
  Затегачи
  За голф 4?
   
 14. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.856
  Допаѓања:
  2.187
  Се тоа околу 8500 денари или 10 000 денари зависи каков мотор имаш 90кс,110кс и 130кс без работна рака


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 15. Bojco

  Bojco

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  878
  Допаѓања:
  815
  Ima li nekoj ideja kade mozam da najdam ili koj moze da popravi kapace za rezervoar za polo2007 tdi, limeno kapace imam vo predvid, ne raboti federceto sto go zadrzuva zatvoreno, mozam samo da go zaklucam preku centralno, ako go drzam so raka, a koga ke otklucam, se otvora samo
   

Сподели преку: