V O L K S W A G E N

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.231
Поени од реакции
7.039
zdravo sopstvenik sum na golf 5 2.0 TDI posledniov period pri stoenje na semafor ili na drugo mesto povremeno obrtaite mi se iskacuvaat do 1000,1100 vo sluchaj da ja izgasish kolata istiot moment i pak da ja zapalish obrtaite povtorno si se vrakjaat na 800 Nekoe chare? fala vi mn
Клима пушташ?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
zdravo sopstvenik sum na golf 5 2.0 TDI posledniov period pri stoenje na semafor ili na drugo mesto povremeno obrtaite mi se iskacuvaat do 1000,1100 vo sluchaj da ja izgasish kolata istiot moment i pak da ja zapalish obrtaite povtorno si se vrakjaat na 800 Nekoe chare? fala vi mn

100% перката за ладење ти уклучува тој момент,и одзема снага на колата бидејќи работи во лер,при нормално возење не осеќаш оти ја возиш над 1300-1400 па и повеќе обртаи.Сеа го приметуваш тоа оти е жешко времето,кога е поладно перката воопшто не уклучува.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Клима пушташ?
Da[DOUBLEPOST=1504378270][/DOUBLEPOST]
100% перката за ладење ти уклучува тој момент,и одзема снага на колата бидејќи работи во лер,при нормално возење не осеќаш оти ја возиш над 1300-1400 па и повеќе обртаи.Сеа го приметуваш тоа оти е жешко времето,кога е поладно перката воопшто не уклучува.
i vo zima go pravi istoto druze
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
132
Поени од реакции
7
решение некој да не имал сличен проблем со поло 9н со централното три врати се отклучуват една задна неќе не реагира никако ни од внатре не се отвора ? некој да поледи слични проблеми решенија ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Мислење за новиот Arteon? :icon_lol:
Ептен сум заинтересиран, најверојатно ќе ми биде следната кола.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Мислење за новиот Arteon? :icon_lol:
Ептен сум заинтересиран, најверојатно ќе ми биде следната кола.
Преубава и ентериер и каросерија се е на врвно ниво ал внате е преубава
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Мислење за новиот Arteon? :icon_lol:
Ептен сум заинтересиран, најверојатно ќе ми биде следната кола.
Кола за горните 1% луѓе во земјава. Секоја чест ако си во нив преку поштена работа (y). Навали слободно.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.853
^ Јас ги поштувам максимално и како квалитет и како бренд ама многу ми здосадија во последно време, целата VW групација, искрено.
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
135
Поени од реакции
21
Имам поло 1.4 2004 год. и проблем со задната десна страна при централното заклучување, значи пред неколку дена се заклучи и никако неќе да се отклучи без разлика што и да правам, а пред оваа врата да почне да зеза исто имав помал проблем со левата задна, некогаш се отклучуваше некогаш не, ама од 3-4 пати ќе се среди, а оваа сега не сака никако.

Некој совет ако може како да се среди?
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Имам поло 1.4 2004 год. и проблем со задната десна страна при централното заклучување, значи пред неколку дена се заклучи и никако неќе да се отклучи без разлика што и да правам, а пред оваа врата да почне да зеза исто имав помал проблем со левата задна, некогаш се отклучуваше некогаш не, ама од 3-4 пати ќе се среди, а оваа сега не сака никако.

Некој совет ако може како да се среди?
Најверојатно ти има изгорено машинката за затварање на задната десна врата и затоа несака да се отвори.Нема да поминеш без мајстор,некој што се занимава со електроника ти треба
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Најверојатно ти има изгорено машинката за затварање на задната десна врата и затоа несака да се отвори.Нема да поминеш без мајстор,некој што се занимава со електроника ти треба
Мене ми правеше слично и испадна некое си федерче внатре дека попуштило пројдов со 200 денари ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom