V O L K S W A G E N

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Volkswagen, 23 април 2007.

 1. Kadaif

  Kadaif M.D.

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  3.424
  Допаѓања:
  2.328
  Клима пушташ?
   
 2. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.242
  Допаѓања:
  1.118

  100% перката за ладење ти уклучува тој момент,и одзема снага на колата бидејќи работи во лер,при нормално возење не осеќаш оти ја возиш над 1300-1400 па и повеќе обртаи.Сеа го приметуваш тоа оти е жешко времето,кога е поладно перката воопшто не уклучува.
   
 3. Kajgance1

  Kajgance1

  Член од:
  1 април 2017
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  4
  Da
  --- Споено дупло мислење, 2 септември 2017 ---
  i vo zima go pravi istoto druze
   
 4. gokac20

  gokac20

  Член од:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  113
  Допаѓања:
  4
  решение некој да не имал сличен проблем со поло 9н со централното три врати се отклучуват една задна неќе не реагира никако ни од внатре не се отвора ? некој да поледи слични проблеми решенија ?
   
 5. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.442
  Допаѓања:
  6.056
  Мислење за новиот Arteon? :icon_lol:
  Ептен сум заинтересиран, најверојатно ќе ми биде следната кола.
   
 6. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.417
  Допаѓања:
  588
  Преубава и ентериер и каросерија се е на врвно ниво ал внате е преубава
   
  На GavolRulz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bobipp

  bobipp Let's cook!

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.244
  Допаѓања:
  3.945
  Кола за горните 1% луѓе во земјава. Секоја чест ако си во нив преку поштена работа (y). Навали слободно.
   
  На GavolRulz му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Helex

  Helex

  Член од:
  14 август 2008
  Мислења:
  2.349
  Допаѓања:
  954
  Пре би Ауди А5.
   
  На Avenger99 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.335
  Допаѓања:
  6.847
  Нема некој убав лик аудито, више ми личи ко кола од 2013та него како кола од 2017. И сите аудиња се скоро исти.
   
 10. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.128
  Допаѓања:
  2.938
  ^ Јас ги поштувам максимално и како квалитет и како бренд ама многу ми здосадија во последно време, целата VW групација, искрено.
   
 11. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.242
  Допаѓања:
  1.118
  [​IMG]
   
  На Bojco и Франкоо им се допаѓа ова.
 12. Pozarnikarot Sem

  Pozarnikarot Sem

  Член од:
  5 септември 2012
  Мислења:
  107
  Допаѓања:
  20
  Имам поло 1.4 2004 год. и проблем со задната десна страна при централното заклучување, значи пред неколку дена се заклучи и никако неќе да се отклучи без разлика што и да правам, а пред оваа врата да почне да зеза исто имав помал проблем со левата задна, некогаш се отклучуваше некогаш не, ама од 3-4 пати ќе се среди, а оваа сега не сака никако.

  Некој совет ако може како да се среди?
   
 13. SperminatoR

  SperminatoR

  Член од:
  6 мај 2007
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  163
  Најверојатно ти има изгорено машинката за затварање на задната десна врата и затоа несака да се отвори.Нема да поминеш без мајстор,некој што се занимава со електроника ти треба
   
 14. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.417
  Допаѓања:
  588
  Мене ми правеше слично и испадна некое си федерче внатре дека попуштило пројдов со 200 денари ;)
   
 15. Bojco

  Bojco

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  810
  Допаѓања:
  771
  Ima li nekoj preporaka za exide akumulatori?
   

Сподели преку: