V O L K S W A G E N

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
За лупото или аросата нешто да ми кажете ? :P
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Некој да не знае на пластичарска за сервисот за механизми за прозори кај или контакт да ми даде.
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво на сите,
Ми треба совет/информација за VW Passat 2.0 TDI 140 ks, 2007
Дали е исплатлив за купување, дали има големи сервисни трошоци кои му се слаби точки и ткн...
Со неколку луѓе што сум разговарал на оваа тема ме предомислуваат за моторот 2.0 ТДИ станувало збор за пумпа - дизна мотор ??
Јас не се разбирам многу од автомобили па би ви бил благодарен за секој добронамерен совет,
Поздрав
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Од 2005/07 година 2.0 тди не се баш најпогодени и страдаат на повеќе места затоа и ги одбегнуваат али има и многу што ги утепаја од возење, што значи зависи како ќе се погоди
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.303
Поени од реакции
7.269
https://www.youtube.com/watch?v=fQEBbqV6X1g

TFSI бензинец мотор како и другите мотори на волксваген произведени помеѓу 2008 и 2011, се познати дека трошат моторно масло поради најверојатно грешка во конструкцијата на моторот.

Истиот мотор го има во шкода, сеат, волксваген
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
https://www.youtube.com/watch?v=fQEBbqV6X1g

TFSI бензинец мотор како и другите мотори на волксваген произведени помеѓу 2008 и 2011, се познати дека трошат моторно масло поради најверојатно грешка во конструкцијата на моторот.

Истиот мотор го има во шкода, сеат, волксваген
i novite motori se zabraneti vo germania. od krajot na juni pa se dosega,se prat samo rs tfsi. dizel mnogu mnogu malce. itoj so se pusta e rs tdi. ovie sedan nesto gi nema dolg period kizne so se desava
 
Член од
29 август 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Nekoj Da ne znae za wv phaeton 2007 god deneska od Ednas glasot od zvucnicite i senzori ne raboti i bord computer isto taka ne fukcionira nekoj da ne znae za takvo nesto pozz
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Nekoj Da ne znae za wv phaeton 2007 god deneska od Ednas glasot od zvucnicite i senzori ne raboti i bord computer isto taka ne fukcionira nekoj da ne znae za takvo nesto pozz
Можно е да треба да се менува инструмент таблата, ако е само звукот има звучник кој би можел да се смени ако е мајсторот постручен и поискусен, но штом и други работи не функционираат веројатно е поголем дефект на инструмент таблата...
 
Член од
29 август 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Pa pocna od muzila posle toa senzorite nema glas à svetat i bordcompjiterot isto taka funkcionira ama vo nekoi raboti ne ti dava da vleses i da prebaruvas kako na primer settings ili navigacia red red raboti à klimaata se ok funkcuonira
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Pa pocna od muzila posle toa senzorite nema glas à svetat i bordcompjiterot isto taka funkcionira ama vo nekoi raboti ne ti dava da vleses i da prebaruvas kako na primer settings ili navigacia red red raboti à klimaata se ok funkcuonira
Под инструмент табла мислам на делот со стрелките показатели на брзина, број на вртежи, гориво, температура, борд компјутер итн... Климата нема со тоа врска, не оти јас сум голем стручњак, туку на жена ми Полото го има тој проблем каде нема звук при вклучување на жмигавци, нема предупредување за заборавени светла, не ставен каиш и сл. предупредувања - за тоа е крив еден звучник кој лежи на инструмент таблата позади и кој треба да се смени (мада некои тука веднаш ти ја менуваат цела табла и ти наплаќаат многу повеќе...). Е сега, кај тебе ако веќе и борд компјутерот не работи, па пред тоа и звучниците од радио претпоставувам - тогаш е веројатно некој друг електричен дефект, не гледам друго освен некој салам авто-електричар да ја види...
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
zdravo sopstvenik sum na golf 5 2.0 TDI posledniov period pri stoenje na semafor ili na drugo mesto povremeno obrtaite mi se iskacuvaat do 1000,1100 vo sluchaj da ja izgasish kolata istiot moment i pak da ja zapalish obrtaite povtorno si se vrakjaat na 800 Nekoe chare? fala vi mn
 

Kajgana Shop

На врв Bottom