US Open 2009

Статус
Затворена за нови мислења.

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Wozniacki. Ова ќе биде лесен плен за неа. :D
Не би рекол.Не е Русинка. :)

Бондаренко-Викмаер и Одан-Возниацки од горната страна на ждребот.Возниацки е во предност за да оди до финале,но ќе видиме.Од другата страна Серена-Клајстерс би требало да се борат за пласман во финале.

Синоќа Федерер,а посебно Џоковиќ,одиграа одлично и би требало да стигнат до полуфинале.Сепак,другата страна е поинтересна и понеизвесна.Мареј-Дел Потро играа неколку неизвесни утакмици сезонава и доколку поминат во 1/4 финале ќе биде супер.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Clijsteres е шампион од девојките бе, најдобар тенис игре, како што ја гледав до сеа. Имаше долга пауза али се врати посилна!!
Вечер ке биде интересно Nadal - Monfils ...
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Какви пресврти се случуваат на US Open. По Пенета и Возниацки направи пресврт. Во третиот сет играше како во транс. Враќаше се што е можно. Мислам дека нема да биде уште една на листата на поразени од страна на Удин. За Клајстерс реков дека ќе им ги помати сметките на фаворитките уште кога ја победи Бартоли.
Кај мажите сега за сега се оди според планираното барем кога се во прашање првите 4 фаворити. Сепак не би имал ништо против денес Мареј да се збогува од US Open:). Исто така се ближи полуфиналето Џоковиќ - Федерер во кое Неле ќе има шанса да му се реваншира на Роже за поразот на Мастерсот.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Vecer Nadal tepa na monfils 100% ne igra dobaar tenis crniot Tsonga bi trebalo da go tepa na Gonzalez a za zenite se znae Wozniacki i Klajsters u finale
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Клајстерс сече, доста е прецизна. Ќе биде интересно со Флавиа/Серена во полуфиналето.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Џокович продолжува со имитирањето овој пат на мета Мекенро хаха гледај те го клупов на крај ќе изиграат 3-4 поени :)

 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Може некој да ми каже од колку саат ќе игра Надал и дали ке го даваат на Еуроспорт?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Може некој да ми каже од колку саат ќе игра Надал и дали ке го даваат на Еуроспорт?
Надал е после полноќ, најверојнатно накај 01:00, а сигурно ке го дават бидејки нема што да дават друго.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Може некој да ми каже од колку саат ќе игра Надал и дали ке го даваат на Еуроспорт?
02:30, да ќе даваат на Еуроспорт.

Испадна и Мареј, нема некаква сила во неговите удари, хрватот го шета како сака. Сосема заслужено Марин се најде во следната рунда.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Од 1 знам дека играат Серена и Пенета, тоа не верувам дека ќе пропуштат да дадат. А Надал пишува дека игра од 2,30. Сигурно ќе се уклучат после мечот на жените.

Кој ќе седи буден цела ноќ! :icon_conf

Btw што е со Шкотов, ко пијан да е!? :tv:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Од 1 знам дека играат Серена и Пенета, тоа не верувам дека ќе пропуштат да дадат. А Надал пишува дека игра од 2,30. Сигурно ќе се уклучат после мечот на жените.

Кој ќе седи буден цела ноќ! :icon_conf

Btw што е со Шкотов, ко пијан да е!? :tv:
Има за гледање, ке седиме :)


Инаку Чилич лом го прави на Мареј, нека одпадне ајде, и да си победи Надал на турниров да си премине на втората позиција :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom