US Open 2009

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Божееееее! Не ми се верува како заврши мечов! Казнен поен и' доделија на Серена или?!
Мислам дека сама го призна поенот, како и да е заслужена победа на Кјалстерс, нема зошто да се буни Вилиамс, многу ме изнервира со ваквата реакција. Абе како спортиска ке примиш и пораз а не да и се закануваш на судиите леле глупости.

Инаку и јас фатиф, ја имав сингл. :)

Ако е по нашо време, нема да може ти кажаа членот тама горе бидејки кај нив ке дојде сабајле 7 часот, така нешто а нема логика тогаш, значи Федерер ке дојде некаде накај 22:30 али не сум сигурен, а Надал во 18:00 по нашо време зборувам.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
На СпортЛајф пишува дека Федерер игра во 22.30 , а Рафа некаде после 11 , т.е пишува ноќ.:S
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
На СпортЛајф пишува дека Федерер игра во 22.30 , а Рафа некаде после 11 , т.е пишува ноќ.:S
Значи, ако биде времето денеска се ДОБРО, вака ке се одиграт натпреварите:

18:00 Надал - Дел Потро
22:30 Федерер - Џоковиќ
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Значи, ако биде времето денеска се ДОБРО, вака ке се одиграт натпреварите:

18:00 Надал - Дел Потро
22:30 Федерер - Џоковиќ
А финалето кај жените е закажано во 00:30.
Значи:

00:30 Клајстерс - Возниачки
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Ej 6-0 ne mi se veruva ama super izigrano.So vakva igra na Nadal ke padnat i del potro pa i federer ili djokovic zavisi koj ke ide u finale.Siguren sum deka US open e na rafa godinava.VAMOS RAFA!!!!!

ЛОЛ демек Надал изигра добро а ? или па Гонзалес сам се победи?
дај бидете малце реални и отворете ги очите..
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Браво за Клајстерс.Иако предност и давав на Серена сепак Клајстерс беше подобра и заслужено стигна до финале и мислам дека ќе го освои.

She became the first unseeded finalist at the US Open sinceVenus Williams did so in 1997, and will face ninth seed Caroline Wozniacki.

Кај мажите очекувам финале Џоковиќ-Надал.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.408
Поени од реакции
22.001
Секоја чест за Клајстерс,очекувам победа во финалето...

Инаку кај мажите очекувам во финалето да се најдаат Федерер и Надал..
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Бизарен меч помеѓу Клајстерс и Серена...:toe:Во финалето сакам Возниацки да слави но ке видиме...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Бизарен меч помеѓу Клајстерс и Серена...:toe:Во финалето сакам Возниацки да слави но ке видиме...
Тешко, тешко многу тешко, Клајстерс чим стигна до финале секако дека освојува, ја мина Вилијамс не е мала работа најмногу стравував, мислам дека за Клајстерс ова беше финале, ова ќе биде лесен мечен барем според мене.
Но останува да видиме ...


Едит: Почнува Надал - Дел Потро, ајмо мајсторе покажи му што знаеш. :)
VAMOS RAFA!!!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ајмо, почнува првото машко полу-финале. Очекувам добар и неизвесен меч во 4-5 сета. Посакувам победа на Дел Потро .. :wink:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Би било добро да победи Дел Потро, не дека навивам за Дел Потро, но го мразам Надал највеќе поради тоа што е најголем плачко, провокатор, а и по тоа што си брка во газот при секој сервис... :pos2:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Каков поен. :tv:

Едит: Гледаме одлична игра, маестрални удари паѓаат на теренот. Надал нема да се извлече лесно овој пат. : D
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Вамос РАФА.Добар е Дел Потро , но нема да помине лесно против Рафа :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom