UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Реално баш ваков играч ви треба сега во моментов, ама тоа е, добар скаутинг напраиле. :D

20664735_1446215508800629_2034894850172735430_n.jpg
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мислам дека мечов буквално ништо не значи за тоа како ќе се одвива сезоната на двата тима (посебно на Јунајтед), исто како и цел Август месеци и поголемиот дел од Септември. Има уште 3 недели од трансфер периодот, па и да не донесат ништо, може Мурињо по некое чудо ќе смени пристап и ќе престане да изиграва underdog во секој меч против било која друга голема екипа во фудбалот (моментално). Сепак, како за старт, со се припремите не сум кој знае колку задоволен од голем дел од поединците. Погба според тоа што го прикажа вчера изгледа уште ќе си го цепа стариот филм дека е бог и батина на теренот, не ми е јасно кој идиот шутира од 35 метра при контра 3 на 2. Човекот има потенцијал да биде најдобар фудбалер на светот, има буквално се што му треба на еден комплетен играч, ама ако продолжи да се ебава на терен ќе пропадне уште сезонава.

Рашфорд на припремните па погоди од секоја шанса која ја имаше, вчера се што требаше е лево горе да шутне, теоретска шанса нема некој голман таму да му фати шут во таа ситуација, овој торлаков шутира во Навас, ццц...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
може Мурињо по некое чудо ќе смени пристап и ќе престане да изиграва underdog во секој меч против било која друга голема екипа во фудбалот (моментално).
(y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама Ѕвезда и Партизан....

најдалеку се слушна кога ја згрмеа United, таа стандард ја пеат пред да излезат играчите на терен

 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Сто пати пишавте за Ѕвезда и Партизан и тука и по фејсбуци денес, ама сепак сте биле вчера повеќето, исто како пријателот што го опишав, во ред е, against modern football.
Види добив карта случајно на таа лутрија и тоа другар ми ми ставил податоци 30 евра, пред утакмицата бев спремен да ја продадам но никој не сакаше бидејќи нели податоци лични карти бла бла бла... Така да што требаше да направам да не одам, инаку за атмосфера спомнавме како треба да изгледа , а енглезите се години и години уназадени со тоа , дури и во премиер лига гледаат фудбал како во театар да се ...инаку ако толко ви боде очи српски клубови погледнете ги пољаците и тие се европјани, но фудбалската атмосфера е за респект
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Реал никогаш немал страствени навивачи кои ќе галамат не знам како не укапиравте до сега...дури и на Бернабе е театарска атмосфера.
Чичко Перез ги расформираше Ултрас Сур кои беа до некаде по тоа како капак на тоа се и странските навивачи кои појма немаат од текстови за Реал, едино шо знаат е во 7 минута иља, иља, иља Хуанито маравиља.
Не ти ова локален клуб ко Ѕвезда каде грото навивачи се од Србија...за мене лично најдобри фанови се La Gloriosa Butteler на Сан Лоренцо.
Им забранија сосема влез пред 3 - 4 години, кога почнаа да вадат нацистички знамиња, се пресметуваа со туристите на стадион и го излупаа внукот на Флорентино


Иначе добри се и овие

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Види добив карта случајно на таа лутрија и тоа другар ми ми ставил податоци 30 евра, пред утакмицата бев спремен да ја продадам но никој не сакаше бидејќи нели податоци лични карти бла бла бла... Така да што требаше да направам да не одам, инаку за атмосфера спомнавме како треба да изгледа , а енглезите се години и години уназадени со тоа , дури и во премиер лига гледаат фудбал како во театар да се ...инаку ако толко ви боде очи српски клубови погледнете ги пољаците и тие се европјани, но фудбалската атмосфера е за респект
абе не зборам за тебе, општо зборев за сите :) далеку од тоа дека не си требал да одиш, не ми ја сфати поентата, знаеме какво е на Ѕвезда, Партизан ова она ама исто како што викате имало такви наслови а новинарите не биле на Ѕвезда, Партизан итн., тие може да ви вратат дека не сте биле на Манчестер, Реал, Баерн (матичните стадиони) и не сте виделе како е.

си трпат санкции навивачите на екипиве што се светскиот крем, нивните гледишта одамна не се исти со тие на УЕФА, нека пркне некој полски, српски тим, алудирам да стане дел од нокаут фаза ЛШ секоја година, ќе видиш и таму како ќе почнат да земаат пасоши, кривични пријави да летаат и се тоа ќе се преполови.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Реал никогаш немал страствени навивачи кои ќе галамат не знам како не укапиравте до сега...дури и на Бернабе е театарска атмосфера.
Чичко Перез ги расформираше Ултрас Сур кои беа до некаде по тоа како капак на тоа се и странските навивачи кои појма немаат од текстови за Реал, едино шо знаат е во 7 минута иља, иља, иља Хуанито маравиља.
Не ти ова локален клуб ко Ѕвезда каде грото навивачи се од Србија...за мене лично најдобри фанови се La Gloriosa Butteler на Сан Лоренцо.
Од Грците според мене нема подобри и поблесави навивачи..посебно оние на Паок растураат ,за толку мала држава и не толку квалитетни екипи по 20.000,30.000 одат на гостување..ваков ентузијазам нема никаде на светот
 
R

red.devil

Гостин
Од Грците според мене нема подобри и поблесави навивачи..посебно оние на Паок растураат ,за толку мала држава и не толку квалитетни екипи по 20.000,30.000 одат на гостување..ваков ентузијазам нема никаде на светот
Турци бајо мој. Турци за блесавост се врвот. Не пропуштам дерби Галата - Фенербахче ради нивните хард кор навивачи. Права војна е на трибините.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Турци бајо мој. Турци за блесавост се врвот. Не пропуштам дерби Галата - Фенербахче ради нивните хард кор навивачи. Права војна е на трибините.
И Турците се блесави пичку матер, некни со нож фрлиле ненормалните по Кварезма:pos:ќе загинел чоекот..тука се со Грците иако мислам дека Грците се поголеми ентузијасти и национслисти.... Види ги само трибините на дерби што се случува, ако заводи гостинот прекин:pos:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе глупости е и според мене непочитување. Сепак е компетитивен натпревар и одам јас како неутрален фан, кој кур ќе одам со дрес од Ливерпул. Еден у толпата на влагање се дереше цело време Форца (ПАЗИ ФОРЦА) Барса
Влагање на стадион на Милан и Интер, посетување на нивните соблекувални, музеи, официјални фан шопови во дрес на Ливерпул, се важи? :D
Битно им дадовме броеви на пасоши/лични карти/улици/број на кондури на дегените у КУРУЕФА, нека ги шиткаат сега во некоја „безбедносна“ база на податоци :facepalm:
Стелт твоите дома ти ги имаат намерно фрлено изводот и државјанството а не па некој рандом лик од УЕФА ќе се замара со тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom