UEFA Nations League 2020-2021

Член од
1 јули 2012
Мислења
2.282
Поени од реакции
6.544
Не било офсајд зошто играчот на Шпанија ја допрел топката.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ако не беше грешка моментот на запирање на снимката, чист офсајд беше. Нема врска дали играчот на Шпанија ја допрел или не топката.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Бензема е најдобар играч во светот моментално, каков гол даде :cuc:
Секоја чест и за Шпанија, до последно притискаа за гол ама тоа е, Љорис се извампири.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.282
Поени од реакции
6.544
Ако не беше грешка моментот на запирање на снимката, чист офсајд беше. Нема врска дали играчот на Шпанија ја допрел или не топката.
Англискиве коментатори на стримов што гледав тоа го кажаа. Уште на првата снимка, рекоа дека ако ја допрел играчот на Шпанија топката, голот ќе биде признаен.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Англискиве коментатори на стримов што гледав тоа го кажаа. Уште на првата снимка, рекоа дека ако ја допрел играчот на Шпанија топката, голот ќе биде признаен.
За тоа правило прв пат слушам, катаљарда голови се поништени на овај начин, ама се ќе направат за повеќе голови, дури и укинување на офсајд правилото :D
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.325
Шуќур не е Шпанија, Италија или Португалија.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Голиштето на Бензема го одлучи мечот. Ако не изедначеа толку брзо не верувам дека Французите ќе се вратеа во мечот така лесно.

Штета за Шпанија ама пак стојам на тоа дека оваа нивна генерација тек почнува и ќе има успеси во блиска иднина.

Голот на Мбапе мене од сите агли ми се виде офсајд и ми е чудно што не дадоа репетиција каде ќе ја повлечат линијата. Ама ајде ваљда ВАР не греши за офсајди.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Бензема е најдобар играч во светот моментално
После Грилиш и Виничиус реално да.. Бензема синката го заокружува кремот на најдобри индивидуалци моментално.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Значи држењето на посед на Барса од пред 5-6 години и на Шпанија се небо-земја разлика. Таа Барса покрај тоа што на противникот му ја криеше топката, играше и директен фудбал каде даваше по 100+голови по сезона. Од друга страна Шпанија може да има 70-80 % посед а да нема шут на гол. Фудбалот на Шпанија е да фатиш рак на очи за разлика од тој на Барса од пред неколку години.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Ако не беше грешка моментот на запирање на снимката, чист офсајд беше. Нема врска дали играчот на Шпанија ја допрел или не топката.
Има врска, и ова е старо правило, ако дефанзивецот со намера игра со топката а не е под притисок од играчот што е во офсајд, автоматски го дективира истиот.
Доколу е погоден ненамерно, или во моментот бил под притисок од напаѓачот, тогаш е офсајд.
Гарсија тука намерно стартува на топката, а Мбапе ме врши никаков пресинг, затоа е признат голот.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
И според мене е малку глупо толкувано правилово. Апсолутно разбирам што сакаат да кажат судииве со тоа што Ерик Гарсија играл со топката, но некако ми нема смисла.
Да имаше уште еден играч во игра на Франција би рекол има смисла, ама вака очигледно беше наменета топката за Мбапе и немаше никој друг кој би играл со неа ниту па ова беше шут кон гол. Баш како што е опишано на сликава, во овој случај, особено што сега судиите покрај ВАР не креваат знаменце, едноставно одбранбените треба ништо да не прават и да се надеваат дека е офсајд.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
| South America nations will play in the UEFA Nations League from 2024.


| The top six ranked teams – Brazil, Argentina, Colombia, Uruguay, Peru and Chile would join League A of the UNL. Paraguay, Ecuador, Venezuela and Bolivia would join League B.

League A would thus have 22 teams and League B would have 20.

| UEFA vice-president Zbigniew Boniek said: “This is the last UEFA Nations League in this format.

“We had a meeting with CONMEBOL, an organization of South American countries. From 2024, teams from this continent will join the competition."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom