UEFA Europa League

Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
За да му свири пенал за игра со рака во случајот со Вилиамс, треба:
- Играчот намерно да ја испружи раката, со цел да покрие поголем простор при шут кон гол
- Раката да биде подигната над рамото

Не го видов случајот со МекТоминеј, зашто не дадоа репетиција. Она со Мегваер 100% не беше пенал.
Не ни ја знам ситуацијата ама заборави го од сега натака тоа „намерното“ играње со рака. Ако добро прочитав на некој од странскиве портали имаше објаснето дека се сменети правилата од оваа сезона и дека секоја рака која не е прилепена ќе биде окарактеризирана како пенал. Мислам дека го сменија поради тоа што премногу простор се оставаше за манипулации со тоа правило, пошо за еден судија одредена ситуација е пенал, за друг нема ни теоретска шанса да би го свирнал тоа. Вака подруго е, се знае дека секоја игра со рака е пенал и тоа е тоа, освен ако тимот не се вика Јувентус.

П.с. Кој игра намерно со рака? Еден во 1000 случаи веројатно, слично на она со Суарез против Гана кога едноставно мораше да изиграва голман и да ризикува што на крајот му се исплатеше.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Поубаво да не се игра ЛЕ, оти со местењето претераа. Барем нека го вратат и Интертото купот, ако им е мерак толку да се мести.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Која ја наместија денес ?
Па Арсенал од 2-1 и Слован 1-2. Исто и оние ЦСКА Москва не им се игра ЛЕ, па ќе раздаваат бодови во групна фаза. Треба да се укине ЛЕ моментално, тие па уште место во ЛШ за победникот даваат. Да ти омрзне и фудбал и се.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.386
Па Арсенал од 2-1 и Слован 1-2. Исто и оние ЦСКА Москва не им се игра ЛЕ, па ќе раздаваат бодови во групна фаза. Треба да се укине ЛЕ моментално, тие па уште место во ЛШ за победникот даваат. Да ти омрзне и фудбал и се.
:pos:

Секоја чест како ја наместија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Кога напишав 2-1 не мислев на резултатот , ај кога ќе скапираш пиши пак тука. ;)
Епа што наместија бе друже, два еврогола од слободен на Пепе? Тоа не е местење, тоа е сплет на околности.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Епа што наместија бе друже, два еврогола од слободен на Пепе? Тоа не е местење, тоа е сплет на околности.
Нешто многу сплет на околности се случуваат во таа фамозна ЛЕ. И за Слован сплет на околности да не беа? Не туку местат на големо, посебно во ова натпреварување.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Не ти е срам вака против Гимараеш да го збориш, па и 3:2? Ејјј земал ме тагира против Гимараеш дал два гола дома ццц, мене срам ми би било да се фалам дека играч на Баерн дал два гола против Фамаликао.

Гимараеш ццц, Боже сачувај.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Па Арсенал од 2-1 и Слован 1-2. Исто и оние ЦСКА Москва не им се игра ЛЕ, па ќе раздаваат бодови во групна фаза. Треба да се укине ЛЕ моментално, тие па уште место во ЛШ за победникот даваат. Да ти омрзне и фудбал и се.
Арсенал дале два гола во последните 10 минути, и тоа двата гола од слободен од кои едниот 94 минута, Цска Москва гледам не им оди и во првенството нешто најдобро па не е чудно шо испуштиле и тука бодови.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.386
Кога напишав 2-1 не мислев на резултатот , ај кога ќе скапираш пиши пак тука. ;)
:pos:
Плот твист.
Ни ја не мислев на резултатот.

Ај кога ке скапираш зошто сите ти се смеат, пиши пак.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
И Лацио водеше на полувреме па изгуби. Ама никој не ги споменува, пошто за нив тоа не е чудно :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Вака подруго е, се знае дека секоја игра со рака е пенал и тоа е тоа.
Не секоја игра со рака е пенал.

Нема шанси такво стриктно правило да видиш во фудбалот за играта со рака. Едноставно „стеснет“ е просторот за дискрециона одлука на судијата, со тоа што се избриша описот „намерна игра со рака“.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Не ти е срам вака против Гимараеш да го збориш, па и 3:2? Ејјј земал ме тагира против Гимараеш дал два гола дома ццц, мене срам ми би било да се фалам дека играч на Баерн дал два гола против Фамаликао.

Гимараеш ццц, Боже сачувај.
Види ги голојте бе ебач
 

Kajgana Shop

На врв Bottom