UEFA Europa League

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.494
Поени од реакции
6.121
На повидок финале Арсенал - Челзи. Идеално би било кога и 2те екипи не би фатиле ЛШ преку лигата па финалето да има дополнителна тежина. :D
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Koj amater golman na napoli
Се утепаа од шутирање надвор, буквално цела утакмица ја гледав, како со две леви, без никаква организираност, фати топка шутни, како деца од некоја школа, сега запишани. Па преку 20 шутеви направија, мислам само 2 пати погодија во рамката, се друго надвор.
Цел тим катастрофа..
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
На повидок финале Арсенал - Челзи. Идеално би било кога и 2те екипи не би фатиле ЛШ преку лигата па финалето да има дополнителна тежина. :D
Солидна желба имаш, ама нема да ти се иствари :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Ајнтрахт гордост на Бундеслигата. Не за друго ама покажуваат како се игра во лигата и Европа пошто Германциве во ЕЛ до сега утинаа а во лигата често се бореа за опстанок. Така да секоја чест. Сега со Челзи ќе видиме како ќе се снајдат.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
@mkgunner
Gi precenivme Napoli izgleda :D
Многу слабо изиграа, ја не ги пратам многу ама изгледа не им се игра ЛЕ, имаат сигурен пласман во ЛШ и некако без мотивација беа. Од друга страна Арсенал вака организирано немаат одиграно не памтам од кога, Косчиелни и Сократис искинаа назад, Чех само една одбрана имаше. На крај памет не ми паѓаше дека ќе тепаме и тоа 0-1.
Оба ми зеде 5000 фаца ли му е.ам :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Да беше Македонија ќе си се договорија, едниве топ4, другиве купот. Win-Win ситуација за двете екипи.
Можда сум грешка ама нели ако еден заврши четврти а другиот освои Европа лига, во ЛШ ќе оди тимот што го освоил купот на местото на 4врто пласираниот?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Можда сум грешка ама нели ако еден заврши четврти а другиот освои Европа лига, во ЛШ ќе оди тимот што го освоил купот на местото на 4врто пласираниот?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Не, сега може по пет тимови од една лига да одат во ЛШ.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306


Секоја чест за фановите број 1 во Бундеслигата.
мислам дека моментално се број 1 и во Европа... страшна атмосфера прават ултрасите... Ајнтрахт за денес имаа специјален хаштаг #12gegen11... во Милано на гости кај Интер околу 13 000 навивачи отидоа можда и повеќе... плус годинава Ајнтрахт слави 120 години и уште толку е атмосферата зовриена, па и 4 место се моментално во Бундеслига, од вечерва и во полуфинале.. имаат милион причини за славење :)

а се започна лани во Берлин после победата во финалето на купот против Баерн.. после 30 години освоија титула...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom