UEFA Europa League

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Нели имаше некаква легенда дека некој бивш тренер на Бенфика ги проколнал веќе никогаш да не освојат ништо во Европа. Се гледа клетвата уште ги држи.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Која цепеница од голман е овај Нето, двата гола ги кумуваше.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Кехехехеххехепа од 80 милион.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Не знам како фанови на Арсенал секоја недела издржуваат да го гледаат во тимот овој криминал од фудбалер наречен Мустафи, јака ви душа. :(
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не знам како фанови на Арсенал секоја недела издржуваат да го гледаат во тимот овој криминал од фудбалер наречен Мустафи, јака ви душа. :(
Само да ти кажам дека ова денес што си го видел дури е и солидно за неговите стандарди, каков знае да биде иначе :confused:
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Не знам како фанови на Арсенал секоја недела издржуваат да го гледаат во тимот овој криминал од фудбалер наречен Мустафи, јака ви душа. :(
:oops:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Не знам како фанови на Арсенал секоја недела издржуваат да го гледаат во тимот овој криминал од фудбалер наречен Мустафи, јака ви душа. :(
Ако ти кажам дека го имаше најдоброто издание сезоната, јасно ќе ти стане за каков играч се работи.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Колку е само слаб голманов на Валенсија...
Нето супер си брани овие две сезони, искрено друг кикс освен овие два не би ми текнало од прва.
Пичини исто изгуби две топки таму десно и после тоа паднаа головите така да би поделил на 50-50.
а највеќе е крив Марселињо, каква пичкетина од тренер, излезе со 4 халфа и два бека и знаев дека ќе биде казнет у 90+ зошто е сељак. Таман се понадевав во 70та дека ќе смени формација когс влегоа Вас и Гамеиро ама исти к....
како му ги спушти гаѓите на Емери свака му част, да сум газда на Валенсија уште вечерва ќе беше избркан Марселињо
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Порано фудбалери како Смолинг и Мустафи беа стоперско дуо во Евертон, Лестер, Њукасл... сега видете како се сменија работите :(
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Порано фудбалери како Смолинг и Мустафи беа стоперско дуо во Евертон, Лестер, Њукасл... сега видете како се сменија работите :(
Како можеш да кажеш вакво нешто за штопер како Smalling, треба да се одаде барем малце почит бидејќи само он знае како да го запре Messi...:D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Нето супер си брани овие две сезони, искрено друг кикс освен овие два не би ми текнало од прва.
Пичини исто изгуби две топки таму десно и после тоа паднаа головите така да би поделил на 50-50.
а највеќе е крив Марселињо, каква пичкетина од тренер, излезе со 4 халфа и два бека и знаев дека ќе биде казнет у 90+ зошто е сељак. Таман се понадевав во 70та дека ќе смени формација когс влегоа Вас и Гамеиро ама исти к....
како му ги спушти гаѓите на Емери свака му част, да сум газда на Валенсија уште вечерва ќе беше избркан Марселињо
Не знам, мислам дека за првиот гол не требаше да излезе толку напред, јес дека и Парехо чинам не го испрати Лаказет од средина. За вториот ми делува дека ја имаше топката на рака, а третиов гол не се ни обиде да го брани. Можеби му беше лош меч, не викам дека генерално е лош голман, ама и на испуцавање имаше една ситуација каде ја закомпликува непотребно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom