UEFA Europa League

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Е годинава стварно делува како Европа лига, повеќе мид-левел екипи има, мислев повеќе историски релевантни екипи ќе гледаме, ама сепак само Милан од генерално историски поквалитетните/попознатите екипи падна во ЛЕ.

Ќе биде покољ тука од 1/4 финале натаму, има пар екипи што можат да освојат ЛЕ.

Ливерпул се уште се #1 фаворит според мене. Тука во горниот ешалон се и Милан, Рома, Леверкузен..
Па под нив би ги ставил, Виљареал, Аталанта, Вест Хем, Бенфика, Марсеј, а што да не и Галата, Феенорд, Шахтјор, Спортинг, па и Брајтон.

Може и во 1/8 финале да видиме добри утакмици, ама мислам она јакото ќе почне во 1/4 финале, ако нема изненадување ќе гледаме премногу 50-50 тип на средби

Ептен французи некако се собраа во 1/16 финалево, дури 4..

Од неутрален аспект мислам Клоп-Мурџо би било најдобро финале тука, ама Рома имаат надреално многу повреди и ќе им треба среќа, а Клоп вообичаено ми делува ко натпреварувањево да го игра со пола сила секогаш кога играл (и тоа (би) му било доволно за финале до душа)

Ме интересира Вест Хем и Брајтон кај ќе стигнат, секогаш ми е мило кога ваков тип на ПЛ екипи успеваат во купов.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.847
Поени од реакции
7.662
Ова воедно е и едиствениот трофеј што Клоп го нема освоено со Ливерпул па така ќе биде сигурица годинава. Плус Севиља ја нема па тоа е додатно олеснување
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Оваа година би ги издвоил Леверкузен како главен фаворит со Ливерпул, многу поизгледни шанси ми имаат од Милан и Рома.
Леверкузен
Ливерпул
Милан
In that order :pipi:
И јас го делам мислењево дека Леверкузен би биле сериозен играч тука, а не би се изненадил ако остане Алонсо да им започне ова некој период на ренесанса, па за година-две-три да ги гледаме и во полуфинале на ЛШ.

Ама ипак, Ливерпул е #1 фаворит за мене.
Милан чисто заради името и пошто имаат каков таков ок состав за натпреварувањево, ама во реалноста секој натпревар против солидна екипа ќе биде 50-50, не ми делуваат како екипа што без проблеми би играла против.. што знам, Ренџерс или Марсеј на пример, и тотално не би било изненадување да отпаднат и од таква екипа
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.090
Чаби бол е безмилосен, најбоље транзиција и контра во Европа имаат Леверкузен. Ако фарсашите играа тики-така, Чаби цели кон брза цик-цак прогресија на топката. Ако го соберат Бајерн пошто Флорентино пак ги сака или Анчелоти или Зидан, а овој ко што ми се гледа ќе ја заврши сезоната без пораз, нека иде нека се самораспушти управата. Измислен е да го води Мадрид со тим со брзи крила и бекови.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
689
Поени од реакции
709
Не се толкави пациенти како Дортмунд а и не се пластика како Лајпциг.
Ги пратам Левер од поодамна и за нив навијам у Бундес.
Имал Левер и далеку подобар и поширок тим па на крај најчесто завршуваа 3ти или 4ти. Така мислам и овај пат, едино купот ако го освојат.
Автоматски споено мислење:

Шпанскиве тимови ептен умрени некако освен првата 4ка у ЛШ. Денес Бетис неможеа буквално да одат последните 5 минути. Иско мислам после утакмица инфузија прима, неможеше топка да смири што беше преморен. Тој црнецот што им игра крило имаше 2 тажни обиди да центрира од умор едвај до првиот играч на Ренџерс стигаше топката. Таков кондиционен пад сум гледал само у Мак Лига.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.090
Леверкузен нема ништо да освои и на крај 3ти ќе завршат у Бундес.;)
Чаби Алонсо е печен да го замени Анчелоти у Реал.
Каков фудбал игра Леверкузен сезонава.(y)
Каде бе Леверкузен играл добар фудбал???
Задњи пут добро играа кога тренер им беше Роџер Шмид, а во напад им играа Чикарито и Кислинг.
Од тогаш Леверкузен има сменето 1557463 тренери.
Секако поорганизиран и подобро воден клуб од Купи-Продај Дортмунд.
Зошто бе вака смени мислење? :) Плус муабетот беше како игра Леверкузен под Чаби Алонсо? А не што правеле пред тоа.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Исто е и од пенал, ако веднаш се врати кај изведувачот.
Кој ли ги измислува овие правилата? Демек некој ќе фати да ја гаѓа намерно стативата за да му се врати топката назад.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
689
Поени од реакции
709
Зошто бе вака смени мислење? :) Плус муабетот беше како игра Леверкузен под Чаби Алонсо? А не што правеле пред тоа.
Па не играа од тогаш ништо и сменија 15 тренери, Бош се задржа најмногу а имаше лоши резултати. Со Роџер Смид Баер имаше и подобар тим па максимум што можеа беше 3то место. И пред тоа со Јуп пак кога имаа можда најбољи тим беа 3ти.
Кога Баерн ти е у лига толку се може очигледно. Лани Дортмунд кога не освоии...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom