UEFA Europa League

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.653
Поени од реакции
83.674
Групната фаза за сезона 2023/24
Новиве реформи на УЕФА за лигиве (зборам за овие што се случија, а не овие што ќе се случат) испаднаа многу добри за ЛЕ, скоро секоја година е интересна за гледање. Перфектен микс од квалитетни екипи и екипи што ретко играат во Европа.
А потоа во нокаут фазата има стварно добри екипи и добар фудбал.

Секоја година има пар групи што се ЛШ квалитет и екипи што се подобри од пар екипи во ЛШ..

Очекувам покољ да биде и тука, нокаут фазата со сласт ќе се гледа.

Штета за Брајтон што добија ептен тешка група, ама јбг сеа, тоа е...

Вака на прво, Ливерул треба да се каже дека е #1 фаворит од екипиве, ама кога ќе паднат пар екипи од ЛШ тука...е тогаш ќе биде забавно.

Полека, година во година, нокаут фазата во ЛЕ станува една од најдобрите работи за следење во светот на спортот (барем еве 1/4 финале натаму, иако имало јаки утакмици и во 1/8 финалињата у последниве години, мислам Барса Јунајтед беше 1/16 финале дури?)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.770
Поени од реакции
39.063
Поздрав до скаусерите. :gjavol:
Da ne ispadne samo stvarno da imate prilika da se pozdravite sledna godina vo toa natprevaruvanje.

Pekolno dobra tekma ke bide Galata - United, tehnicki ne e sve u race na United ama tesko za veruvanje e deka Kopenhagen ke uspee da ima 2 pobedi do kraj, Baern nema da bide popustliv nit za niv nit za United.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.828
Поени од реакции
14.611
Кај ќе игра бе Јунајтед во Турција, в гаќи ќе се посерат уште пред да свирни почеток судијата.
Копенхаген со победата над Јунајтед направи чекор напред, ќе видиме на крај.
Мој тип е дека Баерн и Галатасарај одат понатаму
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.388
Поени од реакции
20.649
Многу ми се јаки овие муабети како се сереле екипите во Турција божем којзнае каде идат. Тие едвај со Копенхаген извадија бод.
Еве, ѕирнете ги резултатите на Галатасарај во последниве 10 години на домашен терен во ЛШ, имаат едвај шест победи од кој една против Јуве во 2013, против Бенфика 2015, Локомотив Москва, Жалгирис, Олимпија Љ. и Молде. Од друга страна имаат 8 порази и 6 нерешени. Имаат некои мечеви за заборав, како 1-6 со Реал М., 0-4 со Дортмунд, 1-4 со Арсенал...
Ептен јако серење.
Не е Ман Јун. на ниво на Реал Мадрид, ама можат да ги посерат сред Истанбул без око да им трепне.
Јас лично сум присуствувал на Галатасарај-Шалке во 2013, заврши 1-1. Атмосферата беше ок ама воопшто не е нешто да се посерат големи екипи. Особено што ваквите екипи секое гостување имаат "жешка атмосфера".
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.828
Поени од реакции
14.611
Да ама овој Галатасарај не е ни малку наивна екипа ниту приближно до тој Галатасарај кога јаделе дебакл од Реал.
Си Баерн изиграа топ натпревар, дури имаш моменти кога беа супериорни.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.129
Поени од реакции
23.212
Јунајтед ќе ја усери, ништо ново, ама најмалку ради атмосферата.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.388
Поени од реакции
20.649
Да ама овој Галатасарај не е ни малку наивна екипа ниту приближно до тој Галатасарај кога јаделе дебакл од Реал.
Си Баерн изиграа топ натпревар, дури имаш моменти кога беа супериорни.
Секакоооооо.
Тогаш со Дрогба, Снајдер, Јилмаз, Ебуе, Инан...
Турските екипи, особено оние при врвот од секогаш имале солидни тимови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom